II Charzewicki Pieczony Ziemniak

Image

Poprzednia impreza była tak udana, że postanowiono ją powtórzyć. I tym razem było bardzo fajnie, i tym razem przyszło wiele osób.

II Charzewicki Pieczony Ziemniak zorganizowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Charzewice. Jesienne spotkanie odbyło się przed siedzibą jednostki. Dopisała pogoda i dopisały humory.

- Historia Charzewic sięga XIII/XIV wieku. To były tereny rolnicze gdzie ludzie pracowali bardzo ciężko. My wzorem roku ubiegłego chcemy tą pamięć i tą tradycję naszych przodków uczcić w pewien sposób. Chcieliśmy przygotować imprezę w trochę innym wymiarze, o innych atrakcjach, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany- mówi Mateusz Wiśniewski, prezes OSP Stalowa Wola - osiedle Charzewice.

Impreza była swoistego rodzaju promocją jednostki OSP. Jej celem było zachęcenie mieszkańców do wstępowania w szeregi drużyny pożarniczej.

- Jeżeli chodzi o młodzieżowe i dziecięce drużyny pożarnicze, to w ubiegłym roku zrobiliśmy pierwszy profesjonalny nabór. Było to moim marzeniem żeby stworzyć jedną lub 2 młodzieżowe albo dziecięce drużyny pożarnicze. Muszę powiedzieć szczerze, że ten ubiegłoroczny nabór przerósł moje oczekiwania. Łzy stoją w oczach jak takie marzenia się spełniają. Jeśli chodzi o młodzieżową drużynę pożarniczą, to jest tak około 50 dzieci- mówi Mateusz Wiśniewski.

Atrakcjami tegorocznego Charzewickiego Pieczonego Ziemniaka były dmuchańce, pokazy palącego się oleju- wybuchy (Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie), strzelanie wody z sikawki do tarczy, toczenie ziemniaka miotłą, czy rzut ziemniakiem do celu. Wszystkim przygrywała Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury. Dzieciaki miały możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego i wozu strażackiego. Można było zjeść sporo piknikowych smakołyków. Oczywiście nie zabrakło pieczonego kartofla. Bez niego ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Qwerty

3 zakażenia na cały powiat a was d... boli... Ale co tam do biedry można tam korony nie ma.. Ale jest za to na świeżym powietrzu... Wam korona już mózgi zjadła...

~Darek

Czemu mnie tam nie ma, czego mnie nie zaproszono na impreze, czego mnie wszyscy olewają, ale ja za to zrobię konferencję w 8 osób pod Metalowcem

~Zadowolona

DO WSZYSTKICH

Odpowiadając zawistnej większości która tu się wypowiada i leje jadem...
Nie chciałeś, trzeba było nie przychodzić. Bałeś się, trzeba było zostać w domu, a nie teraz narzekasz i wyzywasz innych. Ludzie mają dość tej coronaswirusowej sytuacji, wyszli, przyszli i chwala im za to, i widać po minach że świetnie się bawili.
A Ty człowieczku następnym razem zostań w domu i nie komentuj decyzji innych. Każdy sam zadecydował co zrobi i gdzie pójdzie.
Ja byłam i świetnie się bawiłam: super atmosfera, ciekawe pokazy, wozy strażackie, pyszne ciasta, super lemoniada i genialny pieczony ziemniaczek....
Bylo super. Gratulacje dla organizatorów.

~Ja.

Ciemno ludu jak Ci każą czołgać się po ziemi bo tam nie ma wirusa zrobisz to... Sterowany jesteś dziś...

~mama

"czy rząd planuje zamknięcie cmentarzy?" tak ale nie dla J,,,,, bo jego ból jest większy niż Twój..

~mariana

kiedy się skonczy ten koronah....?

~Karol

Do AKACJOWA A CO CIE TO OBCHODZI ZAL DUP SCISKA ZE SIE LUDZIE BAWIA ? AHH MASKA NA SZYI A REKAWICE UBRANE A CZY DZIECI MIALY TE MASECZKI? NIEEEE WIEC SIE NIE WYPOWIADAJ.

~@Dubpit

Płaskoziemiec się odezwał, szkoda pisać.

~Dubpit

Widać w komentarzach że ciemnego ludu nie brakuje wirusy od zawsze były i będą no wiadomo że jakiś wirus jest ale nie do takiego stopnia jak nam to przedstawiają bo jak by była epidemia to byśmy padali jak muchy ale najlepiej posłuchać propagandy w tv i we wszystko wierzyć to co powiedzą

~BIG

Braaaawo !!!

~Taka prawda

KOMPLETNY BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI KTO DAŁ ZEZWOLENIE NA TAKĄ IMPREZĘ .

~Taka prawda

KOMPLETNY BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI KTO DAŁ ZEZWOLENIE NA TAKĄ IMPREZĘ .

~Ja.

Nikt nikomu nie kazał przychodzic a te maski to sobie do czyszczenia ścian możecie założyć. Tak jak ten wirus który jest w waszych glowach. Włącz myślenie jeden z drugim u wyłącz wiadomości.

~emerytka

co za debil wymyslil ta impreze? ponad 2 tys. zachorowan dziennie na wirusa a tu towarzystwo na czele ze strazakami bez masek. Jak to jest powinno sie te maski nosic czy nie? jak beda zachorowania, zarazania wowczas bedzie lament, ze brak szpitali, respiratorow. Nasze miasto i wladza lubia tylko imprezy, brak pracy i zwolnienia to nie ich broszka, zadnych inwestycji ale igrzyska to jest cos !!! jak zachoruje gora to maja pisowskie zaplecze i jakos ich wyciagna a co ze zwyklym smiertelnikiem?

~Jeżyk

Ty Qwerty, komunikowali strażacy, a sami nie nosili i taki przykład dawali.

~Strażak sam

Obłuda
Sobieraj przedstawiciel nadbereznego dawał przykład chodząc bez maseczki !!!!
Ale cóż nie stać go na nią chyba

~Do Qwerty

Nikt sue nie stosował !!!!
Na tyle osób ... może miały trzy osoby maseczki
Reszta to Chołota bez wyobraźni .... elektorat PiS z PRM na czele
Tłuki bez wyobraźni

roobin

Super impreza, extra zabawa, szkoda że nie było piany, a maseczkami to wiecie co. HEJTzazdrosc i żal że komuś się coś udało,

~kinwotaR

Ręce Kurw@ opadają ... karetki-korony robią po 800km dziennie transportując chorych, zbierają setki wymazów, w ostatnim czasie tendencja mocno wzrostowa ... to "se strażok jeden z drugim" pomyśli żeby imprezę zorganizować bez masek, bez środków do odkażania rąk ... a szkoda strzępić ryja.

~do Qwerty

faktycznie brawo, wesela ograniczone do 150 osób a tutaj ponad 1000, brawo to chyba za brak wyobraźni. gdzie te sanitariuszki z sanepidu byly!

~Qwerty

Wielkie teraz haloo!!! Na imprezie strażacy komunikowali żeby zakładać maseczki i dezynfekować ręce. Kto chciał to się stosował. Impreza była świetna i należą się brawa!!! Kto nie był niech się nie wypowiada!!! Czekamy na 3 edycję imprezy. Super inicjatywa ponad 1000 osób się przewinęło przez imprezę naprawdę super w końcu trochę normalności!!! Brawo strażacy!!!

koraa2

Ręce i nie tylko...opadają do samej ziemi....brak słów.Bawmy się ! bawmy!... A co....

~Covidek

Nie wstyd ci Nadberezny i Sobieraj ?? Pisowskie oklamywanie społeczeństwa że jest pandemią. Honorowy patronat nad imprezą Lucjusz Nadbereżny. Plakaty informowały. Sobieraj był i lansował się.

~z internetu

A w Niemczech jest dzień wolny - Tag der Deutschen Einheit. Święto Narodowe Zjednoczenia Niemiec. I w mediach jest wspomniana Solidarność i wkład Lecha Wałęsy w obalenie komunizmu, co umożliwiło Niemcom połączyć się w granicach odrodzonej wspólnoty.
Ale w mediach niemieckich nie mówią nic o bliźniakach, o braciach Kaczyńskich.
Jak to możliwe?

~Akacjowa

Najlepsze zdjęcie to strażaczka nalewająca napoje w rękawiczkach, a maseczka na szyi. To są służby, które są odpowiedzialne. Komendant powinien być odwołany trybem natychmiastowym.

~Oerlikon

Ziemniaki w foli aluminiowej, wasi przodkowie w grobach się przywracają.

~Dss

Dziwi mnie brak odpowiedzialności organizatorów tej imprezy. Widać, że ktoś nie myśli logicznie.

~Teges

Ohoho. No to kiedy remiza w Charzewicach do dezynfekcji a strażacy na kwarantanne? W tym tygodniu czy w następnym?

~Rozwadów

Miastowy Stasiu Sobieraj był na pikniku i chodził cwaniaczek bez maseczki.

~Mamrot

Żółta strefa coraz bliżej. A potem czerwona. Czy nie można dać na wstrzymanie z tego typu imprezami choćby do końca roku? Nie pamiętacie co było w marcu i kwietniu? A jeszcze osoby w miejskiego świecznika (w tym radny na P.) najpierw drobiazgowo liczą innym odstępy a teraz udają że problemu nie ma. Ale przecież nic sie nie dzieje. Słoneczko świeci i jest pięknie....