Powiat Niżański wspiera Szpital w Nisku w walce z koronawirusem

Image
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku otrzymał pomoc finansową od Powiatu Niżańskiego na walkę z pandemią koronawirusa. Na ten cel Powiat Niżański przeznaczył blisko 600 tys. zł.

180 tys. zł niżańska lecznica otrzymała na program z zakresu profilaktyki zdrowia związanego z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzenianiem się choroby wywołanej tym wirusem, z czego zakupiono respirator, płuczki dezynfektory i dofinansowano zakup aparatu multiFiltratePRO. Na remont aparatury medycznej i technicznej przekazano 100 tys. zł oraz 95 tys. zł na utworzenie izolatki i modernizację pomieszczeń higieniczno–sanitarnych Oddziału Chorób Wewnętrznych. Ponadto na przebudowę dwóch sal chorych Oddziału Wewnętrznego I i jednej sali Oddziału Ginekologiczno-Położniczego przekazano 180 tys. zł.

- Dobro Szpitala powinno leżeć na sercu nas wszystkich, dlatego Powiat Niżański wspiera naszą lecznicę, której potrzeby są duże, szczególnie teraz w czasie walki z koronawirusem, gdzie musi być pełne zabezpieczenie w sprzęt i materiały do walki z pandemią – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =