Który wariant S74 wybiorą?

Image

Droga ekspresowa S74 ma mieć około 71 km długości i będzie przebiegać przez 2 województwa. Ma ona mieć swój początek na obwodnicy Opatowa, a koniec w rejonie Niska. W przypadku województwa świętokrzyskiego, będzie prowadzić przez powiaty: opatowski (Opatów, Lipnik) i sandomierski (Obrazów, Samborzec i Sandomierz). Z kolei, jeśli chodzi o Podkarpacie, będzie szła przez powiaty: tarnobrzeski (Gorzyce, Grębów, Tarnobrzeg), stalowowolski (Zaleszany, Radomyśl nad Sanem, Pysznica, Stalowa Wola), niżański (Nisko).

Latem br., na terenie powiatu stalowowolskiego, w kilku miejscowościach, prowadzone były konsultacje w sprawie przebiegu S74. O tyle o ile w Stalowej Woli spotkanie z projektantami S74 przeszło bez echa, o tyle w Pysznicy przebiegało ono bardzo burzliwie. Mieszkańcy walczyli o to by został wybrany wariant przebiegu drogi, który będzie najbardziej korzystny dla gminy. W najgorszym przypadku gmina Pysznica zostałaby przedzielona na pół.

- Protesty mieszkańców, jako jeden z czynników społecznych, brane są pod uwagę, jeżeli chodzi o wybór wariantów drogi ekspresowej S74. Oprócz czynnika społecznego ważne są również inne czynniki: środowiskowy, techniczny, a także czynnik ekonomiczny. Analiza wielokryterialna pokaże najkorzystniejszy przebieg drogi S74. Ona tak jakby wskaże wariant, który zostanie wskazany do uzyskania decyzji środowiskowej- mówi wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Na razie nie wiadomo, który wariant drogi S74 zostanie wybrany. Winny tej sytuacji jest nie kto inny, a koronawirus.

- W tym roku takiej decyzji nie będzie. Epidemia koronawirusa przeszkodziła chociażby w konsultacjach społecznych, które zgodnie z planem miały odbyć się na przełomie marca i kwietnia tego roku. Odbyły się kilka miesięcy później. Z tego co wiem firma ma jakieś problemy przy opracowywaniu dokumentacji, właśnie przez sytuację epidemiczną, tak że ten czas wydłuży się o kilka miesięcy, natomiast na tę chwilę nie jesteśmy w stanie powiedzieć czy to będzie pierwszy, czy drugi kwartał roku 202- wyjaśnia Rafał Weber.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Medyk, czekałem tumanie na twój wpis, widzisz, jak taki tuman pisze dwuznacznie to taki tuman tak wychodzi. Ja już pisałem, że wykorzystam każde wasze potknięcie, tylko co ja mam zrobić jak takie tumany tego nie mogą zrozumieć. Jak taki medyk stawia taką diagnozę po przeczytaniu której można ją przypisać różnym osobom, to niech się nie bierze za diagnozowanie bo wychodzi później na idiotę. I kto na tych wpisach mądrzej wyszedł. Czekam na następne twoje wypociny, będę mógł kolejny raz poćwiczyć umysł na tępakach.

~Medyk

Tępa dzido e2.. to sie tyczy twej osoby, taka
diagnoza,obłakancu.

e2rds

Medyk, że ja buhahaaa nazwałem osobnikiem to nie znaczy, że ty mu jeszcze musisz dokładać, to nieładne.

~Medyk

U tego osobnika niestety degeneracja mozgu zrobila już swoje.Stan jest nieodwracalny.Leczenie nie rokuje zadnej poprawy.Debilus pospolitus ,diagnoza koncowa.

e2rds

E2rds, to żadna przyjemność, niech kto inny cię tam odwiedza, współczuję mu, nie dość, że zobaczy idiotę, to jeszcze i smród.

~E2rds

Do rynsztoka prostaku

e2rds

buhahaaa, czekałem gamoniu na twoją zaczepkę i będę ci odpisywał twoim wpisem, cały czas, cyt:
"23 Września 2020 17:55:20
~buhahaaa
byłem tu byłem tam-całe g.wno w koszu mam. I tak to wszystko robak na robaku."
Zbieraj dalej, bo jesteś właściwym osobnikiem do takiej pracy, przynajmniej do tego się nadajesz. A, robaki możesz wykorzystać na ryby. Pozdrawiam, dobranoc.

~buhahaaa

staruszek 70 letni tak bardzo przejmuje sie drogami ...umiech)) a wolno mu poruszać sie jedynie rowami obok nich.Nonsens.

Mariusz77

Lucka Drwala kompleks kolejny .... Mieć cos większego od poprzednika . Szrej zafundowal nam wiadukt do nikąd więc Drwal funduje most do nikąd .

e2rds

bzk, może i masz rację, gorzej będzie, jak będzie droga i most, a nie będzie do tego czasu miał kto po nich jeździć i czym.

bzk

e2rds
Nie rozumiemy się.
Mimo wszystko wolę żeby się coś działo. Niech budują nawet jeżeli nie miało by to sensu. Zawsze lepiej mieć jedna drogę więcej niż jakby miały tam być same ugory. Z drogi prędzej czy później korzyści będą.

e2rds

bzk, no co mi bajki opowiadasz, nowy planowany most i nowa droga nie ma nigdzie połączenia z S74 bo nie istnieje w planach. Obecne połączenie wariantu czerwonego i pomarańczowego S74 istnieje na planach w Rzeczycy przez most w Brandwicy i dodatkowo warianty czerwony i fioletowy przez most w Stalowej przed Pysznica. Natomiast warianty zielony i fioletowy będą miały połączenie po naszej stronie Sanu z 855 przed mostem w Brandwicy. Tak że planowany nowy most, ani nowy odcinek drogi nie mają żadnego znaczenia jeśli plany nowej S74 będą zatwierdzone np. w przyszłym roku, bo plany tak mostu jak i nowej drogi nie będą jeszcze istniały do 2022 roku, a o planach S74 decyzja miała zapaść w tym roku tylko ten zły wirus przeszkodził, to drań.

bzk

~Broda
Jedź na Sudoly.
Pół Warszawy też jest terenem zalewowym. Wrocław tez

bzk

e2rds
Widzisz na planie okręgi?
Tam są połączenia. Nowa droga z ekspresówką tylko wiadukt bez polaczenia

e2rds

bzk, poczytaj sobie twoje dwa wpisy, jeden jest zaprzeczeniem drugiego, cyt:
14 Października 2020 11:53:31
bzk
e2rds
Nie ma większego znaczenia który będzie wariant bo z drogi która powstanie od mostu do Brandwicy i tak na ekspresówkę nie wjedziesz. Na skrzyżowaniu tych dróg będzie tylko wiadukt bez możliwości wjazdu czy zjazdu
14 Października 2020 14:22:10
bzk
e2rds
Nie wiem czy nie widzisz czy jak. S74 w zależności od wariandu będzie będzie miała węzeł wjazdowy z 855 w Rzeczycy lub na ulicy Brandwickiej. A dzięki nowej drodze i mostowi będziesz mógł dojechać do Stalowej nie jadąc przez Rozwadów jednocześnie dojechać do nowych terenów w przyszłości być może nowych osiedli.
To będzie połączenie S74 z nowym mostem i nowym kawałkiem drogi, czy nie będzie.

~Broda

do BZK gdzie te osiedla niby mają powstać? nad Sanem na terenach zalewowych pomiędzy liniami wysokich napięć? Nikt normalny domu tam nie postawi. Jedyne miejsca na osiedla są pomiędzy Droga 855 a drogą z Musikowa oraz powyżej drogi Musikow-Jastkowice-Pysznica-Klyzow

e2rds

bzk, nasza dyskusja jest jałowa bo nie ma na razie żadnych konkretnych planów, więc myślę, że zostaną wydane pieniądze na plany mostu i to trafi później do szuflady. A jeśli piszesz o terenach inwestycyjnych, to byłeś kiedykolwiek na tych terenach, tam jest teren podmokły i zalewowy, kto odważy się robić tam jakieś większe inwestycje, tam jest przewyższenie 1 do 2 metrów powyżej koryta Sanu i tylko wał wybudowany kilkadziesiąt lat temu chroni te tereny, aż po Jastkowice, nieco wyżej położone tereny są dopiero w kierunku Pysznicy.

~Broda

Ludzie nie widzieliście planów i głupoty piszecie. Droga z 3 mostu biegnie obwalowaniem i łączy się z obecną drogą 855 ST-Zaklików. Połączenie drogi S74 i 855 zależnie od wybranego wariantu nastapi pomiędzy Brandwicą a Rzeczycą Dlugą

bzk

e2rds
Nie wiem czy nie widzisz czy jak. S74 w zależności od wariandu będzie będzie miała węzeł wjazdowy z 855 w Rzeczycy lub na ulicy Brandwickiej. A dzięki nowej drodze i mostowi będziesz mógł dojechać do Stalowej nie jadąc przez Rozwadów jednocześnie dojechać do nowych terenów w przyszłości być może nowych osiedli

bzk

e2rds
Wjazdy na drogę s74 będą na ulicy brandwickiej i będzie to pewnie nazwany węzeł Stalowa polnoc, a drugi wjazd na drodze prowadzącej do Pysznicy (Stalowa Wola wschód). Nie ma potrzeby aby łączyć nowy odcinek drogi z ekspresówką zjazdem. Tym bardziej że przepisy na to nie pozwalają bo odległość między zjazdami musi być min 3 km( z tego co pamiętam). Most jest potrzebny alby dojechać do nowych miejsc inwestycyjnych. Żeby nie wracać się na most w Brandwicy czy most na Pysznice. A nowa droga nie będzie do Zaklików tylko do Rzeczycy. Ok 4km długości. Oczywiście wiadukt będzie potrzebny, choć uważam że te warianty nie zostaną wybrane. Bo po co prowadzić drogę szybkiego ruchu przez tereny gdzie w przyszłości mają lub mogą być wybudowane nowe osiedla. Najmniej kolidujacym jest wariant pomarańczowy.

e2rds

bzk, jeszcze jedno, droga od nowego mostu ma łączyć się z drogą 855 na skrzyżowaniu w Brandwicy, lub w Rzeczycy Długiej. Oba te skrzyżowania obecnie łączy droga wojewódzka 855 poprzez most w Brandwicy, to po co to wszystko, byśmy mieli więcej mostów niż w Warszawie, tylko dlatego. Nie będzie takiej opcji, żeby droga wojewódzka 855 nie miała połączenia z S74, to był by nonsens.

e2rds

bzk, pomyśl, po co komu potrzebny most za 300 mln i kawałek nowej drogi jeśli to nie będzie miało połączenia z S74, mało tego, jeśli to ma mieć połączenie z Zaklikowem, to trzeba na S74 zrobić dodatkowy wiadukt, albo tunel, czy rozumiesz głupotę budowania dodatkowego mostu, a piszesz, że nie będzie miało połączenia powołując się na jeszcze nie zatwierdzone, a nawet nie ustalone plany.

~Apas

(Opatów, Lipnik) i sandomierski (Obrazów, Samborzec i Sandomierz). Z kolei, jeśli chodzi o Podkarpacie, będzie szła przez powiaty: tarnobrzeski (Gorzyce, Grębów, Tarnobrzeg), stalowowolski (Zaleszany, Radomyśl nad Sanem, Pysznica, Stalowa Wola), Coś mi tutaj nie gra ? Gdzie Sandomierz gdzie Grebów ?

bzk

e2rds
Na mapie masz zaznaczone okręgami gdzie będą wjazdy i zjazdy. Na drogach szybkiego ruchu (ekspresówki i autostrady) są przepisy mówiące w jakiej odległości między sobą są zjady. Nie może tak być ze zjazd jest na każdej drodze którą przecina droga szybkiego ruchu

e2rds

bzk, czyli dwa mosty i dwie drogi w odległości mniejszej niż 1km bez możliwości wjazdu i zjazdu z jednej na drugą, piękne myślenie.

bzk

e2rds
Nie ma większego znaczenia który będzie wariant bo z drogi która powstanie od mostu do Brandwicy i tak na ekspresówkę nie wjedziesz. Na skrzyżowaniu tych dróg będzie tylko wiadukt bez możliwości wjazdu czy zjazdu

bzk

e2rds
No myślę i nie widzę związku między mostem a ekspresówką

e2rds

bzk, jeszcze jedno, zwróć uwagę jak będzie sytuacja, jeśli zostanie wybrany wariant drogi S74 zielony lub fioletowy i to winno wystarczyć w myśleniu.

e2rds

bzk, w artykule o moście napisałem, cyt:
"Cyt: z artykułu o przebiegu S74 i daję do przemyślenia, mądrym ludziom."
Myśl, tylko tyle.

bzk

e2rds
Co ma most do ekspresówki?