Obserwujemy postępy przy budowie ul. Dąbrowskiego

Image

Trwają prace przy modernizacji odcinka ul. Dąbrowskiego o długości 492 m. W ramach tego zadania planowana jest przebudowa 4 skrzyżowań z ul.: Rozwadowską, Kościuszki i Targową, Jagiellońską, Bełżyńskiego.

Z dnia na dzień zmienia się krajobraz na odcinku ulicy przechodzącej od niedawna modernizację. Wykonawca w pierwszej kolejności zajął się pracami rozbiórkowymi. Prowadzone są roboty związane z kanalizacją deszczową i sanitarną, a także z usunięciem kolizji sieci. W październiku mają ruszyć pierwsze prace związane z przebudową drogi.

W ramach tego zadania zostanie wykonana ścieżka rowerowa o nawierzchni asfaltowej, zostaną przebudowane ciągi piesze, powstanie nowe oświetlenie drogowe. Wszystkie roboty mają zakończyć się 20 maja przyszłego roku.

Koszty związane z tą inwestycją wyniosą ponad 2,5 mln zł. Powiat stalowowolski uzyskał dofinansowanie na to zadanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 75%, co daje około 1,9 mln zł.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kierowca

Dzięki tej inwestycji cały ROZWADÓW będzie miał spokojne życie jak w parku bo ruch z okolic rynku zostanie całkowicie wstrzymany a wszyscy podróżujący do SANDOMIERZA będą jeździć tą ulicą i włączą się do ruchu na SANDOMIERZ w okolicy przejazdu kolejowego , oj przydałoby się tam rondo.

~rakster

I wycieli wszystkie drzewa... To tyle jeśli chodzi o cień w lecie :(

~tadek5

Zgadzam się ,ale ta droga jest mało uczeszczana ,wiem bo jezdze.Jakis idiota wymyslil żeby miliony wepchać w nie potrzebna droge.Ruch tutaj prawie nie istnieje.A przenoszenie slupow to koszty ogromne zarobi firma .

Mariusz77

I ciach kolejne drzew i zalewanie betonem trawy .
Ulicą tą już od wielu lat jeżdżą sporadycznie mieszkańcy tych okolic i jakoś wątpliwe aby to oni nalegali tak usilnie na remont ze władza to zrobila . Ktos tu niezly wal będzie kręcił bo gdy wreszcie zabiorą się za remont dworca to rozwali ciężki sorzęt nową drogę no i ktoś za remoncik się znów oblowi...naszym kosztem

manukun

Co to znaczy mój prezydent? Droga jest powiatowa, miasto nie ma nic do gadania. Najlepiej pisać na forum zamiast wziąć się do roboty będąc na ciepłej posadzie w magistracie

~rozwadow1

Po co to i na co ?Gdzie te nowe bloki na ulicy Lesnej.???A ta droga jest mało uzywana i nie potrzeba jej poszerzać .Pewnie dobry powod żeby wyciac kolejne drzewa i zaplacic sporo kasy za przesuniecie kilku slupow elektrycznych.

~Ananon

Manekin nie interesuj się. Twój prezydent tego nawet nie miał w planach.

~sceptyk

Cygany zwiną ten nowy asfalt w mig swoimi mocnymi furami.

manukun

Kiedy reszta? Bo wszystko wskazuje na to, że powstanie ogryzek do dworca