Laptopy dla niżańskich szkół podstawowych

Image
35 nowoczesnych laptopów trafiło do niżańskich szkół podstawowych. Zakup i dostawa sprzętu zostały zrealizowane w ramach projektu „Zwiększenie efektywności nauki zdalnej uczniów z terenu Gminy i Miasta Nisko”.

Komputery trafiły do szkół 13 października. Przekazał je osobiście na ręce Dyrektorów Waldemar Ślusarczyk. Burmistrz złożył też życzenia dla wszystkich Pedagogów z okazji przypadającego na 14 października Dnia Edukacji Narodowej.

Celem projektu, dzięki któremu możliwy był zakup laptopów, było wsparcie uczniów z rodzin wielodzietnych w kształceniu na odległość. Gmina Nisko złożyła wniosek grantowy na dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 i przystąpiła do projektu grantowego Zdalna Szkoła+. Wartość zakupionych laptopów to 93 676 zł.

Najwięcej, bo aż 8 laptopów przypadło dla PSP nr 3 w Nisku. Po 5 laptopów przekazano do PSP nr 4, PSP nr 5, PSP w Nowosielcu i PSP w Zarzeczu. Z kolei do PSP nr 1 trafiło 6 sztuk, a do PSP nr 6 – 1 komputer.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jasio

a najwiencyj piniedzy poszlo wody na podwolinie za takom kase kazdemu uczniowi mozna by dac laptopa i samochut