Czy znajdą się pieniądze na zakup sprzętu dla strażaków?

Image

Rada Powiatu Stalowowolskiego pochyliła się nad uchwałą o przekazaniu 80 tys. zł na pomoc finansową dla jednostek samorządu terytorialnego.

Burmistrz Zaklikowa zwrócił się z prośbą o udzielenie dofinansowania na zakup specjalistycznego wyposażenia lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipie. Wartość wyposażenia, to około 51 tys. zł. Gmina ze swojej strony na ten cel wyasygnowała około 21 tys. zł z własnej kieszeni. Zarząd Powiatu rozpatrzył pozytywnie ten wniosek i postanowił przyznać kwotę w wysokości 30 tys. zł.

Z podobną prośbą zwrócił się wójt Gminy Radomyśl nad Sanem, który ubiegał się o dofinansowanie na zakup średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniowie. Szacunkowa wartość tego pojazdu to prawie 845 tys. zł. Gmina uzyskała część środków na ten cel w ramach Funduszu Sprawiedliwości (500 tys. zł). Zarząd Powiatu zdecydował o udzieleniu dofinansowania w wysokości 50 tys. zł.

Rada Powiatu Stalowowolskiego pozytywnie zaopiniowała tę uchwałę.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~tsr

Nie znajdą bo większość pieniędzy wpompowali i pompują w PCPN...

~mieszkaniec

to teraz do potracenia rowerzysty beda przyjezdzaly 4 wozy bojowe w tym 3 ciezkie?
to chyba ciut za malo. pasuje jeszcze wyslac woz chemiczny, woz dowodzenia i na wszelki w woz z zapasem wody i srodka pianotworczego.
razem z 7 wozow bojowych

~jasio

Kto szuka ten się oszuka zanim zrozum jak to je z tymi babami

~lol

A co nas to obchodzi?

~Kici

Przed wyborami

~Taka prawda

TO WSTYD ŻEBY DLA STRAŻAKÓW NIE BYŁO FUNDUSZY NA WSZYSTKO SĄ PIENIĄDZE CIĘŻKIE MILIONY SIĘ WYDAJE NA JAKIEŚ SOKOŁY CZY BŁONIA A TU 80 TYSIĘCY I WIELKI PROBLEM.