HSW SA nawiązała współpracę z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli

Image

14 października br. HSW podpisała umowę o współpracy z CEZ w Stalowej Woli. W ramach tej umowy HSW SA objęła patronatem klasy szkoły średniej o specjalnościach: technik operator obrabiarek sterowanych numerycznie i technik pojazdów samochodowych. Celem współpracy jest podejmowanie działań, których efektem będzie wzrost zainteresowania i atrakcyjności wśród uczniów tych specjalności, które są kluczowe dla potrzeb kadrowych HSW.

HSW SA będzie wspierać techniczną stronę edukacji młodzieży poprzez organizację praktyk i staży dla uczniów technikum oraz poprzez wykorzystanie wiedzy i doświadczenia konstruktorów, technologów, pracowników montażu i operatorów CNC.

„Zdecydowaliśmy się na umowę o charakterze patronackim z CEZ, bo poprzez takie wspólne działania możemy wpływać na lokalny rynek pracy i starać się kreować go pod nasze wzrastające potrzeby. Przypominam, że Huta Stalowa Wola wciąż prowadzi rekrutacje na stanowiska produkcyjne. Pełny portfel zamówień oraz plany rozwojowe zmuszają nas do poszukiwania długofalowych rozwiązań. Liczę, że wsparcie HSW w edukacji, zaznajomienie z firmą będzie miało wpływ na pozytywne decyzje młodzieży z korzyścią dla HSW” – powiedział Bartłomiej Zając, Prezes Huty Stalowa Wola SA.

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona