Ranking kont bankowych dla firm – jak go interpretować? To nie takie proste!

Image

Konta bankowe dla firm ma już prawie każdy przedsiębiorca – bez względu na to, czy prowadzi jednoosobową działalność, czy kieruje ogromnym sztabem pracowników. Jak wybrać odpowiednie konto, sugerując się internetowymi rankingami? Wyjaśniamy!

1. Jak wybrać konto dla firmy? Podstawa to dobre interpretowanie rankingów!

2. Dlaczego konta bankowe dla firm są lepsze od kont prywatnych?

Jak wybrać konto dla firmy? Podstawa to dobre interpretowanie rankingów!

Jak wybrać konto dla firmy? Mnogość ofert nie ułatwia podjęcia decyzji. Z pomocą przychodzi profesjonalny ranking kont bankowych dla firm, który zestawia ze sobą różnych usługodawców, porównując najważniejsze cechy ich ofert. Na pierwszy rzut oka to bardzo proste. Okazuje się jednak, że odpowiedzi ,,tak” lub ,,nie” zawarte w rankingu nie są jednoznaczne! Dopiero, gdy najedziesz kursorem na ikonę pytajnika obok wybranej odpowiedzi, Twoim oczom ukażą się zasady funkcjonowania na pozór bezpłatnych opcji, takich, jak:Darmowe korzystanie z karty – niektóre banki zapewniają darmowe transakcje kartą jedynie na pewnych zasadach, np. w przypadku operowania określonymi sumami.

Darmowe prowadzenie konta – część usługodawców nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku przez pierwsze 24 miesiące, inni: wymagają przekraczania określonej sumy miesięcznych wpływów.

Darmowe przelewy – niektóre banki pobierają opłatę dopiero za kilkunasty przelew z rzędu, u innych: nie ma limitu darmowych transakcji.

Darmowe korzystanie z bankomatów – zwróć uwagę na to, po jakim czasie (jeśli w ogóle) bank zaczyna naliczać prowizję lub stałą opłatę za pobieranie pieniędzy z bankomatów.

[p]Jaki z tego wniosek? Do podjęcia odpowiedniej decyzji, niezbędne jest przeanalizowanie warunków na pozór darmowych opcji. To nic dziwnego, że bank próbuje zarobić dodatkowe prowizje. Twoim zadaniem jest jedynie dokładnie przeanalizować ranking kont firmowych, skupiając się na tym, które opłaty będą Ci wadzić, a które nie mają dla Ciebie żadnego znaczenia.

Dlaczego konta bankowe dla firm są lepsze od kont prywatnych?

Do kont firmowych nastawieni są sceptycznie głównie freelancerzy, przyzwyczajeni do rozliczania się na własną rękę – nie chcą zakładać dodatkowego konta, skoro do tej pory wystarczało im jedno. Korzystanie z prywatnego rachunku jest jednak niewygodne: w przypadku kontroli skarbowej, należy wyszczególnić, które transakcje dotyczą działalności, a które: prywatnych wydatków. To szukanie igły w stogu siana – szczególnie, gdy wykonujemy dużo transakcji prywatnych.

To nie wszystko! Choć posiadanie konta firmowego jest obowiązkowe tylko dla spółek, coraz więcej banków wypowiada umowy osobom, które przyjmują przelewy firmowe na prywatny rachunek. Zasadność takiego rozwiązania jest potwierdzona stosowną klauzulą w regulaminie banku. Czy warto przejrzeć konta bankowe dla firm? Zdecydowanie tak!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Użytkownik

Nest Bank SA ma niewątpliwie najlepszą ofertę nie tylko dla firm ale i dla klientów indywidualnych.
Bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za kartę VISA. Wszystkie bankomaty bez prowizji/opłat (nawet poza PL) i darmowe wpłatomaty Euronet. Maja fajną aplikacje mobilna i internetowa. Odcisk palca, blik,, saszetki, bonusy Visa oferty, wnioski 500+ itp.