II Charzewicki Pieczony Ziemniak

Image

Poprzednia impreza była tak udana, że postanowiono ją powtórzyć. I tym razem było bardzo fajnie, i tym razem przyszło wiele osób.

II Charzewicki Pieczony Ziemniak zorganizowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Charzewice. Jesienne spotkanie odbyło się przed siedzibą jednostki. Dopisała pogoda i dopisały humory.

- Historia Charzewic sięga XIII/XIV wieku. To były tereny rolnicze gdzie ludzie pracowali bardzo ciężko. My wzorem roku ubiegłego chcemy tą pamięć i tą tradycję naszych przodków uczcić w pewien sposób. Chcieliśmy przygotować imprezę w trochę innym wymiarze, o innych atrakcjach, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany- mówi Mateusz Wiśniewski, prezes OSP Stalowa Wola - osiedle Charzewice.

Impreza była swoistego rodzaju promocją jednostki OSP. Jej celem było zachęcenie mieszkańców do wstępowania w szeregi drużyny pożarniczej.

- Jeżeli chodzi o młodzieżowe i dziecięce drużyny pożarnicze, to w ubiegłym roku zrobiliśmy pierwszy profesjonalny nabór. Było to moim marzeniem żeby stworzyć jedną lub 2 młodzieżowe albo dziecięce drużyny pożarnicze. Muszę powiedzieć szczerze, że ten ubiegłoroczny nabór przerósł moje oczekiwania. Łzy stoją w oczach jak takie marzenia się spełniają. Jeśli chodzi o młodzieżową drużynę pożarniczą, to jest tak około 50 dzieci- mówi Mateusz Wiśniewski.

Atrakcjami tegorocznego Charzewickiego Pieczonego Ziemniaka były dmuchańce, pokazy palącego się oleju- wybuchy (Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie), strzelanie wody z sikawki do tarczy, toczenie ziemniaka miotłą, czy rzut ziemniakiem do celu. Wszystkim przygrywała Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury. Dzieciaki miały możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego i wozu strażackiego. Można było zjeść sporo piknikowych smakołyków. Oczywiście nie zabrakło pieczonego kartofla. Bez niego ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Covid

Komendant straży zadowolony że swoich strażaków? Bierze odpowiedzialności za imprezę i zapłaci karę z sanepidu?

~Rozwadów

Drodzy nauczyciele życzę wam szczęścia i zdrowia. Rodzice nie są odpowiedzialni i narażają was. Powyżej przykład. A pomaga rodzicą straż pożarna.

~Dziadek~

Ale jaja. Pandemia na świecie a strażaki rozdają ziemniaki hehehe.

~Rambo

Rodzice nie mogą wchodzić do żłobków, przedszkoli i szkół , a tu jakieś malowania, zabawy??!!! Kto na to pozwolił ją się pytam??! Wstyd!

~GdzieSanepid

Gdzie SANEPID, Policja widziała i nie reagowała ? gdzie maseczki. Policja w Warszawie stawia mandaty że spacerowały przy Sądzie. A tu Straż, która powinna dawać przykład rozdaje jedzenie, napoje. Od sklepikarzy wymaga się zamykanie swoich działalności, nie można wchodzić do pomieszczeń bez maseczek czy do kościoła, a tu Straż Pożarna Charzewice bez maseczek imprezuje. Policja powinna się nimi zająć organizatorami.