Smartfony Oppo. Nowa rewelacja na miarę Xiaomi?

Image

Niedługo mnie rok od debiutu marki Oppo na polskim rynku. Firma wkroczyła na nasz rynek z urządzeniami w dość wysokiej cenie, jednak podzespołami i jakością stojącymi na tej samej półce co bardziej znani w Polsce producenci. Czy Oppo odniesie w Polsce spektakularny sukces porównywalny do Xiaomi?

Niedługo mnie rok od debiutu marki Oppo na polskim rynku. Firma wkroczyła na nasz rynek z urządzeniami w dość wysokiej cenie, jednak podzespołami i jakością stojącymi na tej samej półce co bardziej znani w Polsce producenci. Czy Oppo odniesie w Polsce spektakularny sukces porównywalny do Xiaomi?

Oppo – co to za marka?

Oppo jest kolejną po Huawei, Xiaomi i OPPO rozpoznawalną i uznaną marką chińskich producentów telefonów komórkowych. Początkowo firma skupiała się na produkcji odtwarzaczy MP3 i MP4, jednak w okolicach 2008 roku ich działalność skupiła się głównie na sprzedaży telefonów komórkowych. Na polskim rynku Oppo zagościło dopiero w 2019 roku i obecnie nie jest popularną marką w naszym kraju. W przeciwieństwie do reszty świata, gdzie jest 5 najpopularniejszym producentem smartfonów i wyprzedza takie firmy jak LG, czy Motorola.

Oppo - skąd pochodzi

Historia marki Oppo rozpoczęła się w 2004 roku w chińskim Dongguan. Firma stopniowo zwiększała swoje wpływy na lokalnym rynku, by już w roku 2016 stać się głównym dostawcą telefonów komórkowych w Chinach. Swój sukces OPPO nie zawdzięcza niskiej cenie oferowanych urządzeń – wręcz przeciwnie. Produkty firmy są relatywnie drogie, ale oferują odpowiednie do swojej wartości możliwości, porównywane do najmocniejszych „flagowców” innych producentów. Firma jest ogromnie popularna w Chinach i na lokalnym rynku wyrobiła sobie ogromną popularność dawno już przebijającą Xiaomi. Oppo rozpoczęło ekspansję na rynek europejski, jednak nie miało zamiaru obniżać ceny swoich urządzeń i zdecydowano, że ich jakość obroni się sama. Warto wspomnieć, że markami należącymi do firmy są Vivo i OnePlus.

Oppo – który wybrać

Smartfony Oppo na polskim rynku są stosunkowo drogie, jednak prezentują taka samą jakość, jak urządzenia topowych w naszym kraju producentów. W ofercie firmy znajdziemy zarówno modele budżetowe, jak i najpotężniejsze urządzenia flagowe. Wybór nowego telefonu powinien być zależny od naszych potrzeb. Jeśli szukamy smartfona z dużą ilością pamięci, wybierzmy przykładowo model Oppo Find X, oferujący 256 GB wbudowanej pamięci. Z kolei jeśli pracujemy z cały czas włączoną transmisją danych mobilnych, lub nie zawsze mamy możliwość naładowania urządzenia, wybierzmy A1K lub Reno 2, z baterią 4000 mAh. Najpopularniejszym modelem producenta jest bez wątpienia seria Reno. Model Reno 2 posiada 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, 8 GB pamięci operacyjnej i bardzo dobry procesor – Snapdragon 730G, który pozwoli nam uruchomić na urządzeniu nawet najbardziej wymagające aplikacje. Dodatkowymi zaletami urządzenia są pojemna bateria i bardzo dobry aparat z główną matrycą firmy Samsung. Reno 2 posiada również port NFC, co będzie dodatkowym atutem jeśli mamy zamiar płacić w sklepach za pomocą telefonu.

Smartfony Oppo – modele

Przedstawiamy też listę najpopularniejszych i najbardziej opłacalnych modeli chińskiego producenta.

• Oppo Reno

• Oppo AX7

• Oppo Reno 2

• Oppo Find X

• Oppo RX17 Pro

• Oppo RX17 Neo

• Oppo A1K

• Oppo A5 2020

• Oppo Reno Z

• Oppo A9

Zobacz ofertę smartfonów Oppo w Dragonist.pl

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Pelele

Mam od roku AX7 i jestem z niego zadowolony