Mieszkaniec powiatu stalowowolskiego zatrzymany przez Policję z Rzeszowa

Image

Zabezpieczonych ponad 70 jednostek broni, amunicja, zapalniki i proch strzelniczy to efekt policyjnych działań w 16 województwach. Wszystko zaczęło się od ogłoszenia w Internecie, które ujawnili funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Oferta dotyczyła sprzedaży m.in. broni hukowo-alarmowej, na którą w Polsce wymagane jest pozwolenie. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, już usłyszeli zarzuty.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zwrócili uwagę na ofertę zamieszczoną na jednym z portali ogłoszeniowych, dotyczącą sprzedaży broni hukowo-alarmowej na wkłady 9 mm P.A.K. W świetle polskich przepisów, zgodnie z ustawą o broni i amunicji, taka broń wymaga zezwolenia na jej posiadanie na terenie Polski.

Policjanci ustalili, że sprzedaż broni prowadził sklep działający legalnie na terenie Czech. Zakupiony towar, pistolety hukowe i alarmowo-hukowe, były wysyłane za pośrednictwem firm kurierskich do klientów na terenie całej Polski.

W minionym tygodniu, w jednym czasie, na terenie 16 województw, blisko 300 policjantów różnych wydziałów, przede wszystkim zwalczających cyberprzestępczość i przestępczość kryminalną, wspieranych przez policyjnych pirotechników, kontrterrorystów i biegłych z zakresu badania broni i balistyki, przeszukało około 100 adresów. W działaniach brały udział również psy do wykrywania materiałów wybuchowych.

Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej. Zabezpieczyli 3500 sztuk amunicji różnego kalibru, amunicji hukowej i hukowo-alarmowej o kalibrze 9 mm P.A.K., a także proch strzelniczy, 3 elementy składowe broni, 2 zapalniki do broni artyleryjskiej, kusze z lunetą i nunczako.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, 49-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który nielegalnie posiadał 2 sztucery i ponad 100 szt. amunicji, oraz 60-letniego mieszkańca woj. śląskiego, u którego znaleziono elementy broni, amunicję, zapalniki i słój z prochem. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Będą odpowiadać za nielegalne posiadanie broni i amunicji, grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Czynności procesowe z udziałem pozostałych osób, będą prowadzone po uzyskaniu opinii biegłych.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Prokurator wobec podejrzanych zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Janek

Na wioskach w każdym domu coś jest głównie są to pozostałości jeszcze po wojnie każdy o tym wie nikt głośno nie mówi

~Marcin

Może zaczynają zbroić się ci od pani Bieleckiemu? Na ich grupie na Facebooku pojawiają się takie apele.

~januk

nie rozbrajac poliaków bo jak przyjdą ze wschodu to kto nas obroni? przeciez nie policja

~estel

~do znafcuf, broń hukowa na amunicje 9mm, ma zwężona lufę do 6 mm. Więc gdyby babcia miała wąsy.....i tokarkę
Wszędzie mierzy sie kaliber lufy, a w Polsce...kaliber naboju, ot co. Więc nawet gdybyś zastosował zaślepki, zwężanie do 5-4 mm to i tak wyjdzie zawsze 9mm
To jest tak samo absurdalne jak nowe przepisy odnośnie wykrywacza metalu i jego użytkowania.

~do znafcuf

Pierwsze primo: hukową 9 przerobić na ostra jest bardzo łatwo, a jak ma się dostęp do jakiejkolwiek maszyny tokarskiej to w ogóle nie problem. Secundo: Broń hukowa jest jak najbardziej legalna w Polsce ale do pewnego kalibru/ nie korzystając z naboju scalonego. Tercio: tak rozbrójcie policje, dajcie im wasze dildosy zamiast pałek i ubierzcie w różowe mundurki od razu. Albo dajcie powszechny dostęp do broni to się sebki i kibole zaczną bawić w wojnę na osiedlach.
Wbrew pozorom pozwolenie na broń uzyskać jest dość łatwo w naszym kraju.

~WiN

Za PAK ścigać ludzi to już przesada to jak świadczy o państwie że boi się swoich obywateli . Gdzie te strzelaniny z hukowcami po ulicach.

~ormo1

Proponuje rozbroić policje i niech posiadaja tylko pistolety gazowe.To uratuje wiele ludzi przed smiercia My bez broni i oni tez bez broni.

~zezak

Wiatrówka to broń hukowa?

~estel

Ta broń hukowa jest dostępna bez pozwolenia w całej Europie oprócz Polski. Nie możesz legalnie kupić broni hukowej 9mm ale legalnie możesz kupić broń czarnoprochową, z ktorej można zabić. Gdzie tu sens i logika?