Żłobko-przedszkole 2 mln zł taniej?

Image

Budowa integracyjnego przedszkola i żłobka w technologii pasywnej może okazać się dużo tańsza niż szacowano. Do magistratu wpłynęły 4 oferty w ramach przetargu na to zadanie.

Inwestycja będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca w pierwszej kolejności zajmie się projektem budowlanym i wykonawczym, a następnie będzie mógł przystąpić do działań w terenie. Zakładano, że koszty tego zadania wyniosą około 20,2 mln zł. Po otwarciu ofert okazało się, że ceny oscylują między 17,7 a 23,6 mln zł. Każda z firm, która stanęła do przetargu deklaruje wykonanie zadania do końca stycznia 2023 roku oraz 7- letni okres gwarancji i rękojmi. Komisja przetargowa w najbliższym czasie zweryfikuje wszystkie oferty i wybierze najkorzystniejszą z nich.

Budynek żłobko- przedszkola będzie obiektem dwukondygnacyjnym. Ma pomieścić w sumie 100 dzieci w oddziałach przedszkolnych i 95 w żłobkowych. Obiekt będzie usytuowany pomiędzy Poniatowskiego 37 a Al. Jana Pawła II 24.

Na parterze będzie mieścił się oddział przedszkolny. Znajdzie się tam 5 sal przedszkolnych, duża sala wielofunkcyjna o powierzchni 159 m2, duża kuchnia, która będzie obsługiwała cały obiekt, sala polisensoryczna, sala sensoryczna i gabinet rehabilitanta. Z kolei na piętrze będzie ulokowanych 5 oddziałów żłobkowych. Każdy z nich ma swoją sypialnię przynależną do jednej sali. Będzie mieścić się też tam cała administracja, pralnia, gabinet logopedy, psychologa i pedagoga.

- Ten olbrzymi obiekt będzie posiadał nowoczesne, ultraenergetyczne rozwiązania środowiskowe, ale przede wszystkim te, które są dedykowane dla naszych najmłodszych, aby dzieci w Stalowej Woli, szczególnie dzieci, które wymagają rehabilitacji, na miejscu mogły korzystać z najowocniejszych rozwiązań. Basen będzie pozwalał na prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych- mówił podczas wrześniowej konferencji prasowej prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W obiekcie zostanie zastosowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna. Odnawialne źródła energii pokrywają 46,5% całego źródła energii, natomiast ogniwa fotowoltaiczne i nowoczesne oświetlenie pokryje 50% zapotrzebowania w energię. Zainstalowane zostaną urządzenia zacieniające, system chłodzenia w porze letniej oraz automatyczne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach. Przy budynku powstanie również punkt ładowania pojazdów elektrycznych.

Inwestycja jest dofinansowanie w 65% ze środków RPO Województwa Podkarpackiego.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~POstkomuna, o "gupi" ty "gupi".

manukun

Misiu kolorowy, ja nie biorę wypłaty z magistratu, więc pretensje o brak skutecznych działań w mieście kieruj do Nadbereżnego.

Jeździ po bankietach partyjnych, robi kampanie kolegom, a pilnować miasta nie ma komukomu

~POstkomuna

W Stalowej Woli wiecznie żywa ....To do was peowskie wiecznie niezadowolone gnojki ...

~POstkomuna

W Stalowej Woli wiecznie żywa ....

~Matma

Ile takich przedszkoli można wybudować za 2 miliardy które przekazali na propagandę? Odpowiedź. Można wybudować 110 takich przedszkoli.
Ile takich przedszkoli można wybudować za 70 milionów np. z pakietów które wydrukował sasin? Odpowiedź. Można wybudować 4 przedszkola!

~70mil

Już taniej maseczki zakupił szumowski od znajomego instruktora narciarstwa, że o respiratorach nie wspomnę? O ile były taniej i ile zapłacili z góry za coś czego pewnej części nie ma do dziś, a to co jest to nie wiadomo co i ile drożej, a i 70 milionów zwrotu kasy zapłaconej też nie ma.

~Cyfry

Taniej od czego? Sasin można powiedzieć wydał tylko też 70 milionów na coś czego nie było i ponoć było taniej. Można założyć 100 milionów i napisać ze będzie 80 milionów taniej! I co mamy te 80 milionów? Ba mamy te pozostałe 20? Coś już wybudowali?

e2rds

Kochani nie kłóćcie się, tego przedszkola tak jak i mostu nie będzie przez najbliższe 5 lat, a i tak jak zaczną budowę to tak jak "~Do" pisze koszty wzrosną o 5 mln, a ja dodam, że co najmniej o tyle. Takie informacje to tylko manipulacja społeczeństwem by miało zajęcie, bo gospodarka państwem pada na pysk i chodzi o odwrócenie uwagi. Myślę, że w najbliższym czasie będzie o elektrowni słonecznej, tunelu, może kolejny raz o Ogrodzie Jordanowskim itd.

~@manekin

gadasz i gadasz i gadasz (a zawsze bez sensu) ty i ta cała stalowowolska opozycja.
Nic tylko gadanie jojczenie, nienawiść w postach, kłamstwa...
A robić nie ma u was komu!!!

~huhu

Opozycja już zaniepokojona?
U nich to drożej jak za działkę Giertycha i Krauze z 7 na 27 mln

manukun

Zamiast zbudować i dać użytkować mieszkańcom, gadają i gadają. Teraz się chwalą, że 2 mln poniżej kosztorysu. Po skończeniu będzie kilka mln zł drożej, patrząc na dotychczasowe ciągłe dopłacanie

~Do

Nim Zaczną budować będzie 5 mln drożej

~Tere i fere

Za dużo tej tęczy. STW wolne od LGBT !!

~Anał

Strasznie tenczowe :/

Andrzej_2.0

Który to już artykuł w temacie tego przedszkola? Dziennikarze SM tak sami z siebie piszą o płomiennych marzeniach Lucjusza czy jest to artykuł sponsorowany?

~~~123

wszystko ładnie wygląda telewimie a w rzeczywistości nie ma nic wszystko w świecie fantazji

~Ytr

Kto będzie brał odpowiedzialność za dzieci w wieku przedszkolnym na basenie?

~jasio

nie lepiej od razu kazdemu zasrancowi kupic mieszkaniw za 100 tys bo tyle beedzie kisztowac budowa 1 miejsca