Wielki Piknik dla Albinki

Image

Połączyli przyjemne z pożytecznym. Pomogli sami bawiąc się, gdyż nadzieja zawsze jest radością.

13- letnia Albina Kwaśnik z miejscowości Korabina w gminie Bojanów ma przed sobą jeszcze długą drogę, ale to waleczna dziewczynka, kochająca sport, ruch i wszelakiego rodzaju aktywność. Niestety, wskutek wypadku na rowerze, doznała urazu czaszkowo- mózgowego oraz obrzęku mózgu. Mimo natychmiastowej operacji usunięcia krwiaka, którą Albina przeszła w szpitalu w Tarnobrzegu, dziewczyna cierpi na niedowład połowiczy lewostronny. Potrzeba jest rehabilitacja, żmudna praca. Tu liczy się każdy dzień.

Obecnie Albina jest w trakcie 4- tygodniowego turnusu rehabilitacyjnego. Jego koszt, to 20 tysięcy złotych. Potężne pieniądze, ale warte wydania, ponieważ przynoszą efekty. Jak mówi jej mama, Albinka już zaczyna wstawać z łóżka i próbuje chodzić. Robi postępy.

W pomoc w zbieraniu środków niezbędnych na rehabilitację 13-letniej Albiny zaangażowała się lokalna społeczność, m.in. stowarzyszenia: „Bliżej siebie” z Korabiny, „Edukacja i Rozwój” z Bojanowa, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Gwoźdźca, Koło Gospodyń „Leśny Zakątek” z Korabiny, bojanowski GOK, a także całe sołectwa: Gwoździec, Korabina oraz Cisów Las, jak również jednostki OSP z terenu gminy. W niedzielę 4 października wspólnie zorganizowali w Korabinie Piknik Charytatywny „Razem dla Albinki” z wieloma atrakcjami. pokazami, występami oraz loterią fantową. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie rehabilitację Albiny.

Środki na ten cel zbiera Fundacja VOTUM, nr konta: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000, w tytule przelewu trzeba wpisać „Dla Albiny Kwaśnik”.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Maniek

Szczytny cel, wspaniali ludzie to zorganizowali i wielu sie zaangazowało- koncerty, pokazy strażackie, gospodynie, rekonstruktorzy, etc. Brawo!

~koko

fajnie

~Dubpit

No w końcu normalna impreza czyli bez kagańców tak trzymać nie dajmy się propagandzie

~swq

Mottodlaelyty uwazaj bo odleciszumiech)),jeśli wierzysz w tą ściemę swirusowa to mądrościa nie grzeszysz!!!!a jesli chcesz nosic kaganiec to sobie noś w milczeniuumiech)

~MottodlaElyty

Napisać o tych tłumach bez maseczek per "kretyni" to za mało. Gdzie jest SANEPiD? Wlepić każdemu 500 zł mandatu to może otrzeźwieją choć na chwilę.