Rusza budowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Remonty łazienek na wewnętrznym i chirurgii

Image

W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, za kwotę ponad 5 mln złotych, realizowane są obecnie dwie inwestycje.

Chodzi o budowę nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz przebudowę łazienek na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym z Pododdziałem Urologicznym i Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej oraz na Oddziale Chorób Wewnętrznych.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie usytuowany na I piętrze Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego. Obecnie ta kondygnacja jest w stanie surowym zamkniętym z instalacjami sanitarnymi – wodą, kanalizacją, centralnym ogrzewaniem. W tym pawilonie zostanie zaadoptowane 810 m2 powierzchni, na której oprócz oddziału będzie również sala konferencyjna z pokojem gościnnym oraz pokój opisowy Działu Diagnostyki Obrazowej. Zakres prac obejmuje całość robót związanych z budową Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z dostawą i montażem kolumn medycznych. Wartość całego zadania to 4 328 305 zł i jest ono finansowane z zaciągniętego przez szpital kredytu.

– To niezwykle ważna i długo wyczekiwana inwestycja. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak newralgiczny jest to oddział i w jakim stanie trafiają na niego pacjenci. Tu wszystko musi być na najwyższym poziomie i dlatego konieczna jest jego przeprowadzka do nowych, odpowiednio przystosowanych pomieszczeń– mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie gotowy w lutym 2021 roku.

Drugą inwestycją realizowaną obecnie w stalowowolskim szpitalu, jest przebudowa węzłów sanitarnych na oddziałach chirurgicznym i wewnętrznym. Obejmuje ona bardzo szeroki zakres prac, wykonywane są m.in.: ścianki działowe, posadzki wraz z izolacją cieplną i przeciwwodną, stolarka aluminiowa. Ponadto modernizowane i wymieniane są instalacje: wodno – kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, elektryczna, a także zamontowany zostanie system przyzywowy.

– Ta inwestycja to była pilna sprawa. Oddziały chirurgiczny i wewnętrzny są bardzo obłożone przez pacjentów, a znajdujące się tu łazienki pamiętały lata 80. Musieliśmy koniecznie zabrać się za poprawę tych warunków. Dlatego nie zawahaliśmy się żeby przeznaczyć na to środki z budżetu powiatu. Mowa o kwocie 695 tysięcy zł– mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Nowe łazienki na wspomnianych oddziałach mają być oddane do użytku jeszcze w listopadzie tego roku.

W związku z tym, że nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie usytuowany na I piętrze Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego, obiekt ten będzie już niemal całkowicie wykorzystany. Pusta pozostanie jedynie przestrzeń na 4 kondygnacji.

– Mamy już jednak pomysł na zagospodarowanie tego piętra. Planujemy przenieść tu oddziały kardiologiczny oraz ortopedyczny. Zamierzamy złożyć wniosek na sfinansowanie tej inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych– zdradza starosta stalowowolski.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Xyz

Cd , bo go usunęli: jedno wielkie bagno i jedno wielkie kłamstwo. Wszyscy już o tym głośno mówią, tylko rządzący dalej z ludzi debili robią

~Xyz

A komu to robią? Przecież pozamykali się wszyscy w tych szpitalach i przychodniach bo się strasznie boją. Kogo będą przyjmować? Tylko tzw covidowców - bo to teraz jedyny wirus na świecie

~Pracownik

Ale jaką budowa przecież budynek stoi kilka lat ,adoptowanie pomieszczenia.

~Liljana

Co chwila zamykają oddziały i przychodnie, bo wirus, a teraz będą sobie łazienki remontować? Niż mają kiedy? To chory będzie odprawiany z kwitkiem, ale goście od remontów przyjmowani z otwartymi ramionami?

~rstsr

zamykajazeby robic remonty a remonty to niby kto robi budowlancy wuniformach i maskach no nie wydaje mi sie
ten virus to sciema sciema sciemanie

~TOmasz

(ortopedyczny) "połamańcy" na 4 piętro? a jak sie winda popsuje albo będzie ewakuacja?
Swoją drogą w 2019 byłem na wewnętrznym i faktycznie o tych łazienkach długo opowiadałem jaki tam był syf z PRLu i do tego niestety zapach całego oddziału nie do pozazdroszczenia, oby ta wentylacja nowa coś dała. Pozdrawiam uśmiechnięte pielęgniarki umiech a tych co były tam za karę z wiecznym fochem nie pozdrawiam - zmieńta pracę bo nikt tam na wczasy nie przychodzi umiech