Tańszy prąd dla firmy – poznaj możliwości

Image

Ceny prądu dla firm nie są w Polsce objęte ochroną Urzędu Regulacji Energetyki i rządzą się jedynie prawami rynku. Firmowe rachunki za energię mogą więc przyprawiać przedsiębiorców o zawrót głowy. Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej i wybór odpowiedniej oferty mogą jednak pomóc istotnie obniżyć koszty prowadzenia firmy.

Większość z nas kojarzy zaledwie kilku największych graczy na rynku energetycznym, w istocie jednak w Polsce działa niemalże 100 różnych sprzedawców prądu dla firm. Każdy z nich oferuje zwykle od kilku do kilkunastu ofert dla przedsiębiorstw różnej wielkości. Jak się w tym wszystkim połapać? Zacznijmy od rozróżnienia pojęć dystrybutora i sprzedawcy prądu oraz wyjaśnienia, na czym polega zmiana dostawcy energii.

Kim jest sprzedawca energii elektrycznej?

Pojęcia dystrybutora i sprzedawcy prądu są często mylone, a kiedyś rzeczywiście były tożsame. Na czym polega różnica? Dystrybutor energii elektrycznej to inaczej Operator Systemu Dystrybucyjnego. Firma, do której należy infrastruktura służąca rozpowszechnianiu energii. Polska infrastruktura energetyczna podzielona jest między 4 duże spółki. Sprzedawców prądu jest znacznie więcej niż dystrybutorów. Sprzedawcy to podmioty zarządzające obrotem energii. Nie muszą dysponować własną infrastrukturą, mogą handlować energią pobieraną od wytwórcy.

Oczywiście, spółki odpowiadające za dystrybucję energii, są także sprzedawcami prądu i często dysponują najciekawszymi ofertami dla przedsiębiorców. ENEA, jedna z największych spółek energetycznych w kraju, oferuje szereg atrakcyjnych pakietów dla małych, średnich i dużych firm. Pamiętajmy, że szukając oferty na tani prąd dla przedsiębiorstwa, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na konkurencyjne stawki za kilowatogodzinę, ale na całokształt propozycji i wynikających z nich oszczędności.

Prąd dla firm

Zależnie od zapotrzebowania na napięcie, polskie firmy rozliczają się w ramach różnych taryf. Duże przedsiębiorstwa z branży przemysłowej, fabryki i kopalnie, korzystają z taryfy A, ponieważ praca maszyn generuje zapotrzebowanie na wysokie napięcia. Firmy z tej grupy są najbardziej narażone na podwyżki cen. Dla średnich przedsiębiorstw (najczęściej dotyczy branży gastronomicznej, hotelarskiej i rozrywkowej przeznaczona jest taryfa B, a dla mniejszych firm usługowych taryfa C.

Enea dysponuje interesującymi ofertami dla wszystkich rodzajów firm. ENERGIA+ Stała Cena to oferta skierowana do dużych przedsiębiorstw. Jej największa zaleta to uwolnienie klienta od ryzyka podwyżek cen prądu. Po podpisaniu umowy partner otrzymuje gwarancję niezmiennej stawki za kWh aż przez 3 lata. Przy obecnej, niepewnej sytuacji na rynku, zmiana sprzedawcy prądu na Eneę może okazać się wyjątkowo trafioną inwestycją. Ze „Stałej ceny” mogą skorzystać także średnie firmy, rozliczające się w ramach taryf z grupy B.

Małe firmy powinny natomiast zwrócić uwagę na ofertę Energia+ Office 365. To wyjątkowy duet promocyjny skrojony pod przedsiębiorstwa usługowe, opierające się na pracy biurowe. Oprócz gwarancji niezmiennej ceny prądy przez okres 24 miesięcy, klient otrzyma licencję na korzystanie ze wszystkich programów w pakiecie Office na maksymalnie 15 urządzeń oraz terabajt przestrzeni dyskowej OneDrive.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
patryk2020id

Ja skorzystałem z firmy Centrum-fotowiltaika ze Stalowej z okulickiego nad nest bankiem i jestem bardzo zadowolony. Szybko profesjonalnie i przystępna cena