Trzeci most na Sanie. Wkrótce ruszą prace

Image

Trzeci most na Sanie powoli wyłania nam się z gąszczu planów i przymiarek. Wybrano właśnie firmę, która przygotuje dokumentację projektową na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 Olbięcin – Zaklików – Stalowa Wola oraz budowę kolejnego mostu na rzece San.

8 czerwca br. na łamach naszego portalu informowaliśmy o tym, że w Stalowej Woli została podpisana umowa na przekazanie dotacji celowej z budżetu państwa na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 Olbięcin – Zaklików – Stalowa Wola oraz budowę mostu na Sanie. Projekt obejmie także budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej w Stalowej Woli i Brandwicy.

- Ten most poprawi komunikację, będzie ważnym łącznikiem pomiędzy samorządami, będzie także wzmacniał pozycję gospodarczą województwa podkarpackiego, miasta Stalowej Woli, okolicznych samorządów. To jest też projekt, który łączy się z realizowanymi już inwestycjami drogowymi, co jest niezwykle ważne- mówił podczas podpisania umowy Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Wraz z mostem powstaną dodatkowe dojazdy (zgodnie z parametrami technicznymi i użytkowymi drogi klasy „G”), stanowiące część nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855. Początek drogi będzie miał miejsce w Stalowej Woli na skrzyżowaniu ulicy Chopina z Trasą Podskarpową, w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Przemyśl i będzie przebiegać do obwałowań rzeki San. Most będzie usytuowany nad terenami zalewowymi, nad rzeką San oraz drogą powiatową nr 2735R i zakończy się w miejscowości Brandwica. Dalej droga poprowadzona zostanie w jednym z dwóch wariantów:

- przez teren miejscowości Brandwica, w nasypie oraz na poziomie istniejącego terenu i zakończy się budową skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 855 w miejscowości Rzeczyca Długa w Gminie Radomyśl nad Sanem. Długość dojazdu do mostu od strony Zaklikowa wynosić będzie ok. 2500 m. Długość obiektu mostowego wynosić będzie ok. 1800 m (w tym ok. 180 m przęsła nurtowego). Całkowita długość nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 wraz z mostem wynosić będzie ok. 4,6 km.

- przez teren miejscowości Brandwica, po trasie istniejącego obwałowania rzeki San i zakończy się skrzyżowaniem z istniejącą drogą wojewódzką nr 855 w miejscowości Brandwica. Długość dojazdu do mostu od strony Zaklikowa wynosić będzie ok. 1500 m. Długość obiektu mostowego- ok. 2000 m (w tym ok. 180 m przęsła nurtowego). Całkowita długość nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 wraz z mostem wynosić będzie ok. 3,8 km.

Pod koniec czerwca Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w sprawie tej inwestycji. Do przetargu przystąpiło 7 firm z różnych części kraju. Oferty, które zostały nadesłane oscylowały pomiędzy 2,39 a 4,63 mln zł. Po dokładnej analizie każdej z nich wybrano wykonawcę z Rzeszowa. Wartość umowy opiewa na 2,88 mln zł. Firma, która wygrała przetarg będzie miała czas do końca czerwca 2022 roku na wykonanie powierzonego jej zadania.

Podczas czerwcowej konferencji prasowej padła deklaracja, że prace związane z realizacją inwestycji ruszą w 2023 roku. Miejmy nadzieję, że tak się właśnie stanie, w końcu by postawić most potrzebne są ogromne pieniądze.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

ccc, widzisz ciemnoto, czytaj na co odpowiedziałem, ze zrozumieniem czytaj cyt: "Czekaj spokojnie do końca tej kadencji obecnego prezydenta ten tunel na pewno powstanie," rozumiesz co to znaczy do końca tej kadencji. Wołasz ludzie ratunku, wystarczy łeb pod zimną wodę wsadzić i nie trzeba japy drzeć.

~ccc

Ludzie ratunku ten tunel nie powstanie bo tak e2rds powiedział.

~ccc

Ludzie ratunku ten tunel nie powstanie bo tak e2rds powiedział.

e2rds

wiemy vel pseudointeligent, niestety, nie powstanie.

~wiemy

Do wojtek, ja wiem , że hejterzy wszystko by chcieli na wczoraj a co zrobiliście przez 12 lat zanim prezydentem został L.N. Czekaj spokojnie do końca tej kadencji obecnego prezydenta ten tunel na pewno powstanie,

~wojtek

A kiedy rusza budowa DRUGIEGO łącznika do obwodnicy pod torami na wysokości górki rozwadowskiej?

e2rds

buhahaaa, nie rżyj tylko sprzątaj te, no wiesz co, ciebie to nawet do lgbt nie można zaliczyć, jedynie bacutil.

Mariusz77

Jak zwal tak zwał.... z takimi osobnikami to najlepiej na odleglość zasięgu fetoru łajna

~buhahaaa

towarzysze lgtb widze stworzyli duet, jak naped w rowerku sie uzupełnia..umiech)))

e2rds

Mariusz77, to wcale nie jest biurwa, to osobnik do specjalnych poruczeń, zdziwił byś się.

Mariusz77

Czyli twierdzisz ze to zwykla biurwa jest ??
Ja z biurwami i polytykamy nie rozmawiam nawet wirtualnie więc nie będę zwracal juz uwagi na to co miernota tu klepie .
Widać Lucek Drwal muai miec kogos kto bierze na siebie osmieszanie się swoimi decyzjami . Widac ze to miernota jeszcze większego kalibru skoro kryje się za takimi osobnikami jak ta biurwa

e2rds

Mariusz77, niejasno napisałeś dlatego tak zrozumiałem, a pseudointeligent to urzędas L.N. na państwowej posadzie i nie lekceważ go, to jak pisałem wbrew pozorom inteligentny facet, tylko ma taką pracę jaką ma i taka jego rola, ale ja potrafię czytać między wierszami.Niemniej jednak czasem da się wyprowadzić z równowagi, przynajmniej mnie się to udało.

Mariusz77

e2rds ....o tym dziadzie to do yntelygenta było .
A moze mylimy aię co do yntelyenta, moze to ani fanatyk ani zartownis a najzwyklejszy troll oplacany przez SM w celu podwyzszenia wyswietleñ ???

e2rds

He hee, nie przejmuj się, jak tutejsze tumany zmądrzały to ty jeszcze nie byłeś plemnikiem, jak coś się wykluło to tylko głupota to dosięgła i tak zostało, dlatego teraz tylko rżeć potrafisz i widać, że studiowałeś 5 klas i 6 korytarzy dlatego jesteś taki zryty. A lasy trzeba sadzić, ale ty tumanie nie wiesz o tym i przypuszczasz, że same rosną, bo przecież nie myślisz

~He hee

Kiedy studiowalem Oskara Lange to tutejszy tuman sadzil wtedy las.Ot mala dygresja.

e2rds

Mariusz77 nie wiem w jakim celu napisałeś to zdanie i co miałeś na myśli cyt:"Jesli napisales to dziadu serio to współczucie dla rodziny ....". Ja pseudointeligenta przejrzałem już bardzo dawno, na podstawie jego wpisów mogę co niektórym przynajmniej wyjaśnić pewne mechanizmy działające w Stalowej Woli by zrozumieli, że nie wszystko jest złe i nie wszystko jest dobre, oraz jakie konsekwencje będą tego w przyszłości. Nie wiem dlaczego współczujesz mojej rodzinie, moja rodzina jest dobrze usytuowana i poniesie minimalne konsekwencje obecnie rządzących, a jeszcze mniejsze ja osobiście, ja z tego tylko się śmieję. Ale nie wiem czy ludzie tu mieszkający zdają sobie sprawę z tego zadłużenia na przyszłość, pseudointeligent ma takie zadanie jakie ma i realizuje go w różny sposób i muszę powiedzieć, że to łebski facet jak potrafi tak mieszać, ja z nim drę koty, ale doceniam te manipulacje bo do tego potrzeba mieć nieprzeciętną inteligencję.

Mariusz77

Dochodzę do takiego wniosku jak e2rds . Troll mający tu juz kolo setki ników a znany głównie jako yntelygent wypisuje tu swoje chore wynurzenia dla zartu bo chyba nikt aż tak glupi nie jest .
yntelygent woli dla miasta hotel dla wyimaginowanych wynajmujacych pseudo centrum sportowe niz most dla całego miast i okolic ( nie zebym jakos wierzył w ten most bo Lucek Drwal juz nastawiał nam i bloków i zakładów pracy ) . Jesli napisales to dziadu serio to współczucie dla rodziny ....

nivea

Ja to bym chciał zobaczyć czy taki takaprawda vel pseudointeligent potrafi wskazać jaki jest % udział dochodów własnych w budżecie takiej stalowej i warszawy umiech
takaprawda vel pseudointeligent może jeszcze napisz że warszawa dostaje janosikowe.

~Tomahawk

Stalowa Wola: dług 195.000.000 zł, dochód 345.345.688 zl.

Warszawa: dług 5.500.000.000 zł, dochód 19.290.470.813 zl.

e2rds

he hee jeszcze jedno, ja tu dyskutuję z pseudointeligentem, on nie jest wcale taki głupi za jakiego go uważacie, on świadomie pisze takie bzdury, a ja mam z tego troszkę ubaw i troszkę zajęcia, a ty he hee to do pięt mu nie dorastasz i próbujesz tu się wymądrzać, przy okazji robiąc z siebie głupa.

e2rds

he hee nie rżyj bo ty o ekonomi to nie masz zielonego pojęcia, przecież ty nic, a nic nie rozumiesz co ja tu piszę.

~he hee

na zadajcie sie w dyskusje z tym 70 letnim sklerotykiem, demonem upiornym minionej epoki.Jego oczy zasłoniete przez klapki i widza tylko w czerwonym kolorze wszystko wokół .Ma pojecie o ekonomii jak kołchożnik na astronomii.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, to ty mnie rozśmieszasz z tą twoją ekonomią, piszesz cyt: " Przecież wszyscy wiedzą ab korzystać z dopłat unijnych to trzeba się zapożyczać", no takiego szalonego ekonomisty to ze świecą szukać. Wtedy warto się zapożyczać gdy wybudujesz coś co przyniesie dochód byś miał czym później taką pożyczkę spłacić, no co za idiota pożycza na zabawki do których cały czas trzeba dopłacać i jeszcze się z tego cieszy, to tylko taki tuman ekonomiczny może tak myśleć i tak tłumaczyć, to mieszkańcy w przyszłości to spłacą. Ale i tak nie można się zapożyczać w nieskończoność bo dają, tylko tuman będzie chwalił tego co weźmie jak dają każdą sumę, tylko jak pożycza nie na swoje konto i nie ponosi za to odpowiedzialności. Gdyby bankructwo miasta miało konsekwencje w obciążaniu majątku takiego decydenta to by się zastanowił, ale, że to nie moje to można brać. Z tym długiem Szreka to kłamiesz, a to twoje Centrum Sportowe to nie raz na bokiem jeszcze wyjdzie i sam przyznajesz cyt: "nędzne podatki" twoje też nędzne, bo więcej trzeba do ciebie dopłacać niż płacisz i piszesz, że spłacimy długi, chory jesteś, granica bezpiecznego długu została przekroczona, on tylko teraz będzie rósł z roku na rok i jeszcze piszesz, że gdyby nie dopłaty to Stalowa by nie miała długów, tylko taką tezę idiota może wymyślić.

~takaprawda

Oj e2rds , ale mnie rozśmieszyłeś mam ubaw na cały dzień, po raz kolejny udowodniłeś , że o ekonomii nie masz zielonego pojęcia. Przecież wszyscy wiedzą ab korzystać z dopłat unijnych to trzeba się zapożyczać bo SZREK zostawił grubo ponad 70 milionów długu tylko w budżecie miasta a ile w spółkach miasta to majątek byś za tą kasę kupił. Gdyby nie dopłaty to STALOWA WOLA ani grosza długu by nie miała ale nie mielibyśmy też tego przepięknego CENTRUM SPORTOWEGO z którego wszyscy mieszkańcy są dumni. Ale przyjdzie taki dzień , że skończą się dopłaty a wtedy spłacimy wszystkie długi bo inwestycji już nie będzie. Bo niby za co te inwestycje byśmy robili za twoje nędzne podatki.

~Bolek

Brawo Andrzej Szlęzak, coby ci pisowcy przez te pięć lat wymyślili . Pewnie do tej pory stałyby szpalery huśtawek zamiast hodników a piesi przemieszczali by się skacząc z jednego wahadła na kolejne, od festynów na błoniach by w głowach dudniło a spożywcze po remoncie byłyby hucznie otwarte aż po wsie pod Radomiem. Tak to mają jakieś pozytywne inicjatywy do kopiowania.

~Zmywak

Niech wróci Tusk, Miller, Szlezak.
Będzie można pożyć za granicą

e2rds

KIBIC, ten most to kolejna mrzonka L.N. Jeśli kiedyś będzie on budowany to dawno już w Stalowej Woli nie będzie Lucka, wiec to tylko bicie piany, lepiej wybuduj ten hotel wizjonerze, bo jeszcze mało utopiono kasy w stadionie.

e2rds

takaprawda, vel pseudointeligent, dlaczego ciągle robisz z siebie idiotę. Dane które tu podaję są z informacji tak publicznych i oficjalnych Urzędu Miasta Warszawy i Stalowej Woli a nie TVN. Na ile z siebie można zrobić idiotę by przypodobać się władzy i publikować swoje wypociny. Nie ważne które miasto ma bezwzględne najwyższe zadłużenie, tylko ile to zadłużenie stanowi jego rocznych przychodów i tylko tuman tego nie rozumie.
Jeśli gamoniu ja mam dług w wysokości 10 tys. zł i mój przychód roczny wynosi 60 tys, zł a wydatki roczne wynoszą 50 tys. zł to z przysłowiowym palcem w d.. spłacę zadłużenie w rok czasu.
jeśli ktoś inny na zadłużenie 3 tys. zł, ale jego przychód roczny wynosi 9 tys. zł a tacy są i wydatki roczne tego kogoś by się utrzymać wynoszą 8 tys.zł to może spłaci zadłużenie po 3 latach, bo odsetki też urosną, ale jeśli mu ciągle brakuje na życie, bo 8 tys. zł to niezwykle mało, to ten dług 3 tys. zł dla niego jest nie do spłacenia i ciągle rośnie, ale taki tuman tego nie rozumie tylko opiera się na bezwzględnych dany, a nie na możliwościach spłaty zadłużenia.
A tak przy okazji nie znam "manukuna", a w twoim pojęciu pseudointeligenta manekina, wiec twoje przypuszczenia są nie trafione, czyli nadal o mnie nie masz zielonego pojęcia. Pozdrawiam i życzę logicznego myślenia i nie podpieraniem się kłamstwem i wazeliniarstwem bo to nawet takiemu tumanowi nie przystoi, a jak widzę to ty o ekonomi nasz takie pojęcie jak świnia o gwiazdach, myślę, że wiesz dlaczego.

~takaprawda

Do e2rds vel manekin albo do manekin vel e2rds po c takie brednie wypociłeś jak ty o ekonomii nie masz zielonego pojęcia. Już wielokrotnie ci to komentowałem że ty bez internetu nie masz o niczym pojęcia a wierzysz w każde brednie kto w internecie wypoci , wiadomo bo w internecie o tym pisali. To samo jak usłysz w TVN byle propagandowe brednie to w to wierzycie. Skoro eksperci , komisje radnych razem z prezydentem nie umieją rządzić ty powinien żeś tym wszystkim w naszym mieście zarządzać. Ale by były codziennie jaja w STALOWEJ , TVN by miał wieli ubaw bo mieli by co nadawać. Emerycie poinformuj wszystkich forumowiczów które miasto w POLSCE nie jest zadłużone a rekordy bije WARSZAWA.

~KIBIC

Uważam , ze budowa tego mostu to zbyteczna rzecz a najpierw zbudował bym hotel przy naszym pięknym CENTRUM SPORTOWYM. Po to aby po zakończeniu pandemii koronawirusa mogli z tego CENTRUM korzystać kadry z całej POLSKI.