40 lat minęło. Wernisaż wystawy

Image

Czas biegnie szybko, a wszystko wokół zmienia się jak w kalejdoskopie. Te zmiany bardzo dobrze widoczne były na przestrzeni lat w pracach osób związanych z kulturą i sztuką. Warto było je więc zgromadzić, by przyjrzeć się jak ewaluowali artyści, jak zmieniało się postrzeganie świata.

11 października 2020 r. o godz. 18.00 Spółdzielczy Dom Kultury zaprosił mieszkańców Stalowej Woli na wernisaż wystawy "40 lat minęło...". To wielkie przedstawienie dzieł osób, które w 40- letniej działalności SDK i jej galerii były z nią blisko związane.

- To bardzo ciekawa wystawa sięgająca początków szerzenia tej galerii. W tym roku nie raz przypominaliśmy, że mamy 40- lecie Spółdzielczego Domu Kultury i naszym zamiarem było by od początku roku pokazać naszą działalność w różnych obszarach, między innymi w plastyce, od czasu kiedy tu zaistniała. Na tej konkretnej wystawie pokazujemy prace osób, które najbardziej były związane z tą galerią. Nie dalibyśmy rady pokazać prac wszystkich tych, którzy się przewinęli przez tę galerię, bo było ich około kilkudziesięciu. W większości są to artyści- plastycy ze Stalowej Woli, ponieważ oni najczęściej tu gościli i od początku byli wierni naszej galerii. Są też inne osoby, które były związane z galerią- mówi dyrektor SDK Józef Sroka.

Galeria od początku była ośrodkiem sztuki indywidualnej. Artyści pokazywali szerokiej publiczności swoje dzieła, mieszkańcy korzystali z tego dobrodziejstwa mogąc uduchowić się i rozwijać swoją wrażliwość. Wielość wystaw indywidualnych, ale i zbiorowych jest dobrem lokalnym Stalowej Woli.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@jaja

Twój móżdżek jak widać nie łapie tego co ktoś to napisał. Chyba jesteś suwerenem z pissekty?

~jaja

~jajajakberety - a ty widziales obrazy Mozarta?

~jajaJakBerety

Wkurzają mnie pseudointelektualiści na wystawach rozprawiający na temat Mozarta, a jak przychodzi co do czego to okazuje się, że nie widzieli ani jednego z jego obrazówsmiech2 smiech2 smiech2

~warte uwagi!

A Rafał nic nie przecinałsmiech2?