Zakochana para, poszukiwana od 4 lat listem gończym, jest już w rękach policji

Image

Kilka dni temu na terenie Stalowej Woli funkcjonariusze wrocławskiego Zespołu Poszukiwań Celowych komendy wojewódzkiej oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zatrzymali na podstawie listów gończych parę, która od 4 lat ukrywała się przed organami ścigania. Poszukiwani było za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Zakochani trafili już do Zakładu Karnego.

Kobieta poszukiwana była na podstawie dwóch listów gończych i do odbycia miała karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa związane z kradzieżami mienia. Ponadto grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ podejrzewana jest ona o pobicie przy użyciu kija baseballowego małoletniej dziewczyny i kradzieży jej karty bankomatowej. Poszukiwana zmuszała też groźbą pokrzywdzoną do zmiany zeznań. Na domiar złego 26-latka związała się z innym przestępcą - 26-letnim mężczyzną. Komenda w Jaworze poszukiwała go na podstawie listu gończego za oszustwo kredytowe.

Poszukiwana para zerwała kontakty ze swoimi rodzinnymi stronami, zmienili dane osobowe, a nawet wygląd, wyjechali też na drugi koniec Polski. W sprawę poszukiwawczą włączyli się „wrocławscy łowcy głów”. Przy współpracy z policjantami z Jawora ustalono, iż zakochani przenieśli się do Stalowej Woli, gdzie prowadzili swobodne życie, unikając odpowiedzialności karnej.

Kilka dni temu funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych oraz Wydziału Kryminalnego komendy w Jaworze namierzyli poszukiwanych na jednym ze stalowskich osiedli. Zatrzymali zaskoczoną parę, która nie spodziewała się, że policjanci „znajdą„ ich tak daleko od rodzinnego domu czyli Jawora.

Kobieta została skazana na 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności, ponadto podejrzana jest również o przestępstwo, za które grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast jaworski oszust odbędzie pół roku kary w zakładzie karnym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
StaLoveWola

Potem tu wrócą jak było tutaj tak fajnie i będzie stalowowolska elita się rozrastac

~Banau

To jak to w końcu jest, mieli być nowi inwestorzy a tu młodzi uciekają, wszystko się zwija. Jedynie przestępcy się zjeżdżają mieszkać w tym pisowskim raju.

~Eiffel65

Zakochana para??? Czy to Jacek i Barbara??

~kris35

No to zasłużyli sobie policjanci na premię. Wyrywać chwasty z naszego ogródka.