Rezyliencja, czyli przepis na szczęśliwe życie Twojego dziecka

Image

Pewnie jak każdy, marzysz o tym, aby być stale radosnym, aby Twoi bliscy byli zadowoleni. Jednak chyba największym marzeniem każdego rodzica jest szczęście dziecka. Robisz więc wszystko co w Twojej mocy, aby dać mu to szczęście. A jednak nowa zabawka, komputer czy wymarzone sportowe buty dały mu radość tylko na chwilę. W końcu zaczynasz mieć dość, że dziecku ciągle mało, że nie potrafi docenić tego co ma. Ty przecież jako dziecko byłeś szczęśliwy, tak po prostu.

Żyjemy w innych czasach. W świecie, w którym wszystko jest dostępne na wyciągniecie ręki, ale czy kolejne rzeczy są Ci potrzebne? Czy nowa zabawka sprawi, że Twoje dziecko stanie się szczęśliwsze? A może lepiej być niż mieć? Być optymistą, być wdzięcznym, być odważnym, być wytrwałym, być dobrym dla innych, śmiać się, kochać siebie, czyli być rezylientnym człowiekiem. Akademia Rozwoju Soward to miejsce, w którym uczymy dzieci właśnie rezyliencji. Chcemy pomóc dzieciom odnaleźć w sobie siłę do pokonywania trudności, umiejętność radzenia sobie z wyzwaniami oraz zdolność adaptacji do zmiennych warunków.

Dlaczego jeszcze rezyliencja jest ważna? Twoje dziecko za kilka, kilkanaście lat rozpocznie swoje dorosłe życie. Będzie to życie w świecie przyszłości. Zapisujesz je więc na angielski, bo w teraźniejszości angielski to podstawa. Myślisz sobie, nich idzie też na programowanie, w końcu zawód informatyka to dobra płaca, teraz. A jaka będzie przyszłość? Tego nie wiesz. Cały czas więc przygotowujesz swoje dziecko do życia we współczesności, która stale się zmienia.

Podobnie ze szkołą, jej metody niejednokrotnie są niepraktyczne i nieprzydatne w życiu. Dlatego właśnie powstała Akademia Rozwoju Soward, chcemy wyposażyć w Twoje dziecko w takie umiejętności, które przydadzą mu się i dziś i jutro. Uzupełniamy lukę jaka powstaje w polskiej podstawie programowej. Kompetencje jakie kształcimy to rezyliencja, czyli odporność psychiczna, poczucie wartości, uważność, kreatywność, inteligencja emocjonalna i społeczna, asertywność oraz przedsiębiorczość. Są to umiejętności, które mają zapewnić dziecku możliwość radzenia sobie w życiu niezależnie od okoliczności. Pozwalają one także na bycie szczęśliwym, ponieważ uczymy dzieci wdzięczności i optymizmu, wiary we własne siły i zdolności stawiania granic, nie krzywdząc przy tym innych.

No dobrze, powiesz, wszystko brzmi fajnie, ale na jakiej podstawie mogę Wam wierzyć? Akademia Rozwoju Soward to efekt ponad dwudziestoletniego doświadczenia w branży edukacyjnej jej założyciela Dr Cezarego Wosińskiego. Jest to osoba, którą pasjonuje rozwój dziecka. Dr Wosiński jest psychopedagogiem, stoi na czele projektu Brainy i Abacus Brainy. Jest właścicielem dwujęzycznej szkoły Soward W Częstochowie. Można by tak długo wymieniać... Jednak to właśnie ten autorytet sprawił, że postanowiłam otworzyć Akademię w Stalowej Woli. Naszą misją jest, aby pomóc jak największej liczbie dzieci w osiągnięciu sukcesu i szczęścia w życiu.

Podsumowując, rezyliencja jest przepisem na szczęśliwe życie, ponieważ pozwala radzić sobie w trudnych sytuacjach. To siła ciała, umysłu i charakteru pozwalająca w odpowiedni sposób reagować na różnorodne wydarzenia w naszym życiu. Dzięki niej potrafimy stawiać czoła wyzwaniom, osiągać założone cele, spełniać marzenia, a także odczuwać szczęście na co dzień, dzięki optymizmowi i docenianiu tego co nas spotyka.
Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona