Nie założy maseczki, mimo rekordów zakażeń [WYWIAD]

Image

Zorganizowany 10 października antymaseczkowy protest w Stalowej Woli wzbudził spore emocje wśród mieszkańców miasta i naszych Czytelników. Dlatego postanowiliśmy do naszego studia zaprosić jedną z współorganizatorek akcji - Karolinę Bielecką.

Dlaczego noszenie maseczek i antypandemiczne restrykcje wywołują wśród niektórych sprzeciw? Czy noszenie maseczek może być niebezpieczne? Jak nasz Gość, który nie stosuje się do rygorów, radzi sobie odprowadzając dziecko do przedszkola czy robiąc zakupy w sklepie? Jakie są reakcje ludzi na „niezamaskowaną” osobę?

Czy według naszego Gościa rzeczywiście mamy pandemię? Dlaczego nie wierzy lekarzom, autorytetom medycznym czy WHO, którzy przekonują, że pandemia jest? A może telewizja, gazety, Internet zgodnie kłamią na temat koronawirusa? Czy można przejść obojętnie wobec faktu, że w Italii, Chinach czy USA zmarły dziesiątki tysięcy osób?

Pani Karolina przedstawiła nam swoje poglądy. Czy zgadzacie się z nimi? Zapraszamy do obejrzenia ciekawej rozmowy. Jesteśmy pewni, że bez względu na to, co myślimy i jak zachowujemy się wobec wirusa, czy nosimy maseczki czy też nie, wszyscy czekamy na jedno: powrót do normalności.

Materiał video

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~antoni

Pani Karolino niech slowo stanie sie czynem , prosze isc z kamera do sali cowidowej bez maski powdychac powietrza i oglosic to calemu swiatu ze jest Pani wiarygodna co do swych pogladow.

~Bela

Taki stan epidemii nie będzie trwał wiecznie. Dopóki nie ma szczepień i lekarstwa tak być musi. Ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa jest priorytetem. Leczenie zapalenia płuc to nie je bajka to je bitwa. Nie każdy ją wygra.

~sofia

Ludzie, czy wy naprawdę uważacie , że maski przed czymś chronią? Poczytajcie coś na temat masek i nie ośmieszajcie się. Według niektórych tu komentujących, maski to panaceum na wirusy, no żenada pani Tolu i pani Masko. Ale idąc waszym torem myślenia : jeśli sami założycie maskę, albo i trzy maski wówczas uchronicie się przed wirusami i nie straszne wam będą osoby bez masek, prawda? Więc przestańcie narzekać i zmuszać innych do masek. Sami je noście i załóżcie nawet kombinezon ochronny, a od innych się odczepcie.

~Głupek

Do wszystkich tych, którzy plują na osoby negujące obostrzenia i wyzywających ich od płaskoziemców czy szurów, twierdząc, że ta krytyka nie jest poparta nauką.
4 października trzech amerykańskich ekspertów przedstawiło tzw. Deklarację z Great Barrington. Są to: dr Martin Kulldorff (profesor medycyny na Uniwersytecie Harvarda, biostatystyk i epidemiolog), dr Sunetra Gupta (profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego, epidemiolog z doświadczeniem w immunologii, opracowywaniu szczepionek), dr Jay Bhattacharya (profesor Stanford University Medical School, lekarz, epidemiolog, ekspert ds. polityki zdrowia publicznego).
Deklaracja tyczy się obecnego podejścia naszych rządów do wprowadzanych obostrzeń i do sytuacji związanej z pandemią. Ich zdaniem przyjęta taktyka ma niszczący wpływ na zdrowie fizyczne, psychiczne i całe społeczeństwa.

Pod dokumentem podpisało się już ponad sto tysięcy osób, w tym ponad 4 tys. naukowców zajmujących się zdrowiem, ponad 7 tys. osób pracujących w służbie zdrowia i ponad 102 tys. innych osób. W deklaracji między innymi można przeczytać:
„Jako epidemiolodzy chorób zakaźnych i naukowcy zajmujący się zdrowiem publicznym mamy poważne obawy co do szkodliwego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne dominującej polityki związanej z COVID-19"
Wśród przewidywanych, negatywnych efektów eksperci wymieniają m. in.: pogorszenie wyników chorób układu krążenia, mniej badań przesiewowych w kierunku raka i pogorszenie stanu zdrowia psychicznego, które w nadchodzących latach może prowadzić do "większej nadmiernej śmiertelności".

~Ilay

Starsi ludzie są narażeni jeszcze jak są schorowani. Po to te maseczki żeby ich nie zarażać. Chyba że ta Pani nie ma już starszych ludzi w rodzinie dziadków np. Znawczyni od siedmiu boleści czipowanie ludzi chyba ta kobita się za dużo filmów nakładała.Masakra.

~Bela

Wszyscy, którzy protestowali przeciwko maseczkom szybko do pracy na oddział zakaźny. Jako wolontariat. Nie zastanawiajcie się.

~Bela

Myślę, że pani powinna wspomóc woją odwagą służbę zdrowia i zgłosić się do pracy na oddział zakaźny (bez maseczki). Śmiało!

~Maska

Ja uważam że wszyscy powinniśmy stosować się do zasad maseczka, dystans i higiena. Razem możemy to zatrzymać.
A ta pani po zachorowania nie powonna być leczona w szpitalu.

korki

PROF. WŁODZIMIERZ GUT : Wyraził przekonanie, że spotkania przy grobach 1 listopada nie będą dla społeczeństwa niebezpieczne, jeżeli zastosuje się ono do zaleceń i w otwartej przestrzeni założy maseczki, a także będzie unikało tłumów. Ważne, w jego ocenie, jest w tym okresie także zrezygnowanie z rodzinnych spotkań z osobami z różnych części kraju.

~Jxjjxjx

Ludzie zrozumcie, ze w szpitalach ludziom, którzy umierają z różnych powodów zawsze wpisywana jest przyczyna covid... stad te statystyki zgonów i panika...

~Pikador

Autor pyta: "Czy można przejść obojętnie wobec faktu, że w Italii, Chinach czy USA zmarły dziesiątki tysięcy osób?" Ja mam pytanie do autora: Czy można przejść obojętnie wobec faktu, że na całym świecie umiera co roku ponad 5 milionów ludzi z powodu palenia papierosów? I kolejne: Czy można przejść obojętnie wobec faktu, że na całym świecie co roku samobójstwa popełnia ponad milion ludzi? Jeszcze więcej z powodu wypadków drogowych, i że co roku dokonuje się rzeź niewiniątek w postaci ponad 40 milionów mordowanych dzieci nienarodzonych? I że co roku 15 milionów ludzi umiera na inne niż Covid-19 choroby zakaźne. Może autor, podobnie jak połowa polskiego narodu, po prostu uległ praniu mózgu urządzonemu przez media głównego ścieku.

~Grzes

Proponuję Panią Karolinę jak jest taka super przeszkolić do obsługi respiratorów w szpitalu. No przecież jest ponad. Pani Karolino co pani na to?

rock

Tola żeby zgodnie z prawem jeździć samochodem trzeba zdać egzamin na prawo jazdy, a to że idiota później jedzie nie do końca zgodnie z przepisami to jego sprawa i on odpowiada za przewinienia. Dalej nie rozumiesz co z tymi machami? Czy ktoś może zabronić oddychać świeżym powietrzem? Gdzie to zabronione? Czy dalej brniesz w głupotę,, światową ''? Dystans, higiena to podstawa, a nie oddech szmatki w której bakterie i smrody, a wirus tylko czeka.

~Tola

Poglądy pani Karoliny mnie nie interesują. Maska na twarz lub niech siedzi w domu. Za chwilę jakiś pajac stwierdzi, że będzie jeździł samochodem chodnikiem 150km/h bo ma takie poglądy. Płaskoziemcy też mają poglądy. Żenada.

~mariusz

swen zgadzam się tobą. nie zdziwiłbym się jakby okazało się że to Chiny wyprodukowały tego wirusa by zrobić na złość USA za wojnę handlową

rock

Marto46 więc proszę załatw to abyśmy wszyscy wiedzieli z imienia i nazwiska kto chory. Będziemy omijać i w ten sposób miną zarażenia.
Oczywiście jestem przeciwny,, maseczkom '' ale zdecydowanie jestem za dystansem w sklepach, pracy (jak się da) no na ulicy i chodniku nie ma z tym problemu przecież. Stalowa Wola, Nisko to przecież nie jest aglomeracja gdzie przypada na metr kwadratowy dwie lub trzy osoby no chyba że markjet biedrona... Tam wsie i miasta w jednym i tam powinni wpuszczać do 20 osób. No i też jestem za higieną. Chociaż dalej widzę jak zciągana jest nie pierwszej świeżości macha i ten paluch śliniony i dalej macha na twarz. Tu jest problem. Od zawsze wiadomo że z brudu i bakterii są choroby a wirus tylko czeka aby atakować.

~wen

Marto, Marto - posłuchaj jeszcze raz rozmowy i jeszcze raz, może w końcu zrozumiesz, że :
1.nie ma epidemii;
2.maski nie chronią;
3.jest zwykły sezon przeziębieniowo-grypowy, taki sam, jak co roku;
4.na jakiej podstawie chcesz pozywać do sądu przypadkowe osoby które spotkałaś w sklepie czy na ulicy? Potrafisz na rzut oka zdiagnozować, że ta osoba ma wirusa i ten wirus od tej właśnie konkretnej osoby przeskoczył na ciebie i cię zaraził?
Nie wpadaj kobieto w paranoję. Wyłącz telewizor i włącz myślenie. Myślenie nie boli!

~swen

Marto, Marto - posłuchaj jeszcze raz rozmowy i jeszcze raz, może w końcu zrozumiesz, że :
1.nie ma epidemii;
2.maski nie chronią;
3.jest zwykły sezon przeziębieniowo-grypowy, taki sam, jak co roku;
4.na jakiej podstawie chcesz pozywać do sądu przypadkowe osoby które spotkałaś w sklepie czy na ulicy? Potrafisz na rzut oka zdiagnozować, że ta osoba ma wirusa i ten wirus od tej właśnie konkretnej osoby przeskoczył na ciebie i cię zaraził?
Nie wpadaj kobieto w paranoję.

~swen

Dziękuję portalowi i dziennikarzowi za przedstawienie rozmowy z p. Karoliną Bielecką. Wykazaliście niezależność, której brakuje mediom głównego nurtu. Zgadzam się całkowicie z rozmówczynią i szczególnie ostatnie zdanie jakie padło jest trafne: życzenia powrotu do normalności.

~Marta46

Dojdzie do tego, że osoby, które zachorują na Covid-19 będą pozywać do sądu o odszkodowanie i pokrycie kosztów leczenia oraz rekonwalescencji te osoby, które ich zaraziły bo to ukrywały czy bagatelizowały nie zasłaniając górnych dróg oddechowych ...

~swen

Dziękuję Pani Karolinie za odwagę i portalowi, że opublikował nagranie. Niech wszyscy słuchają i odrzucą w końcu kłamliwą narrację o pandemii płynącą z mediów mainstreamowych.

~siwy

W Nowej Norymberdze będą cztery ławy oskarżonych: 1. politycy 2. lekarze 3. naukowcy 4. dziennikarze i propagandyści. Spokojnie trawa zbieranie materiału dowodowego dla Trybunału międzynarodowego. Będzie płacz i zgrzytanie zębów

~Maria

Prezentowane tu poglądy są szkodliwe dla społeczeństwa, szczególnie dla osób starszych czy chorych, zwiększając ryzyko zachorowania na covid. Pani chce zyskać popularność, ale czy ten portal powinien taką postawę tu przedstawiać i promować?

~@abc

Żebyś Ty był taki bogaty, jak durny, to Kukczyk byłby przy tobie nędzarzem...

~Jojo

Za parę tygodni jak przez te durne zakazy i nakazy padnie gospodarka i nie będzie, ie na nic kasy to.zrozumiecie ta pni bardzo mądrze mówi
Emeryci jak to Emeryci im kasę obecną na końcu więc oni będą tkwić w tymk swoim świecie do końca roku

~@abc

Odporność stadna już dawno została przetestowana i funkcjonuje, na różne choroby.
Ostatnie przykłady, na covid: Szwecja, Białoruś i wiele innych krajów poza EU ropą.
Przetrzezwiej.

~cyc

Niszczą małe biznesy. W siłę rosną gruba sy i korporacje.

~cyc

Niszczą małe biznesy. W siłę rosną grubasy i korporacje.

~ana mg

brawo dla Karolny!!!!za odwagę, prawde!!!

~abc

Czy to jest ta pani która w zeszłym roku kandydowała do Sejmu? Taki opis znalazłem kandydatki o takim nazwisku:

Urodziła się w 1986 roku.
Z wykształcenia jest kucharzem.
Mieszkanka Stalowej Woli.

Pani ma ciekawe wnioskowanie. Trzymanie książek w kwarantannie jest bez sensu dlatego nie ma sensu nosić maseczek, bo później będą nas czipować.

A i jeszcze jeden mit: Wirus jest tak mały, że maseczka go nie zatrzyma. Otóż wirus jest mały, ale przenosi się tylko w kropelkach śliny, a kropelki są zatrzymywane przez maseczki, zwłaszcza te duże.

Też zachęcam żeby wiedzę zdobywać, ale z wiarygodnych źródeł.