Rocznica tragicznych wydarzeń w Kochanach

Image

W tym roku przypada 78.rocznica pacyfikacji wsi Kochany w gminie Pysznica. Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę września odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające te tragiczne wydarzenia, które miały miejsce końcem września 1942 roku.

Hitlerowcy zamordowali 35 mieszkańców wsi Kochany oraz dwóch mieszkańców Dębowca w odwecie za udzieloną pomoc partyzantom. Na zabytkowym cmentarzu w Kochanach spoczywa 10 osób, pozostali zmarli pochowani są na cmentarzach m.in. w Pysznicy, Jastkowicach, Rozwadowie.

Uroczystości patriotyczne odbyły się przy zabytkowym cmentarzu wojennym. Została odprawiona msza św. a także odczytany apel pamięci.

W uroczystościach wzięli udział również przedstawiciele władz Powiatu Stalowowolskiego, wicestarosta Mariusz Sołtys i radny powiatowy Józef Gorczyca.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Mariusz77

30/ wrzesnia przypada kolejna rocznica pacyfikqcji wsi Goliszowiec przez niemców .
Mieszkancy Goliszowca będą upamiętniali tą rocznic: pod symbolicznym grobem ofiar tej zbrodni 4 października .
Nie ma co liczyć na obecność polityków z kudlatym na czele bo nie będzie po modlitwie i złozeniu kwiatów wyzery i imprezy u miejscowych jak w Kochanach .
Taka ich "pamięć" o ofiarach wojny .....
Brzydzę aię kazdym kto ma coś wspólnego z polityką a szczególnie miejwcowymi kacykami , nie zaleznie od ich przynaleznosci politycznej

nivea

Potwierdzam. Kochany są również na mojej trasie rowerowej częstym gościem. Zaglądam tam ok 4x do roku i nigdy tam nikogo nie widziałem. Może LN pochwali się ile razy tam zagląda od tak od siebie?

Mariusz77

Obluda....pełna zgoda .
Tak się sklada ze często Kochany i okolice są na moich trasach rowerowych i nigdy tam nikogo przy cmentarzu nie spotykam . Ostatnio gdy tam bylem w czwartek byli tylko ludzie doprowadzajacy to miejsce do porzadku przed uroczystosciai myjacy pomnik....posród tych lud,i nie widzialem polityków ale do lansu są pierwsi . Jakby ich zapytać to pewnie nie bardzo by wiedzieli lo co tam się zjawili .

~Obłuda

Cały rok pusto, nikt z władzy w tym miejscu się nie pokaże, ale jak przyjeżdżają fotoreporterzy i gapie to trzeba się pokazać!