Koronawirus: 10 zakażeń- powiat stalowowolski, 2- niżański

Image

POLSKA

Mamy 4394 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirus z województw:

małopolskiego (690), wielkopolskiego (530), mazowieckiego (441), lubelskiego (379), łódzkiego (344), podkarpackiego (334), pomorskiego (284), śląskiego (262), kujawsko- pomorskiego (258), dolnośląskiego (199), świętokrzyskiego (187), opolskiego (153), podlaskiego (130), zachodniopomorskiego (116), warmińsko- mazurskiego (73), lubuskiego (14).

Z powodu COVID19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem: 130210. Zgony łącznie: 3039.

PODKARPACIE

12.10.2020 r. Komunikat Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 15 osób, 12 217 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa2 490 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 399 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 6 532 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 3 458 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 185 zgonów. Z przykrością informujemy, że w dniach 10 – 12 października br. zmarło 8 mieszkańców województwa podkarpackiego: - 3 kobiety – z powiatu niżańskiego (77), rzeszowskiego (46) oraz stalowowolskiego (76) - 5 mężczyzn – z powiatu jasielskiego (72), leżajskiego (69), łańcuckiego (65) oraz dwóch z przemyskiego (69, 75). Kolejne 35 osób, które wyzdrowiały/zwolniono z izolacji to mieszkańcy 10 powiatów województwa podkarpackiego.

Nowe 334 potwierdzone przypadki wg powiatów:

• 38 osób – mielecki,

• 33 osoby – dębicki,

• 31 osób – sanocki,

• 30 osób – jarosławski,

• 25 osób – kolbuszowski,

• 17 osób – krośnieński,

• 17 osób – miasto Rzeszów,

• 16 osób – przemyski,

• 14 osób – jasielski,

• 12 osób – strzyżowski,

• 11 osób – ropczycko- sędziszowski,

10 osób – stalowowolski,

• 10 osób – bieszczadzki,

• 10 osób – brzozowski,

• 10 osób – łańcucki,

• 9 osób – miasto Przemyśl,

• 8 osób – rzeszowski,

• 7 osób – leski,

• 6 osób – leżajski,

• 5 osób – przeworski,

• 4 osoby – lubaczowski,

• 3 osoby – tarnobrzeski,

• 3 osoby – miasto Tarnobrzeg,

• 3 osoby – miasto Krosno,

2 osoby – niżański.

[p]Liczba przebadanych mieszkańców województwa podkarpackiego (wyniki wpisane do bazy EWP) do 12.10.2020 r. do godz. 9.00 – 89 321 osób (szacunkowo w ciągu ostatniej doby wpisano do bazy 1 500 wyników).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~emil

obserwowałem dzis takiego wymoczyka,obszczymura pobudzonego w rozciagnietych spodniach dres. .Z rana brylował w sklepie z czesciami internetowymi bez maseczki.Sprawiał wrazenie jak by czekał na zwrócenie uwagi .

~TEDI

LUDZIEJESTEM ZDROWY DAJCIE MI ŚWIĘTY SPOKÓJ I NIE RUBCIE ZE MNIE WARJATA TEPERATURA NORMALNA ROK TEMU JAK BYM ZAPYTAŁ SIĘ CZY MASZ TEPERATURE NORMALNA TO BY UZNANO MNIE ZA WARIATA NARODZIE TU WCALE NIE CHODZI O TEMPERATURĘ POZDRAWIAM NORMALNYCH BO CI KTÓRZY CHCĄ NAM LUDZIOM ZDROWYM ZAŁOŻYĆ KAWAŁ SZMATY SĄ NIE NORMALNI BEZOBIAWOWO @@@

~Kaczystan?

Nowy mini ster edukacji Przemysław Czarnek mimo zakazu odwiedził babcię w szpitalu. 90% oddziału, pacjenci i personel medyczny, tak jak minister, ma koronawirusa. Żadne państwo Europy nie ma tak ogromnej patologii u władz jak Kaczystansmiech2

~Adam

23 października ma się ukazać książka Sumlińskiego, w której zostanie ujawniony cały mechanizm koronaściemy.

~ziom

Co charakteryzuje trolli internetowych? Troll ma jeden cel - wpływać na innych użytkowników poprzez ich ośmieszenie lub kierowane pod ich adresem wyzwisk, co z kolei, ma prowadzić do wywołania kłótni, tak aby nie można było prowadzić merytorycznej dyskusji. Są tolle, które robią to za darmo, bo są zakompleksionymi gnojkami – tych nazywamy pożytecznymi idiotami, bo system ma darmowych głupków, którzy robią dla niego „dobrą” robotę. Są też trolle opłacane - ci mogą całymi dniami zalewać fora dyskusyjne swoim toksycznym jadem. Te wszystkie wpisy, ośmieszające osoby negujące i podważające tą sztuczną pandemię, charakteryzują się tym co wyżej opisane. Wyzywanie od płaskoziemców, głupków i kierowanie do ludzi wyzwisk. Napiszesz coś merytorycznego, poprzesz to argumentami to zaraz się pojawi kilka wpisów wyzywających i zapychających przestrzeń na stronie, żeby reszta nie mogła się wczytać w coś sensownego. Trolle nie muszą się trudzić, aby dawać sensowne kontrargumenty i nie są w stanie, bo to z reguły pół i ćwierćinteligenci, dlatego prośba do czytających. Filtrujcie wpisy tych prymitywnych jednostek.

karzełek

DO AREK,BO STALOWA NIE JEST MIASTEM,TYLKO WIOCHĄ

Krakowiak

Dlaczego nikt nie pisze że zakażenie jest w SLO. Nauczyciele na kwarantannie. Jak przypadek pojawił się na Staszicu to odrazu było napisane

~Do weri

To proste, ci którzy chodzą po śmietnikach nie pchają się m.in. w duże zbiorowiska ludzi gdzie mnoży się zaraza. Nie łażą po imprezach,weselach,galeriach, kościołach to mają spokój.

~WERI

Taki jaki,,,NIE ZASTANAWIALE SIĘ DLACZEGO WGRUPIE RYZYKA NIEMA TYCH CO CHODZĄ PO SMIETNIKACH I ZBIERAJĄ CO POPADNIE STARE JEDZENIE WSZYSTKO TO CO LUDZIE WYRZUCAJĄ NATOMIAST WIRUSA ŁAPIĄ CZYŚCI WYMYCI KIEROWNICY DYREKTORZY PREZESI PREZYDENCI TO MNIE ZASTANAWIA

~Login

Do Ziko - Moje pytanie wynikało po prostu ze sposobu w jaki Wojewódzki Sanepid podaje informacje o osobach zmarłych w naszym regionie . Otóż w komunikacie z dnia 10 X informuje o śmierci 3 osób w dniach 8-9 pazdziernika . W komunikacie z dnia 11 X informuje o śmierci 4 osób w dniach 9-10 pażdziernika , a w informacji z dnia 12 X informuje o zgonie kolejnych 8 osób w dniach 10-12 pazdziernika . Jak z tego widać , niektóre daty są dublowane i tym samym informacja ta staje mało zrozumiała . Najlepszym , a zatem wiarygodnym byłby sposób informowania o zmarłych w ciągu ostatniej doby , poprzedzającej wydanie komunikatu . Chyba że chodzi właśnie o to żeby te informacje były niezrozumiałe , i miały na celu ukrycie faktycznego stanu zachorowań i zgonów w regionie !

TylkoZKS

Mamy ognisko, teraz trzeba pójść do sklepu po kiełbaski, obowiązkowo w maseczce.

~Stach

Czy to prawda że SLO?

~Korki

Korki ty nie jesteś korki tylko ameba, nie wypowiadaj się za wszystkich bo jest inaczej.

~Trolololo

Martin, jaka to firma?

~Martin

Są tu osoby z Zaleszan czy to prawda ,że w jednej z tamtejszych firm jest potwierdzonych około 6 przypadków w ciągu niespełna 7dni .. i nikt nie jest z pozostałych pracowników skierowany na kwarantannę mimo kontaktu z chorymi ? Pytam bo coś mi się obiło o uszy . Podobno szef nie widzi probl mu a ludzie się telepia

korki

Mieszkańcy Stalowej Woli stosują się do zaleceń i nie ma problemu mimo nasilonej ruskiej propagandy Konfederacji namawiającej do nie noszenia kagańców i szmat.

~niedowiary

Może w klasztorze się mnożą przypadki?

~AREK

DLACZEGO NIE PISZE NA STRONIE MIASTO STALOWA WOLA CO BOJĄ SIĘ

~Ziko

Login, 8 zgonów ale od 10-12 października. To nie jest informacja z jednego dnia.

~Login

Czyżby aż tak tragicznie było na Podkarpaciu ? 35 zgonów odnotowanych w całym kraju , z tego aż 8 w naszym województwie ? To jest ponad 20 procent wszystkich zgonów . Dlaczego tak dramatyczna jest u nas sytuacja ? Złe wyposażenie szpitali , brak wykwalifikowanej kadry medycznej czy jakaś inna jest przyczyna tak dużej ilości przypadków śmiertelnych ?

Annax

zastanawiajace jest to ze komentarze pod spodem tak jakby pisala jedna i ta sama osoba co mozna zobaczyc po "godzinach" te wasze teorie spiskowe ;) hi hi hi

~_-_

Mamy tyle zakażeń, bo ludzie się gromadzą. Nie mogą wytrzymać bez wódeczki z kumplami po powrocie z zagranicy. No i cyk wirusik.

~Ziko

Adam, ale wadliwe testy to podobno przeszłość. Wiele pisali o nowych, gdzie są w 99,5% skuteczne. Stąd pytam tak z ciekawości, czy mamy jakieś kolejne ognisko czy psychiatryk dalej.

~Marysia

Kolejne liczby w totolotka . ? czy może komuś się przyśniły xd

~Adam

Ziko. Pewnie używają tanich, wadliwych testów tureckich które zawyżają wyniki pozytywne. I w ten sposób osoba zdrowa dostaje test pozytywny i ona i wszyscy wokoło idą na kwarantannę.

~Takijaki

Dołączam się do pytania - skąd tyle zakażeń? Gdzie mamy ognisko?

~World.News

Rząd zapowiedział światłowód w każdym domu w ciągu 5 lat. Super, że się za to w końcu zabrali, bo to jest konieczne. Za 3 lata przed wyborami sprawdzimy, jak idą postępy.

Niestety, jeśli młodzi dalej będą gnić po kilku w dziurach po babci, to światłowód posłuży co najwyżej do nadawania patostreamów niż do pracy zdalnej. Czas ograniczyć kupowanie mieszkań na wynajem, zlikwidować przedsprzedaż (dopuścić dopiero po oddaniu osiedla i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie), ułatwić dostęp do kredytów hipotecznych, opodatkować rentierów, zwalczyć spekulacje. Najem tylko przez profesjonalne firmy i instytucje państwowe z licencją.

Jak donosi portal pracuj pl Polacy są zadowoleni z pracy zdalnej i chcą dalej pracować w tym modelu. Niech rząd tego nie utrudnia, a zachęca do wdrażania tego modelu tam gdzie to jest możliwe. Ale młodzi muszą mieć warunki do pracy w domu. Umożliwcie im zakup własnych mieszkań, walcząc z obecnymi patologiami, że 90% mieszkań jest kupowana pod inwestycję przez rekinów za gotówkę. W ostatniej kampanii Trzask i Kamysz otwarcie mówili o tym problemie.

~Ziko

Ktoś wie skąd tyle zakażeń ostatnio? Dalej psychiatryk czy inne ognisko?