Jak wybrać kurs rysunku dla hobbystów

Image

Aforyzm przypisywany Quintilianowi brzmi: "Nigdy nie jest za późno na naukę". To stwierdzenie jest z pewnością prawdziwe w przypadku edukacji malarskiej. Wiele osób próbuje malować dopiero w dojrzałym wieku.

Niektórzy dorośli mają marzenie z dzieciństwa, inni znajdują w pracy ujście, okazję do odwrócenia uwagi od nudnej codzienności i zapomnienia na chwilę o problemach.

Jak pokazuje praktyka, byłoby to pragnienie osiągnięcia oszałamiającego sukcesu naprawdę w każdym wieku. Psychologowie wierzą, że każdy może stworzyć piękne obrazy, niezależnie od tzw. talentu. Nie jest tak ważne, ile masz lat i na co chcesz się uczyć rysunku - znalezienie odpowiedniego kursu rysunku dla hobbystów nie będzie trudne (https://artakademia.com/kursy-rysunku-dla-hobbystow/kurs-rysunku-dla-seniorow-krakow).

Jak wybrać odpowiedni program rysunku dla hobbystów?

Obrazek

Każdego roku w Krakowie otwierane są nowe szkoły rysunku dla dzieci i dorosłych. Przy takiej różnorodności ofert często pojawia się pytanie: jak wybrać odpowiednią klasę i dotrzeć do profesjonalnego nauczyciela? Warto ukierunkować się na program zajęć.

Rysunek akademicki - od figur geometrycznych i nasadek po portrety - jest obowiązkową częścią lekcji dla każdego ucznia, niezależnie od stylu jego pracy. Niektórzy nauczyciele prowadzą swoje lekcje rysunku online i każdy może wziąć w nich udział, niezależnie od miejsca zamieszkania. Ale te kursy mają dużą wadę: brak osobistego kontaktu z nauczycielem.

Na zajęciach twarzą w twarz pomaga dorosłym uczniom poprawnie podnieść ręce do góry, komentuje pracę i wyjaśnia, jak korygować błędy. Na wielu zajęciach nauczyciele obiecują, że w ciągu zaledwie kilku godzin będziesz mistrzem malarstwa.

Te stwierdzenia są oczywiście przesadzone. Aby zostać profesjonalistą, trzeba opanować niezbędną teorię, a następnie poświęcić godziny, dni i tygodnie na malowanie. Jednak nawet za kilka godzin będziesz w stanie zrozumieć, że nauka rysowania jest całkiem realna. Tylko jedna lekcja może zmotywować Cię do dalszej pracy i tworzenia.

Coraz większą popularnością cieszą się imprezy organizowane w restauracjach i barach. Oferują one zwiedzającym połączenie tworzenia obrazów pod okiem nauczyciela z wykorzystaniem kuchni autorskiej. Należy jednak zrozumieć, że w takie wieczory nie nauczysz się rysować.

Ale będziecie się dobrze bawić i być może zawierać nowe znajomości, co też jest dobre. Zanim dokonasz wyboru, zadaj sobie pytanie: "Do czego chcę malować?" Chcesz malować swój zawód, mieć miłe hobby czy po prostu spróbować czegoś nowego? Może pójdziesz na kreatywną uczelnię i będziesz musiał zdać egzaminy? W zależności od tego, która opcja jest twoja, będziesz mógł wybrać program, który spełnia wszystkie wymagania.

Czego uczysz się na kursach rysunku dla hobbystów?

Obrazek

Lekcje rysunku mogą być różne. Niektóre z nich są przeznaczone dla tych, którzy chcą uczyć się od podstaw i chcą zgłębić ten temat. Inne pomagają poznać tylko jeden gatunek - portrety, pejzaże, martwe natury. Inni skupiają się na konkretnych stylach, od klasycznego do mangi.

Trzeba jednak zrozumieć, że profesjonalista, niezależnie od swojej specjalizacji, musi wiedzieć i być w stanie zrobić wszystko. Podczas akademickich zajęć rysunkowych dla dzieci i dorosłych, studenci uczą się podstawowych umiejętności rysunkowych i stopniowo przechodzą od prostych materiałów do bardziej złożonych. Program ma również na celu rozwój myślenia wzrokowego i przestrzennego u przyszłych artystów.

Obrazek

Uczniowie są zobowiązani do zapoznania się z podstawami składu i proporcji. Program może się różnić w zależności od potrzeb, poziomu i umiejętności ucznia. Jednak w większości przypadków, studenci:

1. Naucz się prawidłowo siedzieć przy sztaludze i ustawić dłoń

2. Narysuj linie proste

3. Poznaj perspektywę, w tym powietrze

4. Wykonać liniowe rysunki figury geometrycznej i korpusu

5. Przetestuj ton i pociągnięcie

6. Zbadajcie prawa cienia świetlnego i przećwiczcie je na przykładzie gniazda, głowicy gipsowej i korpusu geometrycznego

7. Naucz się rysować rozetę i głowicę gipsową Szczególną uwagę poświęca się szkicowaniu.

Możliwość rysowania szybkich szkiców (lub szkiców) jest bardzo przydatna. Wcześniej takie rysunki były wykonywane w celu szybkiego utrwalenia na papierze czegoś, co będzie musiało zadziałać później. Ostatnio jednak szkicowanie wykracza poza wstępną część pracy nad obrazem i staje się pełnoprawnym gatunkiem malarstwa.

Szkic przedstawia pierwsze wrażenie tego czy tamtego tematu lub fabuły. Najczęściej artyści szkicują widoki miast, modne obrazy, architekturę czy wnętrza. Wydawałoby się to łatwe do zrobienia, ale tak naprawdę przy tworzeniu takich szkiców ważne jest dokładne oddanie nastroju, idei czy obrazu. I to musi być specjalnie wyszkolone.

Nauczyciele przeznaczają również czas na zajęcia z figur geometrycznych. To bardzo ważne, aby móc je narysować, ponieważ wszystkie obiekty, które kiedykolwiek będziesz musiał przedstawić, składają się z kształtów geometrycznych.

Kurs rysunku dla dorosłych uczestników szkół artystycznych – https://lubiehrubie.pl/wiadomosci/jak-wybrac-kurs-rysunku-dla-hobbystow-w-krakowie

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =