Już wiadomo ile będzie kosztować Park Zimnej Wody

Image

Rok po zapowiedzi utworzenia Parku Zimnej Wody miasto publikuje wybór wykonawcy tej inwestycji.

24 września 2019 roku, podczas konferencji prasowej, Lucjusz Nadbereżny zapowiedział rewitalizację terenów zielonych i utworzenie Parku Zimnej Wody w pobliżu skateparku przy ul. Przestrzennej. Obszar gdzie planowana jest inwestycja zostanie podzielona na 2 części: rekreacyjną (skatepark, teren spacerowy, gdzie koszona będzie trawa) i obszar naturalny (dziki, niezadbany, ciągnący się aż do ulicy Czarnieckiego).

W przypadku pierwszej części planowana jest budowa toru do jazdy typu pumptrack Będzie on umieszczony wokół obszaru zielonego i posłuży jeżdżącym na wrotkach czy rolkach. W zboczu skarpy powstanie widownia. Będą też nowe nasadzenia. Przy schodach pojawi się ogród róż polskich z Gór Pieprzowych. Wokół elementów sportowych również będą rosły rośliny. Realizacja tej części zadania ma zakończyć się pod koniec września przyszłego roku.

Podczas realizacji drugiej część inwestycji zostanie wykorzystana naturalna retencja do stworzenia dwóch dużych stawów, które będą zbierały wodę z całego otoczenia. Stworzenie tych zbiorników wodnych ma być gwarancją tego, że teren będzie zamieszkiwany przez wiele gatunków ptaków, gadów i płazów. Nad jednym ze stawów pojawi się mostek, nad drugim- dwa pomosty. Wokół tych stawów powstanie ponad półkilometrowa ścieżka naturalna, ekologiczna, z informacjami o tym, jakie żywe gatunki tam występują, jaki jest charakter środowiskowy tego miejsca. Aby zapobiec wandalizmowi, teren zostanie oświetlony i będzie monitorowany. Obie części połączy kilometrowa ścieżka asfaltowa rowerowo- biegowa biegnąca od ul. Energetyków poprzez Staszica, wzdłuż stadionu lekkoatletycznego aż do ul. Czarnieckiego. Zakończenie tej części inwestycji planowane jest na 30 czerwca 2022 roku.

Miasto przetarg na to zadanie ogłosiło pod koniec czerwca. Miesiąc później, po otwarciu ofert, okazało się, że do postępowania przetargowego przystąpiły 3 firmy, których oferty oscylowały między 7,14 a 11,5 mln zł. Analizowanie wszystkich ofert pochłonęło dużo czasu, bowiem dopiero w drugiej połowie września zdecydowano się wyłonić wykonawcę. Całość ma ostatecznie kosztować 7,73 mln zł. Prace zostaną powierzone firmie ze Starego Sącza. Zadanie będzie dofinansowane z NFOŚ-u.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Maria

Nie przejmować się skomleniem Januszy biznesu. Im zawsze będzie mało i poskąpią mieszkańcom.

e2rds

KIBIC vel pseudointeligent, a ja tez informuje o oficjalnych zadłużeniach tak Warszawy jak i Stalowej Woli, o zadłużeniach ukrytych w spółkach podległych nie informuję. Tylko, że możliwości Warszawy z 26 % i Stalowej Woli z 55 % są diametralnie różne, więc nie rżnij głupa i wazeliniarza, tym bardziej, że dług każdego statystycznego mieszkańca Stalowej Woli wobec miasta wynosi 3300 zł na osobę bez względu czy to dziecko, pracujący, uczeń czy emeryt i Stalowa się zwija, natomiast na statystycznego warszawiaka wynosi 2300 zł i Warszawa, przeciwnie do Stalowej rozwija się i ludzie znacznie wyższe zarobki mają. Tak to trudno zrozumieć, przecież dziecko ze szkoły podstawowej to pojmie a pseudointeligent nie.
I jeszcze jedno, znów okradasz podatnika pisząc bzdury w godzinach urzędowania na państwowej posadzie, raz po takaprawda, raz pod INTELIGENT, albo kibic i KIBIC, bo to wszystko twoje nicki.

~INTELIGENT

Do macieja, u nas brakuje rąk do pracy a ty pytasz o stanowiska pracy, inwestorzy to inwestują w powiatach gdzie jest wysokie bezrobocie bo tam najłatwiej o tanią siłę roboczą. Ty pewnie byś chciał u mamy i taty siedzieć na ich garnuszku i zarabiać kokosy odkładając kasę na zbytki. Czy ty wierzysz , że przyjdzie tu jakikolwiek inwestor który zatrudni choćby 10 pracowników umysłowych , Tacy pracownicy zawsze przychodzą razem z inwestorem , często są to członkowie rodzin tych inwestorów. A może sam byś coś otworzył i zatrudniał innych teraz unia dopłaca takim którzy chcą coś tworzyć.

Maciej1

z chęcią bym przeczytał CHOCIAŻ RAZ jakąś informację że Lucjusz utworzył miejsca pracy. Że przyciągnął jakiś zakład duży który przy okazji nie truje miasta. Ja rozumiem że zieleń i w ogóle, ale jednak podstawa to miejsca pracy czyż nie? Gdzie one są? Gdzie się tworzą?

~KIBIC

Do e2rds, kolejna twoja kompromitacja bo ja komentuje wszystkich długach WARSZAWY a ty tylko o długu w budżecie miasta. Dużo więcej urząd miasta WARSZAWY ma długu ukrytego w spółkach miasta ale skąd taki ekonomista może wiedzieć o długach ukrytych w spółkach miasta. Nawet Trzaskoski o tym mówi , że WARSZAWA się będzie zwijać tak to jest jak prezydentem zostają ludzie bez pojęcia o czymkolwiek. Dziś bardzo żałuje ten Trzaskoski , że dał się namówić na start w wyborach prezydenckich polskich miast.

~INTELIGENT

Do małpy , która twierdzi , że PAN PREZYDENT L.N. rządzi w dobrych czasach , idioto jeszcze nigdy w dziejach świata nie bylo tak złych czasów do rządzenia. Tylko komu ja to tłumaczę najlepsze czasy do rządzenia to były lata od 2009 do 2015 tylko zostały bezpowrotnie zmarnowane przez nieudaczników z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. Kiedy hejterzy przestaniecie produkować te idiotyczne brednie?

~kitku

kibic weź sperdalaj!!!

~Tato

Darek syneczku nie pisz nic bo leków nie bierzesz i nie wiesz co się dzieje

~@blat

zatrzymywały, zatrzymywały, w kryzysie tyle ludzi poszło na bruk, że każdy etet był wartościowy. teraz lucuś rządzi w dobrych latach, a zakłady plajtują zamiast zatrudniać, coś mu ta polityka nie wychodzi

~Sam

Na pewno przydałby się Zimny, ale prysznic, na gorące młode głowy, którym jak to powiedział Achim, beretki pozrywało od polityki. Długi i parki!

~Darek

U nas potrzeba Galerii. Ciemnogród miałby gdzie wydawać pieniadze wyrwane przedsiebiorcom w obozach pracy i mile spędzić weekend na zakupach w ekslusywnych klimatyzowanych wnętrzach.
Bo mam potrzeba luksusowych Galerii.

~Janek

Ani PO ani Holownia nie wróci do wladzy.

e2rds

Chcecie wiedzieć jak wzrastało zadłużenie Stalowej Woli to proszę:
2017 rok deficyt 25 mln - pokryty kredytami + pożyczka 15 mln na pokrycie poprzednich zadłużeń, razem 40 mln.
2018 rok deficyt 71 mln - pokryty sprzedażą obligacji komunalnych, które kiedyś trzeba wykupić.
2019 rok deficyt 25 mln - pokryty środkami dłużnymi i obligacjami komunalnymi, też do spłaty
2020 rok deficyt zrównoważony, czyli "0", ale wypuszczono 15 mln obligacji na pokrycie poprzedniego długu i to też trzeba kiedyś spłacić.

e2rds

Kibic vel pseudointeligent, co ty takie idiotyzmy tu wypisujesz, skąd takie banialuki.
Dług Warszawy wzrośnie tego roku o 1,8 mld do 4,75 mld, ale to jest tylko 26,1 % dochodów.
Dług Stalowej Woli wynosi 195 mln zł, przy dochodzie 352 mln co stanowi 55,4 % przychodów, do tego dochodzi 15 mln pożyczki w obligacjach tegorocznych.
To kto proporcjonalnie ma większy dług.
Dlaczego mamisz ludzi i wprowadzasz ich w błąd wazeliniarzu, my tego długu nigdy nie spłacimy, już został przekroczony próg i zadłużenie co roku będzie wzrastać, te obligacje nie pomogą, ale skąd taki wazeliniarz ma to wiedzieć.

Mariusz77

do kibic vel yntelygent..... ja rozumiem ze przychodnie pozamykane i nie masz leczyć ani swojej miękkiej glowy ani zwiędlej paly i tu spędzasz caly czas ujawniając swoją psychiczną chorobę i ogromne kompleksy ale takie dyrdymaly jak wyatukujesz ostatnio tu już chyba nawet Freuda by zadziwiły

Valkyrie

Luckowi drzewa na opał brakuje widocznie xDD lol

~Janek

sadzic drzewa

~sklepowicz

Wypasioną galerie postawilibyście w stalowej.

Valkyrie

Powiedzmy ze takie kwiatuszki beda i wszedxie pieknie i kolorowo tak jak Park ktory mial byc japonski, a tymczasem nie ma tam zadnycg drzewek wisni ani kwiatow, wierzb czy czegokolwiek co by nadalo jakiegos uroku temu parku... Najlepiej skosic wszedzie trawe i mysla ze to pieknie wyglada

~ccc

KIBIC - tak, tak, tak.

Oczywiście, że ludzie w Rzeszowie zazdroszczą nam Błoni...
W ogóle tłumnie przeprowadzają się do Stalowej BO JEST STADION...

Ale Ty jesteś głupi jak but...

~ola

Tak, tak koniecznie park z zimną wodą bo w zimnej wodzie tylko kaczorowi staje! Tego szalenie miastu brakowało!

~KIBIC

Do nivea, trollu krem nivea to ludzie używają aby pozbyć się himeroidów to po pierwsze. Cały komentarz ' ' kibica ' ' to jedna wielka merytoryka tylko ty masz spaprany rozum przez TVN i nic nie rozumiesz. MIELEC akurat ma to szczęście , że marszałkiem PODKARPACIA jest PAN ORTYL który dba o to aby MIELEC się rozwijał bo kiedy będzie jak nie teraz. Wszystkie dopłaty unijne idą przez SEJMIK WOJEWÓDZKI to tam zapadają decyzje kto ile dostanie. Co do RZESZOWA to miasto t jeden wielki korek w którym kierowcy codziennie przeklinają tego FERENCA. A kibice organizują się tak samo jak kibice STALÓWKI w czasach kiedy SZREK musiał odejść od koryta, Tylko pytanie dlaczego ano właśnie bo przez przez 16 lat swego nierządu nie potrafił zbudować jednego stadionu w mieście a miarę 1 ligi nie mówiąc ekstraklasy. FERENC dopiero teraz zaczyna zabudowę okolic rzeki WISŁOK jakby zazdrościł nam naszych BŁONII. Do stalowiak, czy ty masz o czymkolwiek jakiekolwiek pojęcie aby pisać idiotyzmy. Długi to mają warszawiaki ponad 10 miliardów złotych i nawet przez następne 10 pokolenia tych długów nie spłacą. My mamy groszowe długi a gdyby było inaczej to już komisarz by rządził w STALOWEJ. Idioto od kiedy to sądy wtrącają się do nagród co najwyżej pracownicy sądu czekają na nagrody. Chcieliście merytoryki to ją wam dałem POpaprańcy.

~Stalowiak

Pójdę z kamerą nagrać dziecku żeby zobaczyło jak dorośnie jak te tereny wyglądały przed chorymi decyzjami Lucka Drwala. A wszystko to będzie niszczone za kolejne pożyczone pieniądze, ile tego długu już 200 milionów? A czego nie napiszecie, że Luckowi sąd nakazał zapłacić mandat bo nie chce ujawnić komu i ile przyznał nagród.

~mieszkaniec

Coś mało betonu na tej wizualizacji. Czyżby cementownie nie wyrabiały?

nivea

Ten "kibic" hehe to jakiś cymbał. Zero merytoryki tylko same jakieś dyrdymały. Koleś nawet nie potrafi sprawdzić podstawowych danych. Wywnioskował by z nich że nawet taki Mielec czy Krosno potrafią się lepiej rozwijać jak nasze "piękne miasto" nie wspominając tutaj o RZ, gdzie do pięt im nie dorastamy.
Zapisujcie zdjęcia na dyskach bo jak lucek wpadnie to porównacie sobie ile zieleni zostało bezpowrotnie utraconej.

~Adam

Ostatnie naturalne miejsce do spacerów w Stalowej Woli. Jak tam wpadnie lucek z siekierą to zostanie patelnia. I jeszcze te kamery, człowiek się boi po dopie podrapać bo nie wiadomo jaki zboczek się na ciebie gapi.

~mieszkaniec

Dobre zagospodarowanie nieużytków.

~Blat

Szlezak miał wizje obozów pracy które nikogo tu nie zatrzymywały.
I Galerii jako miejsca spędzania wolnego czasu po robocie.

Mariusz77

Spójrzcie ile tam teraz drzew i zieleni ...zapamiętajcie sobie ten widok bo po kolejnej rewitalizacji ( czytaj wycince prawie wszystkiego co rosnie i jest zielone ) Lucka Drwala zostaną z tego tylko wspomnienia .

maszynista

Jak będzie w tym nowym parku monitoring to ja nie chce żeby cokolwiek tam robiono . Monitoring nie jest potrzebny w parkach ,bo wtedy ludzi to odstrasza żeby tam przychodzić.