COVID-19 w stalowowolskich szkołach. W Siódemce zakażony pracownik.

Image

W Staszicu jedna z klas miała zdalne lekcje, w SLO trzecia klasa również objęta została zdalnym nauczaniem, W CEZ-ie też wystąpił problem. Dziś w Siódemce rodzice dostali komunikat.

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację o jednym, potwierdzonym przypadku zarażenia wirusem Sars-CoV-2 u pracownika naszej szkoły. Pracownik ten od ponad tygodnia nie jest obecny w szkole. Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Stalowej Woli w wyniku postępowania epidemiologicznego objęła kwarantanną wszystkich uczniów i ich rodziny, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Kwarantanna dla wyżej wymienionych osób jest środkiem profilaktycznym. Pozostali uczniowie i pracownicy szkoły będą uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych w normalnym trybie. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które mimo uciążliwości stosują się do obowiązujących w szkole zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Jest to wyrazem troski o zdrowie naszych uczniów, pracowników i ich rodziny. Jednocześnie prosimy by uczniowie, którzy mają jakiekolwiek objawy chorobowe (katar, przeziębienie, gorączkę, objawy złego samopoczucia) pozostawali w domu i kontaktowali się z lekarzami rodzinnymi.

W szkołach dmucha się na zimne i często nawet uczniów z bólem głowy odsyła do domu na wszelki wypadek. Sytuacja jest poważna. W całej Polsce gwałtownie rośnie liczba zakażonych, a szpitale nie mają już wolnych łóżek. Wojewoda zapowiedział, że będą one sukcesywnie zwiększane. Problemem nie są jednak łóżka, a niewystarczająca liczba wykształconych lekarzy i pielęgniarek.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mama

Pani zarazonaw szkole nr 7 jeszcze 6.10 była w pracy dopiero później przestała chodzić a 13.10 dostała pozytywny wynik wtedy wszystkich z kontaktu wraz z rodzicami wysłali na kwarantannę. Ktoś kto udzielał informacji Panu redaktorowi trochę minął się z prawdą

koraa2

Zamknijcie te szkoły!!!2-3 tygodnie i trochę wyhamuje,masakra jakie bezmózgi.

~rst36

Panie Redaktorze szanowny, co to znaczy "w Staszicu"? Jakaś nowa placówka w Stalowej Woli?. O ile wiem, to w naszym mieście istnieje Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej, a mieści się przy ul. Staszica.

~obserwator

no, no sami fachowcy od oświaty

~WERI

STARSZE MAŁŻEŃSTWO WYCHODZI Z PRZYCHODNIGOŚĆ WYJŚCIU GOŚĆ
ZDEJMUJE MASKE ZAKLADA ZDAJMUJE ZAKLADA W KOŃCU WYRZUCA ,,, I ROZPORZADZENIE PREMIERA POSZŁO SIĘ ,,,,,@

~Wiki

Ale portal sieje panikę....
Który z redaktorków taki posrany ze strachu?

~Odp do Stach

Jeżeli piszesz SLO dużymi literami to szkoła o której napisałaś to ZS nr 1 potocznie nazywana ,,Sikorskim”. Może masz taką wiedzę co jest pod basenem bo ja nie.

Krakowiak

W urzędzie pracy też korona i nikt nic nie pisze

~siwy

ile ludzi jest bezobjawowych, 90%

~jasio

ja tobym szkoly pozamykal a nawet rozebral i nauczycielki tesz

~Do Stach

Obowiązek noszenia maseczek w SLO jest od początku w przeciwieństwie do szkoły pod basenem, gdzie obowiązek ten wprowadziła dyrekcja dopiero w poniedziałek 12 października. Problemy lokalowe są ze względu na PSP11, gdzie pani dyrektor przez 3 lata urzędowania nie zdążyła zakupić nawet ławek dla starszych uczniów, a obecnie w czasie pandemii "wypchnęła" uczniów klas 7 i 8 do sal lekcyjnych po stronie SLO - ona ma spokój. Informację za pana dyrektora podał już portal umiech Proszę zapytać również dyrektorów innych szkół, dlaczego nie informują rodziców o pierwszych zakażeniach uczniów, o klasach i nauczycielach na kwarantannie. A jak szkoła taka beznadziejna to zawsze można zmienić!

~bartssss

W szkole cez cztery przypadki i nic z tym nie robia ..

~cdn....

Do Jagus15121989- jesteś źle poinformowana ,bo nie kazde zwolnienie oznacza wirusa. Skoro dzisiaj poinformowano , tzn. wynik testu był wczoraj lub dzisiaj. A po drugie pytasz ile dzieci i n-li miało kontakt??A nie pytasz, kto tego pracownika zaraził????Rodzice buntują się przed zamykaniem szkół-a jak pracownik szkoły zachoruje, to jego wina i brak odpowiedzialności-zastanów się!!!

~Siodemeczka

Do Basaa- Po co mają być pozostali na zdalnym nauczaniu skoro są zdrowi?! Dzieci mają się uczyć w szkole nie w domu. A jak Ci się nie podoba to zmien szkole.

Ludzie otwórzcie oczy wirusy były, są i będą. Wyłączcie tv, włączcie mózgi.

~Jagus15121989

Z tego co wiem to ta osoba jest pracownikiem szkoły i od kilku dni nie była w szkole bo miała pozytywny test ! Ja się pytam do cholery dlaczego rodzice dowiadują się o tym dopiero dziś! Brawo dla dyrekcji. Brak odpowiedzialności ! Ciekawe ile dzieci/nauczycieli miało kontakt z ta osoba

~wirus

do 123- bez wzg, na to kim jesteś, czytaj ze zrozumieniem i nie obrażaj ludzi.!Wyraznie napisane ,ze choruje jeden pracownik, więc po co piszesz w liczbie mnogiej(po co całowały)??????A kolejna rzecz ,nie trzeba nikogo całować, aby się zarazić!! Nalezysz zapewne do tej elity stalowowolskiej ,czyli z zapadłej wiochy, jestes krzykaczem i najmądrzejszym w okolicy!!Nic dziwnego, ze pis tutaj wygrywai !!!Wyluzuj!!!!

~~~123

po co całowały Dudę i Kaczyńskiego na spotkaniach teraz niech przyśle lekarzy i pielęgniarek do pracy

~Dejzi

Na dup**sobie załóżcie te maski. Ile można tłuc do Łeba że to ściema .

~Karol

Co mu jest ? Katar ? W sumie ja dziś też kichnąłem dwa razy założę się że jakby mi zrobiono test wyszedłby pozytywny. Kpina.. !!!! Robienie z ludźmi oszołomów.

~basaa

TYLKO TYCH co mieli bezpośredni kontakt ??
a czy pozostali nie powinni być już na zdalnym nauczaniu ?
Jeden powiedział drugiemu, drugi kolejnemu i cała szkoła się dowiedziała że Pan Starosta ma wszystko pod kontrolą i nic nikomu nie grozi.
Óczymy się dalej.

zlopec

to juz chyba w kazdym regionie stalowej jest. tylko czekac az opanuje cale miasto ten wirus ... ;/

~Związkowiec

Dziś potwierdzony przypadek w Liu Gongu u pani konstruktor. Całą kontrola jakości jest na kwarantannie.

~Stach

A Pan dyrektor z SLO nawet nie raczył poinformować rodziców o sytuacji epidemiologicznej w szkole . Żadnego komunikatu, dzieci nie uczą się w jednej klasie tylko biegają po całej szkole, brak wymogu noszenia masek itd. Brak jakiejkolwiek informacji od wychowawców. Co to za szkoła?