Tak postępują prace przy budowie obwodnicy

Image

Zaawansowanie wszystkich robót przy budowie ponad 15-kilometrowej obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu DK77 to 76 %, w tym robót drogowych 65% a mostowych 83%.

Aktualnie prowadzone są roboty ziemne, wykonywane są zbiorniki, podbudowa z mieszanki niezwiązanej z kruszywa, oświetlenie uliczne, kanał technologiczny, fundamenty ekranów akustycznych, konstrukcje oporowe, drogi poprzeczne i dojazdowe. Trwa ustawianie barier ochronnych i balustrad, układanie ścieków krawędziowych i skarpowych a także humusowanie wraz z obsianiem.

Do wykonania pozostały jeszcze m.in.:

• Roboty ziemne

• Podbudowa z mieszanki niezwiązanej z kruszywa

• Podbudowa bitumiczna

• Warstwa wiążąca

• Warstwa ścieralna

• Roboty brukarskie

• Pobocza z kruszywa

• Humusowanie wraz z obsianiem

• Ustawianie barier ochronnych i balustrad

• Układanie ścieków krawędziowych i skarpowych

• Wykonanie oświetlenia ulicznego

• Wykonanie kanału technologicznego

• Wykonanie ekranów akustycznych

• Wykonanie konstrukcji oporowych

• Oznakowanie poziome i pionowe

• Wykonanie dróg poprzecznych i dojazdowych

• Ogrodzenia

Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

Inwestycja polega na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

W ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą, ze strefą przemysłową, z Niskiem oraz z DK19:

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu ul. Podskarpowej z ul. Chopina i projektowaną drogą wojewódzką nr 855,

- trzywlotowe rondo na skrzyżowaniu z projektowaną drogą gminną (łącznikiem do istniejącej DK77),

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Podsanie i projektowaną ul. Modrzewiową,

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z DK19.

Umowny termin zakończenia robót to kwiecień 2021 r.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Prawda

Brawo Andrzej Szlęzak, te pisowskie miernoty mogą co najwyżej realizować Twoje dzieło udając że to ich smiech2

Szkoda tylko że skończyły się już pieniądze i potencjał który przez lata dla miasta wypracowałeś dlatego po ostatnich pięciu latach pajacerki ta nowa droga będzie służyła mieszkańcom jedynie do sprawniejszej z niego ucieczki.

~diler

~elwis - co bierzesz?

~bubu

littlesurfer19 - nie miasto tylko asfalt sie rozwija

~boby

Brawo Weber !!!

~@trzasku

Poprzednik

~Pytam się

Protest będzie stalowowolskiej opozycji w tej sprawie?

~elha 12

Taka drobna uwaga do tych wszystkich "mędrców" - krytykantów powstającej obwodnicy. Jestem głęboko przekonany,, że na pewno stać was (fizycznie i intelektualnie), by podołać zadaniu, które sięga niemal apogeum waszych możliwości twórczych : rozłożyć i ponownie złożyć pojazd taki jak taczka jednokołowa. Ale brać się za ocenę czegoś, o czym nie ma się zielonego pojęcia, to już lekkie przegięcie. Boję się, że następnym razem może wam przyjść do głowy, by poddać ostrej krytyce (od strony technicznej, rzecz jasna) budowę przyszłej elektrowni atomowej. Jako "wybitni znawcy" od wszystkiego, możecie sporo namieszać. Już strach się bać!

littlesurfer19

Az milo popatrzec, jak nasze miasto sie rozwija. Super

~WSK

Jechałem rowerem w sobotę tą obwodnicą od Czarnieckiego do Woliny 97% tej drogi jest wyasfaltowane.
Ale w mojej opinii to taka biedna ta obwodnica, wąska .
Za stalprzemem można śmiało było robić dwa pasy w jednym kierunku.

~WSK

Jechałem rowerem w sobotę tą obwodnicą od Czarnieckiego do Woliny 97% tej drogi jest wyasfaltowane.
Ale w mojej opinii to taka biedna ta obwodnica, wąska .
Za stalprzemem można śmiało było robić dwa pasy w jednym kierunku.

~Elwis

Przez trzy kadencje Ślęzak tylko gadał o tej obwodnicy, nigdy na nic kasy nie było, miasto wpadało w otchłań, powolna stagnacja była, a teraz piękny rozkwit, a i ludzie więcej zarabiają, BRAWO PIS

~Iskra

Do ~rowerzysta - kultury i grzeczności to Tobie brak... w ten sposób nazywać ludzi.. Ale co tam ,wazne aby komuś dolożyć i poczuć sie lepiej! Czy tak? Pozdrawiam . A w artykule nie podano czy ekrany będą na terenach przydziałkowych. Z tego co słyszałam nie wiadomo właśnie czy będą, bo ponoć jest tam miejscami zbyt wąsko. Czy tak rzeczywiście jest? Stąd moje pytanie , może ktoś wie ...

~Peter

Czy tą pseudoobwodnicą będą mogły jeździć traktory?

~KM24

A kiedy zostanie ukończone rondo od strony Czarnieckiego w stronę Pysznicy, prace miały zakończyć się w czerwcu, lipcu jest koniec września a tu wcale nie zanosi się żeby prace zostały zakończone. Może władze by się zainteresowały najistotniejszymi etapami budowy drogi a nie pisali głupoty o etapach w " lesie" gdzie zające tylko skaczą.

~rabie

To piszecie o obwodnicy Pysznicy?

~Te rowerzysta

A gdzie jest napisane (poprawna forma w języku polskim) o ekranach na działkach ?

~rowerzysta

Super ta nasza i NISKA obwodnica wygląda już nie mogę się doczekać aby tą całą obwodnicę przejechać rowerem od STALOWEJ do połączenia z nową ekspresówką. Do iskra , ciemniaku naucz się czytać za zrozumieniem bo wyraźnie w artykule pisze o ekranach akustycznych.

~Adam

Wszystko robione tanio i oszczędnie. Np. zamiast nad drogą do Zarzecza zrobić wiadukt, zrobili rondo, koło Vivo zlikwidowali dojazd a wystarczyło postawić garba jak na działkach. Przed mostem na Czarnieckiego znowu rondo a można było zrobić pasy do zjazdu i wjazdu na Czarnieckiego, jest tam dużo miejsca , no ale musi być jak najtaniej , a później będzie narzekanie, że na obwodnicy korki.

~Trzasku

Kto wymyślił jednopasmową obwodnicę? Brak słów!

~Iskra

A czy będą ekrany akustyczne osłaniające działki ???