Jubileusz 50– lecia pożycia małżeńskiego

Image

Małżonkowie, którzy 50 lat temu ślubowali sobie miłość i wierność otrzymali odznaczenia za długoletnie pożycia małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medale wręczył Wójt Gminy Pysznica – Łukasz Bajgierowicz podczas uroczystości 22 września 2020 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Pysznicy.

Życzenia Jubilatom, oprócz Wójta, złożyli również: Przewodniczący Rady Gminy Pysznica – Krzysztof Skrzypek oraz Kierownik USC w Pysznicy – Izabela Kowalik, która poprowadziła całą uroczystość. Nie zabrakło również pamiątkowych dyplomów, prezentów oraz słodkiego poczęstunku i toastu. Podczas uroczystości wystąpiła Pysznicka Orkiestra Kameralna prowadzona przez Panią Bożenę Hałys i Pana Piotra Szafrańca.

Pary odznaczone medalem za długoletnie pożycie małżeńskie w 2020 roku to:

Zofia i Czesław Bis,

Alicja i Józef Krakowscy,

Leokadia i Tadeusz Lichwiarz,

Katarzyna i Henryk Ludjan,

Kazimiera i Czesław Ogonowscy,

Ryszarda i Stanisław Popek,

Maria i Henryk Puzio,

Helena i Ryszard Pyz,

Leokadia i Tadeusz Rybińscy,

Franciszka i Stanisław Siek,

Janina i Józef Smalisz,

Franciszka i Stanisław Surowaniec,

Maria i Stanisław Tofil,

Wiesława i Józef Tracz,

Janina i Edward Wojniccy,

Anna i Henryk Ziarno.

Szanownym Jubilatom składamy raz jeszcze serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych rocznic w zdrowiu i szczęściu oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ola

Biedni ludziska w tych maskach wyglądają jak na balu maskowym . Wstyd, ludzie. Taki piękny jubileusz, a wy jak jakieś niemoty.

~Do jaaa

Do jaaa...Masz rację człowieku!!
Dramat, pamiątkę mają po byku z tymi maskami...

~jaaa

LUDZIE DO ZDJECIA TE MASKI BYSCIE SCIAGLI JAKA TO PAMIATKA Z ZASŁONIETA TWARZA

~mieszkaniec

Aga - skoro panstwo łoży na kosciol, to wystarczy ze ten udostepni swoja baze danych.
nawet SB nie wiedzialo tylko o obywatelach co kler

~Aga

Zgadzam się Marcinie tylko ze jest pewne ale ponieważ nie wszyscy tu w Stalowej Woli brali ślub i skąd UM będzie wiedział, było by miłej gdyby byli zaproszeni

~lola

Zaleszany się zamknęły niczym ślimak winniczek we własnej skorupie i czekają aż przeminie koronawirus! Wójtowi nie w głowie jubileusze, pary małżeńskie mają możliwość posłuchać utworów na ławeczce patriotycznej i to powinno im wystarczyć!

Stal

~Marcin czyli nie ma tutaj wszystkich par, które żyją spokojnie ponad 50 lat tylko sami społeczniacy, którzy nie przepuszczę ani żadnej darmowej wyżerki.

~irena

A w Zaleszanach cisza od prawie 2 lat.

~hrabia

wszystkiego najlepszego z okazji 11 rocznicy ślubu dla Pana Prezydenta Nadbereżnego.

~Marcin

Moi rodzice również obchodzili 50-tą rocznicę ślubu. Nie dostali żadnego orderu, odznaki itp, dlaczego? Ponieważ wg mojej rodziny UM powinien prowadzić ewidencję trwałości związku małżeńskiego i sam wychodzić z inicjatywą do małżeństw. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. To małżeństwo musi się zgłosić do UM w celu oznajmienia, że chce zostać odznaczona za 50-lecie obchodów pożycia małżeńskiego. Wg mnie to jest nie na miejscu ze strony władz miasta i uwłaczające ludziom starszym, którzy muszą pójść, zgłosić chęć aby móc przyjąć odznaczenie i gratulacje. Po prostu winno to działać z urzędu a propozycja spotkania i złożenia gratulacji przez władze miasta winna wyjść od władzy miasta.Wówczas to ma sens i wygląda tak jak wyglądać powinno.

~emeryt

Gratulacje dla jubilatów i Urzędu Gminy. A w Stalowej Woli cisza od półtora roku.