Sobota: 1584 nowych zakażonych, 72 z Podkarpacia

Image

POLSKA

Mamy 1 584 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• małopolskiego (259),

• wielkopolskiego (167),

• kujawsko- pomorskiego (166),

• pomorskiego (151),

• mazowieckiego (146),

• śląskiego (141),

• łódzkiego (104),

• podlaskiego (76),

podkarpackiego (72),

• dolnośląskiego (63),

• lubelskiego (60),

• zachodniopomorskiego (51),

• warmińsko- mazurskiego (43),

• świętokrzyskiego (41),

• opolskiego (32),

• lubuskiego (12).

Z przykrością informujemy o śmierci 32 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-M Wieluń, 62-M i 77-K Bełchatów, 75-M Toruń, 94-K Bolesławiec, 93-M, 53-M Wrocław, 66-K, 86-M i 74-M Poznań, 63-K Krotoszyn, 81-K Augustów, 89-K, 73-M i 80-M Częstochowa, 38-K Racibórz, 81-M Łańcut, 88-M, 69-M i 99-K Gdańsk, 66-M Poznań (mieszkaniec pomorskiego), 69-M i 68-M Kędzierzyn-Koźle, 85-M Przasnysz, 62-K Maków Maz., 87-M i 95-K Warszawa, 67-M Szczecin, 92-K Myślenice, 90-K Nowy Sącz, 74-M i 81-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 85980. Zgony łącznie: 2424.

PODKARPACIE

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje:

od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 84 415 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym:

• w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 51 092,

• dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 33 323.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 12 osób, 3 883 poddanych jest kwarantannie, w izolacji przebywa 556. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 175 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 3 533 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 2 679 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 123 zgony.

Z przykrością informujemy, że dnia 24 września br. zmarł 1 mieszkaniec województwa podkarpackiego (mężczyzna powiatu rzeszowskiego).

Kolejne 21 osób, które wyzdrowiały to mieszkańcy 7 powiatów województwa.

Nowe 72 potwierdzone przypadki wg powiatów:

• 20 osób – mielecki (7K; 13M),

• 14 osób – dębicki (5K; 9M),

• 8 osób – miasto Rzeszów (4K; 4M),

• 4 osoby – krośnieński (1K; 3M),

• 4 osoby – jasielski (2K; 2M),

• 3 osoby – przeworski (2K; 1M),

• 3 osoby – przemyski (2K; 1M),

• 3 osoby – łańcucki (3K),

• 2 osoby – strzyżowski (2K),

• 2 osoby – rzeszowski (2K),

• 2 osoby – miasto Krosno (1K; 1M),

• 2 osoby – jarosławski (2M),

1 osoba – stalowowolski (1M),

• 1 osoba – sanocki (1M),

• 1 osoba – ropczycko- sędziszowski (1K),

• 1 osoba – lubaczowski (1K),

• 1 osoba – leżajski (1K).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kaczy smród

lekarze- złote strusie czerpiące zyski na kłamstwie o którym doskonale wiedzą, dziennikarze- opłaceni kłamcy, politycy - zdrajcy narodu - im kiedyś będzie należała się nowa Norymberga za "kłamstwo covidowe", już tysiące osób zmarło lub straciło pracę przez to kłamstwo... jakie jeszcze mają plany... szczepionka i czipowanie... a potem kontrola zaczipowanych (sieć 5G)....

~oo o

Świnia i krowa
- Dlaczego - spytał pewien bogacz swego księdza -ludzie nazywają mnie skąpcem, choć wszyscy wiedzą, że wszystko zapisałem w testamencie kościołowi?

- Opowiem ci bajkę o świni i krowie - odrzekł na to kapłan. - Świnia była nielubiana, a krowę wszyscy kochali. Bardzo to świnię dziwiło. "Ludzie ciepło wyrażają się o twojej łagodnej naturze i smutnych oczach" - powiedziała krowie. "Uważają, że jesteś hojna, bo co dzień dajesz im mleko. A ja? Przecież daję im wszystko, co mam. Dostają szynkę i boczek. Daję im szczecinę na szczotki. Mogą nawet marynować moje nóżki! Ale nikt mnie nie lubi? Dlaczego tak jest?"

- A wiesz, co na to krowa? - spytał ksiądz. - Odparła:

"Może dlatego, że ja daję jeszcze za życia".

~Adam

7.09.2020 Radio Zet drugi cyt.
To jest taka maseczka, która powoduje to, że myślę, że muszę zachować dystans, nie dotykać twarzy. Ta maseczka ma oczywiście także w jakiejś mierze, no nie w pełni oczywiście, zatrzymuje patogeny. Ale ta maseczka świadczy o tym, że jest pandemia — powiedział Pinkas. Ale każdy niech wierzy w co chce i nosi co chce na gębie.

~Adam

Żeby mnie nikt nie straszył sądem i nie zarzucał mi kłamstwa podaje cyt. "Podczas wtorkowej (8.09.2020) konferencji prasowej Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas przedstawił plan nakłonienia Polaków do szczepienia się na COVID-19. Ten plan to „wygenerowanie emocjonalnego zapotrzebowania na szczepionkę”

bogcek

"27 Września 2020 09:55:59
~Adam
1.Maseczki nic nie dają, ale pozwalają nam nie zapomnieć o pandemii. 2. Ludzi trzeba tak wystraszyć żeby chcieli się zaszczepić. Kto to powiedział? pan Pinkas, nasz główny nadzorca sanepidu.
Adam zgadzam się z Tobą w 100 %

~Adam

1.Maseczki nic nie dają, ale pozwalają nam nie zapomnieć o pandemii. 2. Ludzi trzeba tak wystraszyć żeby chcieli się zaszczepić. Kto to powiedział? pan Pinkas, nasz główny nadzorca sanepidu.

~Abcd

Prof. Simon: nie przestrzegasz zaleceń, jesteś szkodnikiem społecznym !

~Wodo

Lokos Wystarczy zadzwonić gdzie trzeba i pociągną dyrektorka na zieloną trawkę. Zachciało się nierobom tańców w takiej sytuacji

~łojek

pewnie sporo, to duże obciążenie psychiczne brać udział w czymś co zabija ludzi nie przez covid ale przez zamknięte szpitale i gabinety .................to kłamstwo długo nie trwało, już wszyscy wiedzą, czy kaczyści będą brnąć dalej .. a jakże oni czekają tylko na rozkazu z góry od ich panów masonów z ameryki. Nie mogą się cofnąć już. Czekają ich procesu dlatego próbują niszczyć prawo i wprowadzać przepisy wstecz dotyczące bezkarności za przestępstwa których w zwiazku z covidem się dopuścili. Są już setki a może nawet tysiące ofiar tego kłamstwa... tysiące firm już nie działa, zamkneły się, rozejrzyjcie się po własnej okolicy ... tego kaczyści w tvkłamstwo wam nie powiedzą i nie pokażą...

~Oerlikon

Stalowe Miasto ile wam płacą $$$ za pisanie takich bredni?

~Adam

Dzięki Ola. Wczoraj w realu24 ukazał się wywiad z prof. Rutkowskim, warto posłuchać fachowca od wirusologii. Inni naukowcy też mają podobne poglądy co prof Rutkowski ale się boją albo kłamią dla kasy.

~jasio

Podobno dziś był radosny dzień a lało jak pod rynnąm

~ola

zxc - ubolewaj raczej nad swoją niewiedzą, a nie martw się o Adama i Plagmę. A artykuły o plandemii covid19 już są i jest ich wiele napisanych przez niezależnych naukowców.
Wyłącz propagandę TVP i poszukaj.

~zxc

PlagMa i Adam
Bardzo wam współczuję, że tak zacnych autorytetów medycznych, nikt nie chce zatrudnić w swojej instytucji lub przynajmniej poprosić o napisanie artykułu naukowo-medycznego na temat COVID-19.

To są chyba efekty wyłączonego telewizora i zastąpieni go youtbe covid.

~covid

Jest takie powiedzenie ludowe:
"CO WISI NIE UTONIE"
Wola Boża decyduje czy dopadnie nas wirus, i potrafimy się z niego podnieść, czy pozostaje nam droga do piachu.
Wszelkie restrykcje itp. zalecenia to tylko ogłupianie społeczeństwa.

~covid

1 000 5000, 100 900 to żadna liczba, zakażonych na Podkarpaciu , na nikim nie robi wrażenia.
Pytanie pozostaje jedno:
Kiedy będzie koniec ściemy ?

~bajki dl

Wirus istnieje. Koronawirus są z nami od lat 60 gdy je wykryli.
Natomiast pandemii niema. Jak 8 osób umiera na kowida to gdzie tu pandemia.w Polsce dziennie umiera około 1200 osób. Około 300 na nowotwory i nikt o tym nie mówi. Nikt nie mówi że wszyscy jesteśmy zatruci glifosatem rakotwórczą substancją.
Glifosat to najpopularniejszy składnik aktywny herbicydów nieselektywnych na świecie. Zwiększa ryzyko chorób nowotworowych, zwłaszcza chłoniaka nieziarniczego. Przypisuje mu się również negatywny wpływ na bakterie układu pokarmowego, a w efekcie problemy trawienne, zaburzenia hormonalne, autyzm, chorobę Alzheimera, depresję, chorobę Parkinsona oraz choroby wątroby. Stosuje się go powszechnie w różnych obszarach naszego życia. Jeśli więc jesteśmy mieszczuchami i chcemy wierzyć, że rzadko spotykamy go na swojej drodze, to jesteśmy w błędzie.

PlagMa

Lewatywa.. nie mam nic wspolnego z polityka, ani zadna partia, nie interesuje mnie zupelnie, jak dla mnie Polska moze rzadzic nawet Alladyn.. ja mam swoja prace, swoje pieniadze, swoj dom.. reszta mi kolo wiesz czego lata. A do Lgbt to Twoj nick pasuje w 100 % i nie wypowiadaj sie o mnie prosze Cie.. tutaj.

~Adam

I przestańcie pisać 1584 zakażonych. 1584 z pozytywnym testem. Pozytywny wynik testu nie oznacza, że ktoś jest zakażony a jest tylko nosicielem wirusa. Portal bierze udział w zastraszaniu i manipulowaniu Polaków.

Frodko

W porównaniu z wczoraj tendencja jest malejąca. Chyba krzywa się wypłaszcza.

~Lewatywa

do PlagMa
Nikt poza Tobą nie ma tak pojemnego zadu.
W LGBT czekają na takich jak Ty.

~Lewatywa

do plazma
nikt poza Tobą nie ma tak pisemnego zadu.
W LGBT czekają na takich jak Ty.

PlagMa

Powiem wam anegdote. Baba miala zrobic 12 pracownikom testy. Zrobila 12 na sobie. 8 wyszlo negatywnych, 4 pozytywne. Dlatego te liczbe 1500.. i wszystkie inne wsadzcie sobie gleboko w yduuuuuuupeeeeee..

~jasio

mamy dla panstwa radosnom wiadomosc po mnie w najlepszym wypadku moze byc koniec psu abo swiata

~Cop

Jak liczba zakażonych w Polsce i na Podkarpaciu będzie bogatsza o dwa zera na końcu , to może coś mnie ruszy.

~łojek

stalowe miasto kto jest autorem artykułu? wstyd się podpisać pod tymi kłamstwami? wszyscy wiedzą o wielkim kłamstwie covida, strasząc fałszywymi danymi bierzecie w tym udział. Mam nadziej że szefostwo portalu zdaje sobie z tego sprawę. mamy za chwile sto tysięcy objawionych testami covidowców, czy ktoś zna zmarłych na covida? wątpię... poprostu ich nie ma, to jedno wielkie kłamstwo

~Adam

Bayboy. Codziennie umiera ponad 1000 ludzi. Co roku na raka umiera 100 tys. ludzi. Dopóki władza była zajęta sobą mieliśmy względny spokój, ale właśnie władza przestała się żreć między sobą to teraz się za nas wezmą i docisną nam śrubę.

~Lokos

Zachorowań coraz więcej, a pracownicy , a raczej biurowcu wód polskich organizują imprezkę integracyjną. Część pracowników ma pracę zdalną , ale jak się chce imprezować , to co tam. Warto zwrócić na to uwagę.

Babyboy

A ile na raka wczoraj zmarło? Czy to nie jest temat żeby ludzie klikali ?

~jasio

Jak buk księżyc wejdzie do żondu to pokona tygo diabła wirusa jak deuxxmahina