II Charzewicki Pieczony Ziemniak

Image

Poprzednia impreza była tak udana, że postanowiono ją powtórzyć. I tym razem było bardzo fajnie, i tym razem przyszło wiele osób.

II Charzewicki Pieczony Ziemniak zorganizowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Charzewice. Jesienne spotkanie odbyło się przed siedzibą jednostki. Dopisała pogoda i dopisały humory.

- Historia Charzewic sięga XIII/XIV wieku. To były tereny rolnicze gdzie ludzie pracowali bardzo ciężko. My wzorem roku ubiegłego chcemy tą pamięć i tą tradycję naszych przodków uczcić w pewien sposób. Chcieliśmy przygotować imprezę w trochę innym wymiarze, o innych atrakcjach, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany- mówi Mateusz Wiśniewski, prezes OSP Stalowa Wola - osiedle Charzewice.

Impreza była swoistego rodzaju promocją jednostki OSP. Jej celem było zachęcenie mieszkańców do wstępowania w szeregi drużyny pożarniczej.

- Jeżeli chodzi o młodzieżowe i dziecięce drużyny pożarnicze, to w ubiegłym roku zrobiliśmy pierwszy profesjonalny nabór. Było to moim marzeniem żeby stworzyć jedną lub 2 młodzieżowe albo dziecięce drużyny pożarnicze. Muszę powiedzieć szczerze, że ten ubiegłoroczny nabór przerósł moje oczekiwania. Łzy stoją w oczach jak takie marzenia się spełniają. Jeśli chodzi o młodzieżową drużynę pożarniczą, to jest tak około 50 dzieci- mówi Mateusz Wiśniewski.

Atrakcjami tegorocznego Charzewickiego Pieczonego Ziemniaka były dmuchańce, pokazy palącego się oleju- wybuchy (Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie), strzelanie wody z sikawki do tarczy, toczenie ziemniaka miotłą, czy rzut ziemniakiem do celu. Wszystkim przygrywała Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury. Dzieciaki miały możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego i wozu strażackiego. Można było zjeść sporo piknikowych smakołyków. Oczywiście nie zabrakło pieczonego kartofla. Bez niego ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~TypowyPiSior

Radny Łukasz Durek latał w stroju strażaka i udawał strażaka i latał bez maseczki. A na sesji udaje i nosi maseczkę co za obłuda i okłamanie

~Maria

Do Mieszkaniec
Strażak powinien być wzorem do naśladowania i nawet jak mu pot po tyłku płynie powinien nosić maseczkę. Nikt rozsądny nie organizuje imprez przy ponad 2 tys zakażeń dziennie. Nic tego nie tłumaczy.

~Sąsiad

Benio, a może to sąsiad tego łysego od placów zabaw, i nie do końca chce by wiedział kto pisze.

~DurexŁukasz

Łukasz Durek i Stanisław Sobieraj też byli bez maseczek. Taki przykład dali. Czy wezmą odpowiedzialność?

~Magda S.

Tylko czekać aż będzie info, że poszukiwane są osoby, które brały udział w zabawie, bo jest podejrzenie, że Wśród uczestników była osoba potencjalnie chora smiech2 Na Staszku 1 klasa i nauczycielka w kwarantannie. PS. Pokaz ogniowy fajny i tylko to skusiłoby mnie by przyjść i zobaczyć. Dzieci nie lubię, a ziemniaki mogę upiec sobie w ogrodzie.

~Ryms

Pod respiratorem gorzej oddychać niż w maseczce. Prośba aby ci wszyscy posługujący się wiarą w swą nieśmiertelność nie korzystali ze służby zdrowia i nie zajmowali miejsc w szpitalach i u lekarzy, a korzystali tylko wiary.

~Benio

Do mieszkaniec mój wpis może.Ci.sie wydawać emocjonalny bo ja nie wierzę w tą scieme tylko w grypę.. byłem tam z dziećmi dobrze.sie bawiły.i.gdyby jutro była powtórka też bym zawitał bez maseczki umiech

~Nic To

To zaczyna przypominać gotowanie żaby

~mieszkaniec

Do "Benio"
twoj wpis jest bardzo emocjonalny bo albo jestes nieletni i chyba nieswiadomy jak mozna przechodzić tego wirusa, chyba nikt z twoich bliskich nie lezal pod respiratorem. Albo co gorsza jestes pracownikiem tej strazy i pokazujesz jaki jest wasz poziom merytorycznego komentarza. Czytając komentarze nie widzę żeby ktoś kogoś obrażał, ty wyzywasz ludzi od dalnow. Żałosne

~Mieszkaniec

Ludzie czy wa naprawdę zdurnieliście do reszty? Było napisane na plakatach że na terenie obowiązują maseczki jak ludziom nie zależy na zdrowiu to przychodzili bez. A co do tego że strażacy nie nosili. Czy wy byście dali radę przez kilka godzin chodzić w takiej pogodzie w maseczce i robić tyle rzeczy naraz że pot wam po tyłku płynie? Jak wy się buntujecie że maseczki w sklepach nakazali.

~Benio

Wchodzę na fejsa pełno zdjęć z tego pikniku i pozytywnych komenatrzy wchodzę tu i sam hejt gdzie ci ludzie czego nie piszą hejtu pod zdjęciami czego nie.pokażą jak się nazywają ???? Cioty i nic więcej miernoty bez sensu życia.

~Elek

Stanisław xd oby cię dopadł jak najszybciej

~Benio

Ale wypociny czytam... Jeśli ktoś.sie boi covid to nie idzie na takie imprezy i tyle A tu widać tłumy zadowolonych dzieci i ludzi którzy chyba nienuwierzyli w epokę korona wirusa ... Ale hejt musi być.bo jest opłacany pozdro dałny

~Stanisław

A myślisz że objawy są od razu ? Bo raczej nie paja.cu

~Elek

Jak czytam te komentarze to.uważam że.ludzie to.idioci.haha widać podobało.sie.tym co.byli i.nie.zakładali.maseczkek byl nakaz Ale nie obowiązek xd po drugie podobno nikt.sie nie zarazil xd

~Rebel

Do Ojciec. A to nie oni czasami roznosili maseczki po mieszkaniach? A taki przykład dali dziś.

~Staszek

Dziwne na plakatach pisali, że obowiązują maseczki jeszcze na ich stronie jest plakat A sami nie nosili. Ale wstyd i to uhonorował prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny na plakatach.

~Ojciec

tam pracuje taki łysy cwaniaczek. jak było 800 zakażeń na dobę to przeganiał mnie z placu zabaw teraz przy 2000 na dobę zaprasza do siebie, cyrk molte pajtona!

~miastowy

Tak na plakatach reklamował się Lucuś jako patronat nad imprezą prezydent miasta. Brawo.

~Covid

A na plakatach naPiS: Patronat Honorowy prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

~mama

pandemii nie ma!!! 0,2% społeczeństwa zarażone. śmiech...

~Echo

Corona festyn? Idealny czas!! Jeszcze tylko chusteczki haftowanej brakowało? Ciumek, buźka, pa, covid wita.

~Losybibelot

Wchodzę poczytać jakieś info i co widzę? Pieczony ziemniak edycja nr 2, a pod spodem,, Przekroczono magiczny próg zakażeń SARS- CoV-2 "o ironio Piękny przykład jak nie postępować w dobie pandemii dało OSP Stalowa Wola Charzewice. Brawo, pogratulować wyobraźni i służbom, które na to pozwoliły.

~mariuszek_

tośta sie chłopy wkupiły w łazki osiedla, kiełbą i pyrą, jakie wybory bedom czy ki pies?

~P Jaki

Byłem pozytywny i byłem tam. .Przeszedłem bezobjawowo

~P Jaki

..bał 0to pies

~Xyz

Wszystko fajnie tylko chyba w nieodpowiednim momencie drodzy strażacy

~Maria

Piszcie, że to promocja jednostki OSP .Rozumiem, że OSP Charzewice w dobie Covid promuje swoją jednostkę kosztem zdrowia mieszkańców Stalowej Woli.

~mieszkaniec

jak widac nie ma virusa i mozna bez maseczek?. wystarczy ziemniaczana impreze zrobic i virus znika.

~dociekliwy

do -GdzieSanepid- nie przyjadą, Pan radny Sobieraj to promował - nie miał kto napisać w odpowiednie miejsce, sam na siebie ? nie ma takiej opcji.
A niby strażacy powinni dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Kto ich szkolił i gdzie wyobraźnia - bezsens.
Ktoś powinien się tym zająć !