13 jednostek OSP otrzymało dotację

Image

W budynku komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli odbyło się uroczyste podpisanie umów w sprawie dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu stalowowolskiego.

W ramach "Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych cześć 2” do WFOŚiGW w Rzeszowie trafiło 586 wniosków z województwa podkarpackiego. Dofinansowanie przyznano autorom 490 z nich.

Celem tego programu jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.

Początkowo pula środków programu potocznie nazywanego „Mały Strażak”, miała wynieść 2,6 mln zł, ale ze względu na powódź, która przeszła przez Podkarpacie powiększono ją do 6,7 mln zł. W akcjach związanych z walką z żywiołem uczestniczyło 25 tys. strażaków z naszego województwa. Praca strażaków ochotników okupiona była licznymi stratami tzw. drobnego sprzętu. Straty oszacowano łącznie na 16 mln zł.

- Większość środków skierowaliśmy do tych jednostek z terenów, które w tym roku były dotknięte powodzią. To było kryterium główne. W powiatach tego regionu powódź spowodowała ogromne straty. Niemniej dofinansowaliśmy również OSP z innych powiatów, których powódź mniej dotknęła, z tego względu, że oni też pojechali z pomocą- mówi Bogusław Kida, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Do 13 jednostek OSP z powiatu stalowowolskiego trafiły dotacje z WFOŚiGW w Rzeszowie. Są to: OSP Gwoździec, OSP Stalowa Wola, OSP Pilchów, OSP Stalowa Wola os. Charzewice, OSP Laski, OSP Pysznica, OSP Lipa, OSP Rzeczyca Okrągła, OSP Turbia, OSP Maziarnia, OSP Cisowy Las, OSP Chwałowice, OSP Kłyżów.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jasio

To był studencki kwandranz a za pół godz to ja mogę 7 razy

~dojna nowina

Wczoraj po półgodzinnym oczekiwaniu dziennikarzy wystąpił kabaret „Paranienormalni” w kilku minutowym skeczusmiech2

~jasio

Poślę powieść jak siem nazywasz i dlaczego nasze rozdajesz to powinno być automatycznie z rozdzielenia a nie z takom pompom

~ he he..

manekin ,wasze czasy sie juz zakonczyły bezpowrotnie.To se ne vrati!!!!!! ostaje ci ino tu miałczenie.

~lola

Dziwaczne zwyczaje wprowadzają ci "dobroczyńcy" z naszych podatków... W licu gdy prażyło Słońce to strażaków w pełnym umundurowaniu(nie patrząc na wiek niektórych druhów!) wyciągnięto na plac manewrowy PSP by najpierw skruszeli w Słońcu a potem to już nieważne ile było na dykcie napisane! Teraz skoro jest trochę chłodniej to sceneria niczym z Wersalu, w chłodziku pomieszczeń biurowych, bez dykty a tylko jakieś nieduże pakieciki. Panie Grzegorzu to się panu podoba i uważa pan za normalne? Przecież nie są to ich pieniądze tylko nasze, pana także wcześniej zabrane jedną ręką by teraz w obecności kilku ludzi je rozdać mówiąc patrzcie jacy my dobrzy!

~Tiriamitsu

Pisac sobie juz tu mozesz ale kur.. Juz w oboże haha jak tam na dole artykuł

~warte uwagi!

Jeżeli ktoś uważa dalej, że PIS to prawica to nie ma dla tej osoby ratunku...

~z internetu

Ma powstać nowy Rząd na czele którego staje wicepremier Kaczyński. Ale ten PIS zdolny ,tego nikt by nie wymyślił. Ziobro skrępowany, Gowin ma być od spraw rozwoju, ale też nie będzie miał nic do powiedzenia, gdyż niszczeniem małych i średnich firm, podnoszeniem podatków, obciążeń, zwyżką cen już praktycznie na wszystko, zajmuje się na dzisiaj niby premier czyli Morawiecki. Ta cała scena polityczna jest coraz bardziej niepoważna.

~prawica

nie wstyd wam się pokazywać z tym Weberem?

manukun

Ktoś tu ma parcie na szkło... Jako pracownik ministerstwa infrastruktury nowe potrafił zadbać o zrobienie kawałka asfaltu, ale pcha się przed kamery jak łaskawie odda strażakom promesy z ich pieniędzy.