Taki mural z wizerunkiem JPII pojawi się na bloku

Image

Jak poinformował prezydent Lucjusz Nadbereżny konkurs na mural świętego Jana Pawła II został już rozstrzygnięty.

- Decyzją komisji został wybrany piękny projekt, pokazujący łagodne i rozmodlone oblicze św. Jana Pawła II. Wierzę, że bijąca z wizerunku naszego Papieża siła i radość napełnią nasze serca spokojem i ufnością, a mural ten stanie się ważnym symbolem w przestrzeni Stalowej Woli. Zwycięski projekt zostanie wykonany przez uznanego twórcę sztuki ulicznej Piotra Topczyłko, którego murale przyciągają wzrok w całej Polsce- pisze włodarz miasta.

Obraz zostanie umieszczony na ścianie wieżowca przy Alejach Jana Pawła II 44. Na taki mural zgodę wyraziło większość lokatorów tego bloku. Zwycięski obraz wyłoniony został przez komisję w składzie: Renata Knap- zastępca prezydenta Miasta Stalowej Woli, ks. dr Stanisław Gurba- dyrektor Muzeum św. Jana Pawła II w Stalowej Woli oraz Wioletta Nawrocka- grafik komputerowy.

- Uprzedzając pytania zaznaczę, że na samym dole muralu pojawią się logotypy Sponsorów, którzy sfinansują jego wykonanie. W najbliższym czasie przekażemy szczegóły dotyczące wykonania muralu. Ja już nie mogę się doczekać efektu końcowego. Ten piękny wizerunek świętego Jana Pawła II będzie dla nas ważnym symbolem w przestrzeni publicznej Stalowej Woli- informuje Lucjusz Nadbereżny.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~olka

A ja bym chciała, żebyś ty Jola zmądrzała.

~nie jest źle

logo sponsora mogli dać na czoło umiech

~Jola

Ja bym chciała mural aborygena.On jest taki ładny i ma takie śliczne loczki no się zasłużył

~abw

- Uprzedzając pytania zaznaczę, że na samym dole muralu pojawią się logotypy Sponsorów, którzy sfinansują jego wykonanie.


Przecież to prymitywna kryptoreklama i lokowanie produktu.

~ Normik

Co się tak czacie, od razu walnijcie pechowego wycieczkowicza smiech2

~he hee

Obłuda tu masz prosciej wytłumaczone:
Przykazanie DRUGIE było bardzo ważnym przykazaniem. Jak ważnym wskazuje wiele fragmentów Biblii (3 z nich):

Wj 34:17: Nie uczynisz sobie bogów ulanych z metalu.
Oz 13:2: A teraz grzeszą dalej: odlewają ze srebra posągi - bożków według swego pomysłu, to wszystko robota rzemieślników. Mówią: Należy im składać ofiary i ludzie całują cielce.
Iz 44: 9- 18: Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą; ich czciciele sami nie widzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą. Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć pożytku? Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niechaj się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryją. Wykonawca posągu urabia żelazo na rozżarzonych węglach i młotami nadaje mu kształty; wykańcza je swoim silnym ramieniem; oczywiście, jest głodny i brak mu siły; nie pił wody, więc jest wyczerpany. Rzeźbiarz robi pomiary na drzewie, kreśli rylcem kształt, obrabia je dłutami i stawia znaki cyrklem; wydobywa z niego kształty ludzkie na podobieństwo pięknej postaci człowieka, aby postawić go w domu. Narąbał sobie drzewa cedrowego, wziął drzewa cyprysowego i dębowego - a upatrzył je sobie między drzewami w lesie - zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. To wszystko służy człowiekowi na opał: część z nich bierze na ogrzewanie, część na rozpalenie ognia do pieczenia chleba, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony. Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła! Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: Ratuj mnie, boś ty bogiem moim! Tacy nie mają świadomości ani zrozumienia, gdyż mgłą przesłonięte są ich oczy, tak iż nie widzą, i serca ich, tak iż nie rozumieją.
Za oddawanie czci (w tym modlenie sie do nich) rzeźbom, posągom, obrazom ludzi lub zwierząt - groziła Izraelitom śmierć. I choć chrześcijan nie obowiązuje już Prawo Mojżeszowe (którego 10 przykazań było niewielka częścią*) - to zasady z wielu tych praw nadal są aktualne dla Chrześcijan i ich łamanie nie podoba sie Jahwe Bogu:

Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka. (Dz 17:29)
Albowiem oni sami opowiadają o nas, jakiego to przyjęcia doznaliśmy od was i jak nawróciliście się od bożków do Boga, by służyć Bogu żywemu i prawdziwemu. (1Ts 1:9)
Apostoł Paweł dobitnie opisał postawę osób oddającym cześć wizerunkom:

Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Podając się za mądrych stali się głupimi. I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.(Rz 1:21-23)
Podsumowując: Chrześcijan nie obowiązuje Prawo Mojżeszowe (którego 10 przykazań było częścią ) - jednak ZASADY tam podane uczą ich co podoba się Bogu Jahwe.

~he hee

Przykazania

Cytat z Wyjścia 20:2- BT, wyd II

Katolicka wersja katechetyczna

"wstęp":

Ja jestem Jahwe, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

Jam jest Pan Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

1

Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.

2

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno
Obłuda - najpierw doczytaj do końca a potem pisz.Nie miej sie za znawce tamatu jak masz blade pojecie o tym co piszesz.

~seba

a kiedy będzie jakaś goła baba? mam taki kalendaz w piwnicy ale na bloku było by git. LN byś miał za to muj głos

~Obłuda

Treść drugiego przykazania na podstawie Biblii Tysiąclecia, Pwt 5,06-21:
"Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi.
Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu — tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań."
Kościół "zapomniał" o drugim przekazaniu w swojej interpretacji. Czci obrazy i rzeźby, modli się do nich, łamiąc tym samym drugie przykazanie.

~wiechu

Stalowa Wola jak widać nie ma już ludzi godnych upamiętnienia,a związanych z miastem.Kult jednostki w rozkwicie. Ozet na szczęście nie ma tych problemów.Osiedle Energetyków przy ulicy Energetyków,czyli ludzi związanych z elektrownią oraz miastem.

~karol

nadbereżny bawi się dalej za naszą kasę banialukami

~Do Buła

Chyba ty mieszkasz na ozecie. Jak myślisz mądralo skąd takie założenie miasta ?. Rozumiem że popierasz wyrzucanie pieniędzy miejskich w błoto.

~Edi

główna
W Rzeszowie powstaje fabryka Phoenix Contact E-Mobility. Będzie kilkaset miejsc pracy...

~Buła

Dla informacji KTO PŁACI.... Całkowicie i bezapelacyjnie za mural płaci niejaki komentator co tu podpisuję się.... antystal.... I reszta debili którym jak zwykle nic się nie podoba i najlepiej jakby niczego nie było i wszyscy mieszkali na Ozecie.

~Ile

Ile to będzie nas kosztowało ?.

~Gta

Kolejny papierz !
Nie lepiej jakaś grafika 3D?

~chopy

Nie lubię dosłownych murali. W przestrzeni publicznej preferuję sztukę ponad kicz

las

Daro...może lepiej niż mural Kaczki bo jest ich więcej rond ,pomników ,ulic,placów itd..

~Daro

Na każdym kroku papież, jak nie mural to pomnik aż się zbiera na ...

~Antychryst

Tak czci się obrońcę katolickich pedofili

~Antychryst

Tak czci się obrońcę katolickich pedofili

~Antychryst

Tak czci się obrońcę katolickich pedofili

~Antychryst

Tak czci się obrońcę katolickich pedofili

~Antychryst

Tak czci się obrońcę katolickich pedofili

~Andrzejek

Mnie sie podoba

~wierny

STALOWA WOLA BOGIEM SILNA, DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI KTÓRZY ZA SPONSOROWALI TEN MURAL KTÓRY BĘDZIE Z NAMI DO KOŃCA ŚWIATA.

~Mieszkaniec

Nic dziwnego że ludzie przestają chodzić do Kościoła, jeśli na obrazach świętych umieszcza się logotypy sponsorów.

~bzk

~Morning
Wolę być gamoniem łażącym na mecze niż sfrustrowaną ku..ą internetową której nic nie pasuje
I nie rozumie też dlaczego ktoś kto chce zasponsorować mural (jakikolwiek) ma walczyć z pandemią. Hehe żenujące. Jego pieniądze jego sprawa na co wydaje.

~Liljana

Logotypy? Przecież chcieli być anonimowi, a tu o reklamę chodzi. Ok, powinniśmy wiedzieć, kto w tych czasach zamiast na walkę z pandemią czy miejsca pracy wywala pieniądze na murale. JP II na pewno cieszy się tam na górze, że zamiast dawać coś ludziom, budujecie mu pomniki.

~Morning

To fakt, z tymże dewotek jest sporo więcej w mieście niż garstka gamoni łażaca na mecze i uważająca że od nich wszystko w mieście zależy .