Kiedy zostanie otwarta nowa hala sportowa?

Image

Na finiszu są prace związane z budową nowoczesnej hali sportowej przy PSP nr 3. Za kilka tygodni będą mogły odbywać się tam zajęcia wychowania fizycznego.

Pod koniec października 2018 roku miasto podpisało umowę na wartą około 8,5 mln zł inwestycję związaną z powiększeniem bazy sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Stalowej Woli. Miasto na ten cel pozyskało dofinasowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 2,5 mln zł.

W zakres prac dotyczący tego zadania wchodzi budowa hali sportowej wraz z niezbędną infrastrukturą. Wejście główne do obiektu będzie znajdowało się od strony ulicy Prymasa Wyszyńskiego, dodatkowo zostanie zapewniony dostęp z każdej kondygnacji istniejącego budynku szkoły. Na parterze obiektu będą znajdować się szatnie wraz z toaletami i natryskami, sala sportowa i jej zaplecze. Na I piętrze wybudowane zostanie wejście na trybunę, gdzie znajdzie się 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Pomiędzy nową halą a budynkiem szkoły powstanie dziedziniec, w którym przewidziano elementy małej architektury dedykowane dzieciom i młodzieży szkolnej. Pojawią się nowe nasadzenia drzew i krzewów, a także ciąg pieszy prowadzący do budynku.

- Zakończyły się prace konstrukcyjne. Trwa układanie podłogi, siedzisk na widowni, barierek. Termin zakończenia inwestycji to 30 października- informuje Lucjusz Nadbereżny.

Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 2 632,8 m², z kolei jego kubatura to 24 024,6 m³. Całkowita wysokość budynku wynosi 11,98 m.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Obserwator

A tych pięciu niepełnosprawnych to w jaki sposób się dostaną na piętro jak nie ma podjazdu do szkoły i do hali sportowej

~sportowiec

A czy boisko do koszykówki wewnatrz sali bedzie wymiarowe?

~EDMUND

Brawo, dla szkoły a przede dla dzieci. Ćwiczenia na takiej sali to przyjemność.

~Abc

Brawo 3 umiech