Tak postępują prace przy budowie obwodnicy

Image

Zaawansowanie wszystkich robót przy budowie ponad 15-kilometrowej obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu DK77 to 76 %, w tym robót drogowych 65% a mostowych 83%.

Aktualnie prowadzone są roboty ziemne, wykonywane są zbiorniki, podbudowa z mieszanki niezwiązanej z kruszywa, oświetlenie uliczne, kanał technologiczny, fundamenty ekranów akustycznych, konstrukcje oporowe, drogi poprzeczne i dojazdowe. Trwa ustawianie barier ochronnych i balustrad, układanie ścieków krawędziowych i skarpowych a także humusowanie wraz z obsianiem.

Do wykonania pozostały jeszcze m.in.:

• Roboty ziemne

• Podbudowa z mieszanki niezwiązanej z kruszywa

• Podbudowa bitumiczna

• Warstwa wiążąca

• Warstwa ścieralna

• Roboty brukarskie

• Pobocza z kruszywa

• Humusowanie wraz z obsianiem

• Ustawianie barier ochronnych i balustrad

• Układanie ścieków krawędziowych i skarpowych

• Wykonanie oświetlenia ulicznego

• Wykonanie kanału technologicznego

• Wykonanie ekranów akustycznych

• Wykonanie konstrukcji oporowych

• Oznakowanie poziome i pionowe

• Wykonanie dróg poprzecznych i dojazdowych

• Ogrodzenia

Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

Inwestycja polega na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

W ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą, ze strefą przemysłową, z Niskiem oraz z DK19:

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu ul. Podskarpowej z ul. Chopina i projektowaną drogą wojewódzką nr 855,

- trzywlotowe rondo na skrzyżowaniu z projektowaną drogą gminną (łącznikiem do istniejącej DK77),

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Podsanie i projektowaną ul. Modrzewiową,

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z DK19.

Umowny termin zakończenia robót to kwiecień 2021 r.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

~ffff - mobilnej - masz racje, wyzsza bo w wagonie pietrowym .....

~ffff

Mieszkańcy szkoda że tobie tej intencji brakuje a weber to jest chyba absolwentem jakiejs Wyższej szkoły a nie inżynierem.

e2rds

buhahaaa, pozbierałeś już po lasach te g.ma co się deklarowałeś, jak nie to zbieraj dalej i tu nie próbuj się wymądrzać, a jak będziesz miał mało zajęcia to te papiery też. Ja zasrańcu jak na razie jeżdżąc 50 lat nie miałem wypadku i oby tak dalej.

~Mieszkaniec

"Do manekin trollu umysłowo chory ekrany wyciszające powstaną w szczerym polu to chyba jak byś ty tą obwodnicę budował, przecież ta obwodnicę projektowali udzie z wysokim wykształceniem w kierunku budowy autostrad i dróg." ... jak Weber i jego pryncypał bo w piaskownicy za młodu te umiejetnosci zdobyli !

~Dziadek

Ha ha ha ::umiech))) co za ujadanie no ale po mialo lepszy pomysl program....nic nie robienie
Tylko nabijanie wlasnej kabzy..Niestety ..to se ne v..vrati .Koryto nie dla was juz
Co pamiec taka krotka ile pelo narobilo dlugu ?? I ile za bezcen...zprywatyzowalo czytaj...rozkradlo.

~INTELIGENT

SUPER wygląda ta nasza piękna obwodnica a o przebiegu tej obwodnicy zadecydowali SZREK i prezydent NISKA bo to obwodnica też tego miasta.

~INTELIGENT

SUPER wygląda ta nasza piękna obwodnica a o przebiegu tej obwodnicy zadecydowali SZREK i prezydent NISKA bo to obwodnica też tego miasta.

~INTELIGENT

Do manekin trollu umysłowo chory ekrany wyciszające powstaną w szczerym polu to chyba jak byś ty tą obwodnicę budował, przecież ta obwodnicę projektowali udzie z wysokim wykształceniem w kierunku budowy autostrad i dróg. Kiedy nie do rozwinięty klakierze skończysz wypisywać te swoje brednie. Pod ulicą CZARNIECKIEGO też według ciebie nie miało być tunelu a jest tyle są warte twoje wypociny z których cała POLSKA się śmieje. Skończ się ośmieszać z tym ' ' edziem' ' bo żaden edziu nic tu nie komentuje.

~INTELIGENT

Do manekin trollu umysłowo chory ekrany wyciszające powstaną w szczerym polu to chyba jak byś ty tą obwodnicę budował, przecież ta obwodnicę projektowali udzie z wysokim wykształceniem w kierunku budowy autostrad i dróg. Kiedy nie do rozwinięty klakierze skończysz wypisywać te swoje brednie. Pod ulicą CZARNIECKIEGO też według ciebie nie miało być tunelu a jest tyle są warte twoje wypociny z których cała POLSKA się śmieje. Skończ się ośmieszać z tym ' ' edziem' ' bo żaden edziu nic tu nie komentuje.

~INTELIGENT

A STALOWE MIASTO dalej cenzuruje komentarze czy ten manekin to nie czasami jest moderatorem w tym portalu? To jest wielka hańba w 21 wieku cenzurowanie opinii forumowiczów ale na szczęście są inne portale w naszym mieście gdzie mój komentarz się ukaże na temat manekina. To mamy wolność słowa czy nie mamy?

~kolos

manukun - 100% racji. miastu potrzebna obwodnica a nie kolejna uliczka koło bloków. juz Grębów ma lepszą.

~Mieszkaniec

dziadek - z dedykacja dla Ciebie - madre słowa od Jana Ostojskiego:
"Rządy PiS przeminą, a co po nich pozostanie? Pozostanie kolosalny dług, który na dziesięciolecia zahamuje rozwój kraju, paskudne stosunki społeczne (skłócone społeczeństwo i rozbita solidarność społeczna), zniszczony przemysł, prestiż wojska i policji, kultura i sztuka, wolne media, izolacja polityczna na arenie międzynarodowej, drożyzna, zrujnowane szkolnictwo i wymiar sprawiedliwości… Następcy będą źli bo zniknie szereg programów tzw. pomocy społecznej, nieroby będą musieli iść do pracy, elita pisowskiej władzy zostanie osądzona jako grupa przestępcza, faszyści będą zdelegalizowani, a kościół straci na znaczeniu. Może po wielu latach ciężkiej pracy i wyrzeczeń Polska znowu będzie Polską?"

~Wkurzony

Do dziadka B.duzo , B.duzo długu na koncie miasta i będzie tylko więcej długu. Jak na razie to wszystkie inwestycje będą tylko przynosiły obciążenia. Zero inwestycji przychodzących wpływy do kasy miasta. Co zaś się tyczy tej niby obwodnicy to koreczki będą takie same jak na starej drodze.

~Huciak.tadek

Ja cale zycie jezdze rowerem i po co mi jakies pseudo obwodnice jak nie będę z tego korzystal? Nie zamierzam tez w przyszłości jezdzic autem ,bo jak cos to bus wystarczy.Mnie pisiorstwo nie kupi nowymi drogami ani obwodnicami Po co mi to ,a ile osob nie ma auta i tez nie będzie tym jezdzic.

Polisowy

To nie jest obwodnica. Tu nawet "mijanek" nie ma.
Kategorią zbliżona jest do Poniatowskiego - wąsko + ronda. Do tego niskie wiadukty.....

~Piwniczanka 2

Och jak ja się cieszę kiedy ten nasz zakątek tak się rozwija , obwodnica , S 19 , oby jak najszybciej można się przejechać .Widzę ,że ekspertów tu nie brakuje , zgłaszać się proszę do doradztwa .

~buhahaaa

oby tylko nie jechał ta obwodnica dziaduszek bo bedzie jak na ul chopina i cross w krzaki.e2 omijaj ta droge szerokim łukiem.

~Toni

sceptyk-100% racji

~sceptyk

Wystarczy kolizja wypadek,wszyscy stoją.W obecnych czasach natężenie ruchu jest coraz większe,i jedna nitka to zdecydowanie za mało.

~dziadek

manekin jak ci tu u nas nie pasuje to wypier.....na Białoruś np. lu do Putina tam bedzie ci dobrze.

~Do ~ richman

Cóż z tego że masz 8000 PLN netto jak umysłowo biedniutki jesteś

~Alojzy

A manekin dalej się nakręca. Trzeba mieć talent żeby tyle lat pompować siebie i innych. Droga jak droga, jakich wiele w miastach w Polsce. Ale tego pierdzenia sceptyków po jakimś czasie nikt nie będzie pamiętał na szczęście.

manukun

Edziu dalej bredzi. Ekrany powstają, ale w polach. Tymczasem w centrum miasta powstanie droga dla tirów bez ekranów, dzięki czemu kierowcy będą mogli podziwiać skarpę i błonia.

Brawo Nadbereżny! Trzeba mieć talent, żeby zbudować obwodnicę, która nie wyprowadza ruchu drogowego poza obszar zamieszkania, tylko przerzuca go na drugą stronę osiedli

~dziadek

po 12 latach straconej prezydentury mamy w koncu u steru partie i ludzi którzy robia dla miasta i regionu.Za peło nic sie na dało.Piniendzy nie było.Shrek darł koty z wszyskimi i nikt z nim nie wspólpracował.Teraz łopozycjo możesz sobie tylko dowoli pogęgać bo tylko tyle potraficie.Tak dalej róbcie , popierają WAS masy a resztki gęgają bo tyle im tylko zostało...koryto sie urwało umiech)))

jabar

elha 12, świetny komentarz

jabar

Realista, zajmij pisaniem bajek dla dzieci a nie dla dorosłych. Prześwit po wiaduktem reguluje prawo a skoro jest to obwodnica to tym bardziej. Po wybudowaniu obwodnicy droga przez miasto zmniejszy gabaryty dla samochodów ciężarowych i żeby wjechać trzeba będzie mieć zezwolenie które kosztuje parę ładnych złotych

~richman

Jako,że jestem emerytem i mam wysoką emeryturę zagraniczną ponad 8000 zł netto i często się nudzę będę jeździł traktorem po tej pseudo-obwodnicy tam i z powrotem i robił koreczek.A co mi tam,kto bogatemu zabroni?Jarkowi na cmentarz nikt nie zabronił

~Ratlerki

Mamy PiS u władzy w Stalowej i w rządzie wiec większe inwestycje stają się realnością.
Za POKO gegali ze kasy nie mają i ze to niemozliwe gdy rząd byl okupowany przez oszustów i złodzieja z PO/PSL/SLD .

Teraz jest możliwe. Totalni dyżurni jednak ujadają nieustannie :-)

~Realista

Bardziej martwi mnie projekt tej obwodnicy ponieważ może być problem ze zrobieniem miejsca dla ewentualnych służ ratunkowych.
Transport gabarytów też chyba będzie musiał odbywać się przez miasto ze względu na wysokość pod wiaduktem na Czarneckiego....

~Realista

Rondo koło VIVO pozostało ponieważ jest częściowo przygotowane pod zjazd na planowany nowy most...