Nowe zakażenia, nowe strefy czerwone na Podkarpaciu. Zmarł mieszkaniec powiatu stalowowolskiego

Image

POLSKA

Mamy 7 705 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• małopolskiego (1105),

• mazowieckiego (911),

• śląskiego (769),

• łódzkiego (648),

• wielkopolskiego (592),

podkarpackiego (563),

• pomorskiego (547),

• kujawsko- pomorskiego (470),

• dolnośląskiego (441),

• świętokrzyskiego (314),

• zachodniopomorskiego (311),

• lubelskiego (284),

• opolskiego (221),

• podlaskiego (201),

• warmińsko- mazurskiego (181),

• lubuskiego (147).

Z powodu COVID19 zmarło 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 120 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 157608. Zgony łącznie: 3440.

PODKARPACIE

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostają 2 osoby, 16 232 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 3 656 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 478 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 8 225 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 3 860 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 231 zgonów.

Z przykrością informujemy, że w dniach 6 – 16 października br. zmarło 17 mieszkańców województwa podkarpackiego:

- 5 kobiet – z powiatu brzozowskiego (98), jarosławskiego (85), leżajskiego (66), mieleckiego (81) i stalowowolskiego (87),

- 12 mężczyzn – z powiatu brzozowskiego (71, 69), dębickiego (65, 48), krośnieńskiego (75, 89), leskiego (83), łańcuckiego (67, 72, 82), ropczycko- sędziszowskiego (83) i strzyżowskiego (64).

Kolejne 99 osób, które wyzdrowiały/zwolniono z izolacji to mieszkańcy 19 powiatów województwa podkarpackiego.

Nowe 563 potwierdzone przypadki wg powiatów:

• 56 osób – mielecki,

• 55 osób – sanocki,

• 44 osoby – miasto Rzeszów,

• 42 osoby – dębicki,

• 41 osób – przeworski,

• 35 osób – krośnieński,

• 34 osoby – ropczycko- sędziszowski,

• 27 osób – jarosławski,

• 24 osoby – rzeszowski,

• 24 osoby – leski,

• 22 osoby – kolbuszowski,

• 21 osób – brzozowski,

• 17 osób – strzyżowski,

15 osób – niżański ,

• 14 osób – łańcucki,

• 12 osób – przemyski,

• 12 osób – miasto Krosno,

• 12 osób – leżajski,

• 12 osób – jasielski,

• 8 osób – tarnobrzeski,

• 8 osób – lubaczowski,

• 8 osób – bieszczadzki,

• 7 osób – miasto Tarnobrzeg,

• 7 osób – miasto Przemyśl,

6 osób – stalowowolski.

Liczba przebadanych mieszkańców województwa podkarpackiego (wyniki wpisane do bazy EWP)do 16.10.2020 r. do godz. 9.00 – 96 514 osób (szacunkowo w ciągu ostatniej doby wpisano do bazy 2 204 wyników).

Od soboty 15.10.2020 roku w województwie podkarpackim w strefie czerwonej będą powiaty: brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski i miasta na prawach powiatu: Przemyśl i Rzeszów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mdm

John - no to się nie obnoś.

~@eston

@eston a lekarze i pielęgniarki na salach operacyjnych w maskach przez kilka godzin oddychają dwutlenkiem węgla, może jeszcze nieuku ku... skrzela mają za uszami i nimi oddychają.

~John

Mdm teorię spisku i głupoty pomnożonej do granic absurdu podpartą nieuctwem. Maski, grzybica płuc, dwutlenek węgla, choroba jak każda, a na oiom leżą aktorzy i grają spektakl? Każdy może opowiadać takie bzdury tylko, po co się z tym obnosić publicznie?

~eston

Stężenie dwutlenku węgla pod maską po minucie przekracza dopuszczalny poziom o 500% i zagraża szczególnie dzieciom oraz osobom starszym, powoduje niedotlenie, ospałość, duszność. My dorośli pamiętamy, że dawniej klasy były wietrzone, a teraz dzieciakom każe się nosić maski na przerwach, aby nie mogły się dotlenić. Rodzice mający dzieci w szkole powinni wezwać sanepid do zbadania poziomu dwutlenku węgla pod maską dziecka oraz Państwową Inspekcję Pracy aby orzekła, czy to, co funduje szkoła dzieciom (niedotlenienie prowadzące do mikrouszkodzeń w mózgu) nie stanowi zagrożenia zdrowia dla dzieci.
Apeluję do rodziców by NIE BAGATELIZOWALI zagrożenia jakim są maski dla dzieci. Rozmawiajcie z dyrekcją szkoły, nauczycielami, a jeśli będą się upierali przy maskach wezwijcie sanepid - oni mają urządzenia do przeprowadzenia takich testów.

~Mdm

Koraa2 - już się przyzwyczaiłem dyskutując z covidianami, że jak nie macie argumentów do rozmowy to zaraz jest, że piszę bzdury, że dzieciak, że nie tak..... A potem zaczynają się opisy w stulu "a zachoruj,duś się ,zobacz jaki to strach czy rano się obudzisz,czy wrócisz do swoich dzieci,zebyś mógł złapać oddech...jeden,drugi,następny...a jeśli się uda to co narobi w organizmie..." Taki opis pasuje do każdego zapalenia płuc, które istnieje na świecie od tysięcy lat i nie rozumiem dlaczego miałbym codziennie o tym mysleć. Równie dobrze możesz napisać - nie wsiadaj do samochodu bo zobaczysz po wypadku, będziesz połamany, ból nie pozwoli Ci spać, będziesz wył z bólu i zastanawiał się czy zobaczysz jeszcze dzieci itd. itp. Straszysz tak swoją rodzinę? No to współczuję. Koraa2 ON to jest to przeciwne położenie do OFF.

~Mdm

Jerry ble ble ble ble. Granie na emocjach zachowaj dla takich dzbanów jak ty. Ludzie zawsze umierali i będą umierać, a na covid akurat umiera ich bardzo mało w stosunku do innych chorób więc nie śr... aj żarem. A jeśli chodzi o teorie spiskowe to przeczytaj jeszcze raz moje komentarze że zrozumieniem napisz jaka to teorie spiskową przedstawiłem.

~Jerry

Mdm powiedz to wszystko w f2f bliskim którzy zmarli. Też pewnie przechodzili grypę i inne choroby. Ludzie umierają, ciężko chorują więc skończ z tymi teoriami spisku, opowieściami z mchu i paproci, bo za chwilę jeszcze dołączysz sześć wybuchów barycznych w samolocie do smoleńska i będziesz udowadniał prawdę objawioną.

koraa2

mdm z całym szacunkiem ale takie głupoty piszesz,że coś okropnego.Dodaj ,że ty tak właśnie myślisz ,bo to co piszesz to mija się z prawdą,to są bzdury,szkodliwe bzdury.Zyj jak chcesz ale daj żyć innym i nie narażaj .Myśl jak chcesz,snuj teorie jakie chcesz ale nie narażaj!Tylko tyle ,namawianie na chodzenie bez maski po znajomych to szczyt głupoty i egoizmu,dziękuję nie skorzystam a z powietrza i normalnego życia korzystam jak najbardziej.....z głową.Test ciążowy był tylko porównaniem co do wyników fałszywych,naprawdę tego nie zrozumiałeś?Pytanie retoryczne bo już tu nie zaglądam,szkoda czasu dyskutować z dziećmi,którym coś się wydaje a nie mają pojęcia o czym się mówi.Nie życzę nikomu tej grypki,chociaż czasami ma się ochotę powiedzieć a zachoruj,duś się ,zobacz jaki to strach czy rano się obudzisz,czy wrócisz do swoich dzieci,zebyś mógł złapać oddech...jeden,drugi,następny...a jeśli się uda to co narobi w organizmie...Nie chodzi o panikę ,o jakiś blady strach, ale rozsądek,którego niektórym brak.Kończę temat, pozdrawiam.Pamietajcie, świat nie kończy się na czubku waszego nosa....

~patokoks

Zamknęli baseny, zamknęli siłownie i gdzie pod prysznic iść.

~Mdm

Koraa2 widzę że dalej jedziesz na OFFIE. No to powiem tak. Dzisiaj już wiadomo, że covid jest mniej niebezpieczny niż wirus grypy. Jest mniej powiklań, powikłania są mniej niebezpieczne szybciej mijają , a śmiertelność duża niższa. No i nie ma grypy bezobjawowej haha. To zachowuj się tak jakby był sezon na grypę i daj ludziom żyć. Chcesz siedzieć w domu to siedź. Chcesz nosić burke to noś. Powodzenia. A na marginesie to testy na covid mają wiarygodność 50% dlatego jest tyłu tzw bezobjawowców tzn zdrowych, tylko mieli nieszczęście że ich przetestowano testem, który nawet wg jego wynalazcy nie powinien służyć do wykrywania wirusów. Oczywiście testy PCR są wykorzystywane do testowania różnych chorób wirusowych, ale zawsze w połączeniu z co najmniej 2 innymi badaniami np IGM czy IGG. Jakoś przy covid wykonuje się tylko test PCR, który w 50% jest fałszywy i bach. Masz covid. A jak nic ci nie dolega no to masz covid bezobjawowy. I tak naprawdę to wasze postępowanie i histeria zabija więcej ludzi niż covid. Do normalności wrócimy jak ty i tobie podobni zaczną się normalnie zachowywać. No przełącz w końcu na On. A test ciążowy działa na całkiem innej zasadzie. Dlatego testuje się mocz. Zdrowia życzę. Wyjść do ludzi pooddychac świeżym powietrzem bez maski, spotkać się że znajomymi. Naprawdę.

~Oerlikon

Witamy w KL Polin.

~mdm

Hahahah tyle się wypociłes a sam sobie odpowiedziałeś na te bzdety. Nie ma nakazu mycia zębów, rząd nie wprowadza zarządzeń o myciu zębów, chcesz myj, nie chcesz nie myj. Ale żeś się popisał hehehe

~absolwent

W moim i nas młodych interesie jest, aby pandemia nigdy się nie skończyła i byle wszystko dalej odbywało się zdalnie. Może w końcu mieszkania stanieją i przestaną natychmiast znikać z rynku (ci cholerni rentierzy i spekulanci wszystko rozkupują pod wynajem).

jabar

KAKA ZRZ, nie wiem jak duże masz bicepsy ale skoro tak się chwalisz to na pewno wielkość mózgu i rozumu masz odwrotnie proporcjonalną, zbliżającą się do zera

koraa2

Testy wykrywają tylko białko,RNA czyli ogólnikowo mówiąc materiał genetyczny tylko i wyłącznie koronawirusa SARS Cov2,nie wykryją koronawirusa z innej grupy a co dopiero grypy,to nie test na grypę.Jednak mogą dać wynik fałszywie pozytywny lub fałszywie negatywny,rzadko ale jednak.Uproszczajac,testy ciążowe np również mogą dać fałszywy wynik w jedną lub drugą stronę chociaz nie często to się zdarza.

~czapik

Jak dla mnie to jest to grypa ale zmienili nazwe .Czy te testy odrozniaja rozne rodzaje grypy?Raczej nie odrozniaja.

~siwy

pandemia jest w odwrocie

koraa2

mdm to cudownie,że myślisz,że jesteś taki mądry i olśniony.Grunt to dobra samoocena ,budowa ludzkiego mózgu też widzę,że ci nie obca,włącznie z przełącznikami myślenia....wszystko dobrze ...to nie szkodliwe dla ogółu akurat ,ale działania zbliżające do szerzenia się pandemii już tak.To nie jest takie trudne ,nie jest aż tak uciążliwe a może wyhamować wiele bardzo negatywnych zmian na świecie,gospodarka etc...jeśli dla kogoś nie ważne życie ludzkie z powodu "byle kaszelku".,a można było wrócić znacznie szybciej do normalnosci to nieeee bo wakacje, bo wesela ,bo nie ,to moja wolność i jestem panem swojego życia więc ja wszystko mogę i nikt mi nic nie będzie kazał.Przestancie z tymi teoriami spiskowymi,nie dość że to nudne to bardzo szkodliwe.Nie byłoby tyłu zachorowań nie byłoby tych problemów,służba zdrowia pracowała by normlanie a jest tyle chorób co trzeba też leczyć,restauracje się zamykają,ludziom biznesy padną!To jest w rękach każdego!Każdego! Po co to rozsiewać a później narzekać,że wszystko się sypie i korkuje.W ten sposób wirusa się nie zlikwiduje,on będzie zawsze,jednak można to wszystko spowolnić....nie byłoby tych problemów.Tetaz to tylko radykalne kroki mogą cos zmienić.

~Hahaha

Dla inteligentnych inaczej - antymaseczkowców:
Myjecie zęby? Otóż muszę was zmartwić. Dentyści są w zmowie z producentami past do mycia zębów, szczoteczek oraz rządami. Mówią wam, żeby myć zęby co najmniej dwa razy dziennie, ale to zniewolenie. Nie ma prawnego obowiązku mycia zębów, więc nie myjcie ich. Nie bądźcie niewolnikami. Zobaczcie, myjecie zęby, a one i tak się psują, więc nie warto myć zębów. Włączcie myślenie. Pasty do zębów, płyny do płukania ust i wszystko inne to szkodliwe trucizny - dostaniecie od nich grzybicy krtani i to od nich psują się zęby. Nie chodźcie na kontrole - dentyści dopisują ubytki, bo dostają za to kasę od Billa Gatesa, a ich gabinety nowoczesny sprzęt. Nie dajcie sobie zrobić plomby - nie ma czegoś takiego jak próchnica i nikt nie umiera z powodu próchnicy. Nie dajcie sobie zrobić leczenia kanałowego - przez leczone kanały wszczepią wam nanoczipy do mózgu i zniewolą was. Wybielacie zęby? Jesteście niewolnikami, bo podążacie za modą. Wstawiacie sobie implanty? W implantach również ukryte są nanoczipy, bo ich producenci współpracują z NWO. Nie ma czegoś takiego jak ból zęba - to aktorzy udają niewyobrażalny ból, bo im zapłacili, żeby was straszyć. Zastraszonym społeczeństwem łatwo manipulować. Nie myjcie zębów, nie chodźcie do dentystów, wzmacniajcie odporność - będziecie mieć zdrowe zęby do końca życia i nie będziecie niewolnikami.

~mdm

koraa2 - no właśnie cały problem w tym, że ja mam ten przycisk na ON, a ty na OFF i nie dogadamy się. Jak by stworzyli 2 szpitale w województwie do leczenia hemoroidów, to też po 3 miesiącach by się zapchały. Również zdrowia życzę bo pogoda kiepska i wirusy przeziębienia się panoszą.

~WERI

PRZED TAK ZW,, DOBRĄ ZMIANĄ WZIĄŚĆ KREDYT NA MIESZKANIE BYLO DUŻO SZYPCIEJ I LATWIEJ WZIĄŚĆ A TERAZ JAK NIEMASZ POLOWY KREDYTU TO POD MOST

koraa2

Oczywiście bo cały świat stosuje się dość prostych kroków jak uniknąć wirusa i to dlatego maseczki nic nie dają ,naprawdę?No na czole ,pod brodą ,na jednym uchu....zapewnie nie.W szpitalu nie leżą ludzie ledwo kaszlący,chyba masz bujną wyobraźnię, naprawdę.Telewizji nie mam,mam internet dla twojej wiadomości ,przycisku ON/OFF w myśleniu też nie,może ty masz,to raczej go nie używaj bo to szkodzi.Wlaanie dlatego trzeba wyhamować w tymi zarazeniami bo już nie przyjmują do szpitali a będzie jeszcze gorzej.Nadal nie rozumiesz dlaczego?Użyj przycisku ON/OFF może dotrze....Zdrowia!!!

~mdm

koraa2 - jak by ktoś z moich bliskich się dusił z jakiegokolwiek powodu to myślał bym tak samo. Szukał bym pomocy w szpitalu, ale niestety teraz nie mogę bo większość zamknięta. Te, które są otwarte to 90% w nich ludzi leżących ma przeziębienie. Są przestraszeni właśnie przez takich obe..srańców i jak tylko kaszlną i zrobią test, (który nie powinien być wykonywany do diagnozy wirusa) to lecą do szpitala, żeby czasami im miejsca nie brakło i zajmują miejsca tym 10%, którzy tego potrzebują. "Po prostu nie szkodźcie innym i poszerzcie swoje horyzonty". Wyjrzyj dalej niż maska i ekran telewizorka. Ty się boisz okey, chodź w masce i rób te wszystkie rzeczy. Ale zrozum wreszcie, że im więcej ludzi zdrowych się zarazi to mniej ludzi starszych umrze. To proste. A maskę zakładam choć gó...wno daje, bo rządzą nami dyletanci, którzy nie wyciągają wniosków z poprzednich działań. Cały świat w maskach, a zarażonych przybywa. Włącz myślenie, wyłącz telewizję.

~Adam

Koraa2.To nie egoizm tylko zdrowy rozsądek. Te szmaty na gębie więcej czynią szkody niż korzyści. W. Sumliński na dniach wyda książkę Zapis zarazy. Książka ma pokazać jak wirusa wykorzystano do wielkiego przekrętu i manipulacji.

~Neni

Najpierw sprawdźcie wiarygodność testu, bo okazuje się ze są wadliwe i dlatego wam wychodzi taka statystyka...

koraa2

Jak można kogoś nazywać obesrańcem....i to z takich najwięcej wylewa się egoizmu i zadufania,no niestety.Idz na oddział zakaźny,pomagaj!a nie pierdzielisz głupoty zza komputera.Jakby ktoś z bliskich albo ty się dusił przez covida to inaczej byś myślał no ale to czasami tak bywa.Po prostu nie szkodz innym....poszerz swoje horyzonty i wyjrzyj trochę dalej niż czubek własnego nosa.Tu się nie boisz okey ale dlaczego ktoś ma umrzeć ,nie szkoda ci ludzi,którzy chcą i mają dla kogo żyć?Tak ciężko założyć kawałem szmatki na twarz????Tak ciężko zachować dystans???Dezynfekować ręce?Przysiąść trochę na d...pod????Tak ciężko?Naprawdę tyle egoizmu w was?Bez odbioru!

pl2

W jednostce wojskowej w Nisku jest ognisko covida.

~mdm

~MAJKA bałwanku - Lekarze podczas operacji noszą maseczki, żeby nie napluć w otwartą ranę. I nie są to zwykłe szmaty tylko maski z certyfikatem. Poza tym w czasie operacji 12 godzinnej lekarz zużywa ich co najmniej 6 sztuk. poza tym widziałaś kiedyś pacjenta na stole u tego lekarza, który leży w masce ?? Pomyśl trochę. To lekarz nosi , a pacjent na stole nie?? A i jeszcze dobra rada - nie noś skarpet 2 tygodnie bo dostaniesz świerzba, a to choroba znacznie poważniejsza od covidowego przeziębienia.

~mdm

zlopec - jak by nie tacy obe.....srańcy jat ty to nie trzeba by było pomagać w szpitalach bo nikt by nie zamykał połowy personelu w kwarantannie z powodu przeziębienia. Byłeś kiedyś na wewnętrznym w odwiedzinach? Kazał ci ktoś maskę ubierać? A tam jest miliony wirusów i bakterii. A jak ktoś dostał zapalenia płuc, albo jakiejś innej choroby zakaźnej to go przenieśli do izolatki i nikt nie robił w gacie z tego powodu. A dostać się jako wolontariusz do szpitala nie jest tak łatwo jak ci się zdaje.

~Hehe

Nadbereżny nieudaczniku gdzie kolega z partii schował respiratory ? Gdzie twoja fabryka maseczek ? Mural z jp2 nas uratuje