Uważają COVID-19 za bujdę i będą manifestować w obronie wolności

Image

Fot.: Plakat organizatorów

10 października w wielu miastach Polski osoby, które uważają, że pandemia koronawirusa to fikcja, będą publicznie wyrażać swoje poglądy. Manifestacje w Obronie Wolności odbędą się m.in. w Rzeszowie i Stalowej Woli. W niektórych miejscowościach prowadzone są zrzutki na organizację tych wydarzeń, m.in. w stolicy Podkarpacia.

Polskie społeczeństwo, jeśli chodzi o SARS-CoV-2 (wirusa wywołującego COVID-19), dzieli się na kilka grup. Są tacy, którzy nie wychodzą z własnego domu bez maseczek, a nawet rękawiczek. Są też tacy, którzy dostosowują się do obostrzeń sanitarnych, bo tak trzeba i choć z niechęcią, to jednak zakładają maseczkę przed wejściem do sklepu czy restauracji. Trzecią grupę stanowią ci, którzy są zdania, że koronawirus ich nie dotyczy, albo w ogóle nie istnieje. Jest jedynie w wyobraźni władzy lub stanowi tak marginalne zagrożenie, że nie ma się nim co przejmować, a ważniejszą sprawą jest zadbanie o chorujących na raka i inne choroby przewlekłe obywateli, którzy teraz tej opieki w dużej mierze są pozbawieni. Oni też uważają, że wszelakie nakazy związane z pandemią godzą w wolność obywateli i doprowadzą do upadku gospodarki wstrzymując rozwój Polski. Ci ostatni chcą dzielić się swoimi poglądami z resztą społeczeństwa organizując manifestacje w obronie tejże wolności.

Jak czytamy na Facebooku „STOP COVID Stalowa Wola” manifestacja w naszym mieście planowana jest na 10 października na godz. 10:00 przed Halą Targową.

Manifestacja w obronie wolności skierowana do wszystkich, którzy nie zgadzają się na odbieranie nam praw, zamykanie gospodarki oraz blokadę służby zdrowia w imię walki z pandemią- piszą na fb organizatorzy tego wydarzenia.

W stolicy Podkarpacia, Rzeszowie manifestować będzie można na Rynku 10 października o godz. 16:00. Chęć udziału w tym wydarzeniu zgłosiło już ponad 250 osób. W przypadku Stalowej Woli, póki co, chętnych jest niewielu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Olka

Kabi, jakie zakażenia? Zacznijmy od tego, ze człowiek, który jest twórcą jedynego testu, jaki jest używany do wykrywania COVID 19 sam twierdził, że nie jest to test do celów medycznych, a badawczych. Dlatego też wynik pozytywny nie musi oznaczać, że badana osoba jest chora. Mamy w sobie mnóstwo wirusów i bakterii, ale nie znaczy to, że jesteśmy chorzy. Właśnie dlatego warto poczytać opinie i badania naukowców, wirusologów, którzy się na tym znają, a którzy są notorycznie uciszani... Ludzie, którzy naprawdę potrzebują pomocy są zaniedbywani i niejednokrotnie kończy się to śmiercią, ale to nie przez COVID. Moi Drodzy nie musicie mnie posłuchać, ale błagam myślcie! Wyłączcie telewizor i poszukajcie na własną rękę. Poczytajcie jaki procent zgonów na świecie jest przez głód, przez nowotwory, przez grypę, że nie wspomnę o gruźlicy, której niby nie ma. Mogłabym pisać bez końca, ale nie na tym rzecz polega. Każdy z Was ma prawo do swoich poglądów, proszę tylko o to żebyście otworzyli umysł, zastanowili się, dlaczego temu wirusowi świat poświęca tyle uwagi, a sprawy dużo ważniejsze zamiatane są pod dywan? Hmmm...

jabar

Perłaaa ty jesteś taki tępy że nie rozumiesz języka polskiego? Kto cie wychował a raczej wyhodował że szkół nie pokończyłeś? Pewnikiem ulica.

kabi

Olka są i absurdy ale są i zakażenia a za tym powikłania i niepotrzebne śmierci.

~Olka

Przykro patrzeć jak krajanie zamiast się wspierać plują na siebie. Ludzie nie trzeba być profesorem żeby na codzień zauważać szereg absurdów związanych z wirusem, który jest pochodną grypy. Nie przechodziliście nigdy ciężko wirusa? Ja co najmniej raz do roku leżałam trzy tygodnie plackiem z wysoką gorączką i nikt mnie specjalnie nie traktował, nie użalaliśmy się nad sobą. Niektórzy specjalnie robili spotkania żeby dzieci zarażały się od siebie np ospą i mimo, ze nie popieram tego wtedy nikt nie miał z tym problemu! Teraz jesteśmy podzieleni tylko i wyłącznie przez media, które wpierają nam, ze jedynym wyjściem jest noszenie maseczek lub zasłanianie ust i nosa czymkolwiek... gdzie tu sens i logika, skoro takie zabiegi przed niczym nie chronią. Jakby ten wirus był naprawdę śmiertelny maseczki leżałyby w sterylnym pojemniku przed każdym sklepem, a po wyjściu ze sklepu zużyte byłyby utylizowane. Co ma nam dać ta szmata na twarzy? Ma nas jedynie uczyć posłuszeństwa! Kochani proszę obudźcie się i nie patrzcie tylko przez pryzmat naszej chorej skażonej korupcją telewizji. Poczytajcie wypowiedzi specjalistów, naukowców, a jeśli nie chcecie czytać prawdy pomyślcie za każdym razem, kiedy widzicie obrady sejmu, jak się posłowie witają, z jakim dystansem rozmawiają, lub na innych spotkaniach... Poza tym maseczka to bzdura w porównaniu z tym, jakie ustawy szykuje nam rząd, jeśli nie zjednoczymy się w pewnym momencie wszyscy będziemy płakać jednym głosem...

~Zezem

Pospolite ruszenie Kucy i Palikotów :-)
Nie bójcie się tak. Nie zamkną wam tych sklepów.

~GdziePolicja

M.atoły pamiętajcie na waszej demonstracji potrzeba maseczek. Inaczej będzie kara. I tego wam życzę.

~Rebelianty

Anarchisci wystąp!

~SYGNALISTA

Jak informują z Unii Europejskiej Polska otrzyma już jutro lek na covid 19. I po co nam Unia Europejska i jej lek? Mateusz, Adrian, Pawłowicz i cała ta zgraja przecież zastąpi wszystko... PiS to jest panaceum na wszystko przecież!!!

~z internetu

Koronawirus koronawirusem, ale najważniejsze, że PiS powoli tonie i dogorywa...

~KOMU WIERZYĆ

Z internetu:
Śmiertelność w Polsce w 2020 jest najniższa od lat, mimo zapaści służby zdrowia. Testy na mitycznego wirusa są fikcją, ludzie zdrowi mają na przemian pozytywne i negatywne wyniki, są przetrzymywani tygodniami w kwarantannie, a pozytywne wyniki wykryto u kozy, papai i przepiórki. Według MZ bez śmiertelnych chorób współistniejących na COVID19 zmarło w Polsce 300 osób, przy ogólnej liczbie zgonów od początku "pandemii" 250 000. Deficyt budżetowy szykuje się rekordowy w historii, podobnież spadek PKB rdr. Wbrew statystykom, faktom i opiniom setek ekspertów Rząd wmawia nam, że mamy do czynienia ze śmiertelną pandemią, traktując ludzi jak swoją własność, z którą można zrobić co się chce, niszcząc jednocześnie życie Polaków. Nie pozwólmy na powtórkę z wiosny. Nie pozwólmy na ruinę gospodarczą i odbieranie nam wolności. 10 października strajkują wszystkie duże miasta
ZGŁUPIEĆ MOŻNA, KOMU WIERZYĆ....?

~AMEN

do lewatywa
Jeśli mają argumenty i odwagę cywilną tak powinni zrobić.
Ale wątpię, czy tak będzie bo najczęściej są to ludzie, którzy dużo różnych głupot wygadują, wypisują tylko nie chcą ich firmować swoją osobą, twarzą.

~lewatywa

Internauci pokroju Adam , PlagMa i im podobni powinni stać w pierwszym szeregu z nickiem, którego używają n tym portalu.

~cyborg

Na Oddziale Psychiatrycznym w Powiatowym Specjalistycznym Szpitalu w Stalowej Woli wykryto ognisko koronawirusa.
Trochę spóźniliście się z manifestacją, bo teraz trzeba będzie was wywieźć w siną dal, i tak nie wiecie czy was z waszą chorobą przyjmą.
Zapraszam do jak najliczniejszego udziału w manifestacji, Polska to dość duży kraj i może w szczecińskim znajdą dla was miejsce.

~*****_***

Manifestacja jest OK.
Poznamy twarze i siłę oszołomów stalowowolskich.
Tylko goście nie wymiękać i bez maseczek przed obiektywem pozować.

~żenada

Niemiecki pomysł powiązania przestrzegania praworządności z budżetem zakłada, że to Komisja Europejska będzie oceniała naruszenia praworządności przez kraje członkowskie. Decyzje ws. ewentualnego zawieszenia funduszy będzie z kolei podejmowała Rada UE. Zgodnie z niemieckim dokumentem kary za naruszenie praworządności - zawieszenie finansowania unijnego - byłyby podejmowane
większością kwalifikowaną głosów
państw członkowskich UE.

~żenada

Ta akcja gumofilcow zbiegła się "przypadkiem" z atakiem Folksdojczow z EU na Polskę pod przywództwem Niemiec.
Chcą nam blokować fundusze unijne jeżeli nie będziemy ich następnym posłusznym landem.

Ciemny lud protestuje o wolnośći do zarażania innych i xblizajacej się zapaści systemu opieki zdrowia. Ciemny lud to ciemny lud, łatwo rozpoznać.

Brawo PO-SLD i Korwinisci :-)

Mariusz77

Hahaha....widać ze nie za wielu się jednak odwazy pójśč i się osmieszyc więc juz tu zaczyna się wykręcanie kota ogonem ze jednak wirus jest ale to zmowa jakas tam . Tacy jak wy idioci mówili i swięcie wierzyli w to ze amerykany im stonke co roku spuszczali na ziemniaki .
Twierd,icie ze ludzie sa ogłupiani i sterowani a to wy jestescie idealnym przykladem taki:go "myslenia"

~Rura

Mówią na mieście, że to licealiści i wykształceni z młodzieżówki PO i Palikota chcieli sobie incognito pohejtowac pis.

~elha 12

Perłaaa - Piszesz: (pozwoliłem sobie na wstawienie kilku znaków interpunkcyjnych, których nie było )".... napisz, co powinno się zrobić: maseczki na stałe, zakaz wesel, lekarz przez telefon? Czy to jest dla ciebie ok? Oświeć nas, jak mamy postępować, jak myśleć?..."
Po co wyważać otwarte drzwi? Wystarczy, że wszyscy bez wyjątku będą stosować się rygorystycznie do zaleceń wydanych przez Rząd w czasie trwania pandemii, by sytuację dało się opanować. Odporność stadną społeczeństwa chciał osiągnąć premier Wielkiej Brytanii, zgrywając cwaniaka, i nie robiąc nic w walce z wirusem na początku, by chronić obywateli. Efekt? Z podkulonym ogonem przyznał się, że popełnił błąd, w dodatku sam odczuł skutki wirusa na własnej skórze, a tysiące Brytyjczyków niepotrzebnie zostało wyekspediowanych (jako ofiary zarozumialca), na tamten świat.Takich przywódców - cwaniaków w świecie było więcej - Szwecja, Francja, Białoruś, Niemcy i inni. Chciałbyś, byśmy poszli ich śladem? Przez ich głupotę i nonszalancję (bagatelizowanie sprawy), oraz organizacyjny bałagan, "uśmiercili" dziesiątki tysięcy swoich obywateli. Ale i u nas do takich ofiar może dojść poprzez niekontrolowany wzrost zachorowań spowodowany zachowaniem skrajnie nieodpowiedzialnych ludzi w miejscach publicznych. Dlatego jestem zwolennikiem surowych kar wobec wszystkich, którzy nie stosują się do przestrzegania wydawanych zarządzeń. Odnosi się to także do organizatorów wszelkich imprez, spotkań towarzyskich czy zlotów.
Egoizmu nic nie usprawiedliwia.

e2rds

Perlaaa i kolejnym wpisem potwierdzasz jak o tobie należy myśleć, nie rób z siebie niekumatego, poczytaj jaki wpływ i jakie choroby współistniejące mają wpływ na rozwój w organizmie Covidu-19, a że nie zachorowałeś to nie znaczy że zarazy nie ma. Ja przez całe obecne życie nigdy nie chorowałem na żadną grypę, w młodości mojej i później panowały różne epidemie gryp, szkoły były zamykane bo w klasach które liczyły po 40 uczniów zostawało zdrowych po 5 do 7 uczniów, ale nie znaczy, że teraz nie mogę zachorować, z natury mam odporny organizm, ale nie lekceważę środków ostrożności i głupio postępuję, nie kuszę losu. Rozumiesz, to najlepsze zabezpieczenie.

Perłaaa

e2rds czyli jak bym miał covid ale wpadł pod autobus to umarł bym jednak na covid?

Perłaaa

Miałem kontakt osobiscie z kilkoma zarazonymi w zakładzie pracy o ile mi wiadomo nie zachorował nikt z mojej rodziny ani ja chyba ze przeszedł bezobjawowoumiech, tak samo ci ludzie zakazeni przeszli te chorobe bardziej symbolycznie w sensie siedz na kwarantannie bo zarażasz kazdy byłby sceptyczny

e2rds

Perłaaa, te 67 też na Covid-19, tylko miało jeszcze choroby współistniejące, wynika z twojego rozumowania, a może nie rozumowania, że nie chodziłeś do szkoły. Widzisz teraz wychodzi, że nie potraficie czytać ze zrozumieniem i myśleć, smartfony wyprały wam mózgi.

~Luki

3 tys przypadków, u nas się rozkręca (była cisza, a nagle aż 9), a wy głupcy chcecie robić jakiś protest covidowy, który nikogo nie obchodzi i narażać innych głupków, którzy się tam zbiorą?! Debile. Tego się już nie da inaczej nazwać...

Perłaaa

xd 67

Perłaaa

zle napisałemumiech czyli te 68 na co zmarło

e2rds

Perłaaa, a ty chodziłeś do szkoły, tak pięknie się ochrzciłeś Perłaaa a nie rozumiesz cyt: " Zmarło 75 osób, w tym osiem z powodu COVID-19." Rozumiesz co to znaczy "w tym", chciałeś błysnąć, a wyszedł gamoń, a nie Perłaaa.

Perłaaa

8 z powodu covid co to teraz bedzie umiecha te 75 na co zmarło?

e2rds

Dobrze ,dobrze niech protestują, tylko paru zarażonych tam winno być obowiązkowo i spisać pełne dane osobowe. Dzisiejszy komunikat cyt:'Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 3003 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarło 75 osób, w tym osiem z powodu COVID-19."
Mniej wariatów będzie w Polsce po proteście.

~fulo

zniszczone kopalnie, służba zdrowia, rolnictwo - pisozdrajców na wiosnę już nie będzie, stopnieją jak marcowy śnieg....