O co ubiega się Radomyśl nad Sanem w ramach FDS?

Image

W ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych na 2021 rok w sierpniu br. wójt Jan Pyrkosz złożył wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie kolejnych inwestycji drogowych. Dotychczasowa dotacja wynosiła 60 % wartości zadania.

Pierwszy wniosek dotyczy przebudowy drogi gminnej Witkowice – Chwałowice na długości 741 m i dwóch dróg wewnętrznych – do szkoły w Woli Rzeczyckiej (593 m) i na osiedlu w Dąbrowie Rzeczyckiej o długości 728 m. Łączna wartość szacunkowa tych zadań wynosi 1 mln. 360 tys. zł.

Drugi wniosek, ze względu na duży zakres, dotyczy zadania wieloletniego tj. przebudowy kolejnego odcinka drogi gminnej z Chwałowic do Łążka Chwałowskiego, której odcinek o długości 800 m do SUW został w tym roku zmodernizowany z dofinansowaniem FDS. Długość drogi do zakończenia w Łążku Chwałowskim wynosi 4,6 km.

Złożone wnioski są obecnie na etapie oceny. W przypadku uzyskania dofinansowania, inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Budowlaniec

W Antoniowie chodnika brak, w Radomyślu na Mickiewicza to samo. Kanalizacja w jednej wsi bo do pozostalych podobno za daleko (po 1 km do Nowin i Żabna), syf w wodzie, chamstwo i niekompetencja w urzędzie a na czele tego bałaganu chłop, który uciął sobie palce siekierą, żeby nie pójść do wojska. Moja gmina taka cudowna.

~prezes

Droga przez las do Łążka?jak ze względu na poligon obowiązuje zakaz wstępu do lasu.
Wójt ma chore pomysły i lubi robić ludziom na złość,pomijając bezpieczeństwo dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antoniowie w której sam się uczył.
Ile trzeba jeszcze kłaść w te puste głowy,że to powinno być priorytetem gminy.

~aksell12

A o chodniku w okolicach szkoły w Antoniowie nadal cicho. Szeryf włącz wreszcie myślenie i rusz to, co trzeba (wiesz co)....