O czym donosimy Policji?

Image

Minęły już cztery lata od wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie kraju. Intuicyjna i powszechnie dostępna aplikacja umożliwia wskazanie Policji występujących zagrożeń w miejscu zamieszkania zarówno z wykorzystaniem komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Od początku jej funkcjonowania, mieszkańcy powiatu stalowowolskiego zaznaczyli blisko 4 tys. zagrożeń, które w ich ocenie, mają wpływ na bezpieczeństwo.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została wprowadzona, aby obywatele mogli sami zgłaszać sytuacje, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo w lokalnym środowisku. Od czasu uruchomienia mapy, czyli od 20 września 2016 r. mieszkańcy powiatu stalowowolskiego wskazali 3927 zagrożeń.

Wartym podkreślenia jest fakt, że aktywność mieszkańców w tym zakresie pokazuje, jak ważne jest dla nich to, co dzieje się wokół nich. Nie są obojętni na łamanie prawa i sami wpływają na poprawę bezpieczeństwa w swojej najbliższej okolicy. Takie sygnały pozwalają Policji skutecznie walczyć z niewłaściwymi zjawiskami tam, gdzie występują i są najbardziej dokuczliwe. Dlatego zachęcamy do korzystania z tego interaktywnego narzędzia, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznej. Jest ono w 100% bezpieczne, gdyż nie wymaga osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej Policji, ani kontaktu z innymi osobami. Podkreślić należy, że policjanci odpowiedzialni za funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, bez względu na występujące zagrożenie spowodowane COVID-19, podejmują nieprzerwanie działania, zmierzające do poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi m.in. reagując na wskazane na mapie zagrożenia.

Na terenie powiatu stalowowolskiego największą grupę stanowią zagrożenia związane z nieprzestrzeganiem przepisów w ruchu drogowym, czyli - przekraczanie dozwolonej prędkości - 1098, nieprawidłowe parkowanie - 832, zła organizacja ruchu drogowego - 191 czy niewłaściwa infrastruktura drogowa - 182. Do drugiej grupy najczęściej wskazywanych uciążliwości zalicza się między innymi spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 786 oraz grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją - 117.

Spośród 3927 zagrożeń, potwierdzonych i wyeliminowanych zostało 1632, natomiast 1955 nie potwierdziło się. Z kategorii „żart lub pomyłka” odnotowano 323. Dzięki modyfikacji, w przypadku potwierdzenia zagrożenia użytkownik będzie wiedział, czy naniesione przez niego zagrożenie zostało wyeliminowane.

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Blow

Nigdy nie donosilem na psy , a dla tych co donoszą to smiecie, frayerstwo

~ TO JA

trzy lata temu zadzwonilem na policje w st woli bo jestem mieszkancem st woli i mowie ze na przesciu dla pieszych stoi samochod z laweta na ktorej jet samochod blokuje cale przejcie i stoi juz drugi dzien , i dostalem od pana policjanta odpowiedz a co niemoze pan sobie przejsc na inne przejscie gdzie niejest zablokowane???? Totalny SZOK

~mieszkoniec

wiadomo ze policji boi sie lump, zlodziej i bandzior.
ciekawe czy jak wam ktos zrobi remanent w piwnicy, potnie opony, lub sprawdzi mocowanie lusterka, czy nie polecicie na policje. bolo i jan

~jan

.... taki czas, taka władza, tacy SYGNALIŚCI vel kapusie .... pis ma taką siatkę kapusiów o jakiej pzpr mógł tylko marzyć, i nie są to płatni smutasy w płaszczach i kapeluszach tylko ideowi szpicle ,,patrioci" kierujący się dekalogiem i chrześcijańską tradycją...

~Bolo

Trzeba być Jębniety na głowę żeby donosić na Psy !!!
CHWDP

~.......

radzieze pobicia ozboje halasy i tka nie siedza ! wiadomo kto

~Konfident

Najwięcej donosi ojciec Mateusz w Sandomierzu.