Uwaga na szczepionki

Image

Od 24 września do 3 października br. odbędzie się jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Sezon grzybowy w pełni. Nie podnoście więc w lesie szczepionek, nie dotykajcie ich i nie zabierajcie z lasu.

Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Wykładana przynęta – wydająca specyficzny zapach – zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy. Szczepienie obejmie w całości teren województwa podkarpackiego.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie podnosili szczepionek, ponieważ przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych na terenach objętych szczepieniem, a ponadto wstrzymanie się od polowań.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Lekarz, twoje miejsce jest przy leczeniu chorych, za to ci płacimy palancie, a nie za wypisywanie głupot, widocznie nudzi ci się, opierniczasz się zamiast przyjmować chorych, a kasa leci, teraz to ci dobrze i to takie chamidło zabiera głos zamiast leczyć ludzi.

~Lekarz

Nie wdawajcie sie z chamem w dyskusje. Bedzie was chciał sprowadzić do swego poziomu a nastepnie pokonać doswiadczeniem.
Niech sobie poskamle,wkoncu jezor mu zaschnie.

e2rds

buhahaaa, pytałem ciebie czy już wyzbierałeś z lasu te g..na co się deklarowałeś że zbierasz, jeśli tak to teraz pozbieraj te papiery. Taki wychodek nie będzie mi tłumaczył pojęcia dzban, tym bardziej, że łeb ma uszyty z tego materiału co baran pod brzuchem nosi, wystarczy, czy jeszcze w ten posty worek przyłożyć. O twojej inteligencji również świadczy twój nick, bo jak cię zapytają jak cię zwą to odpowiesz buhahaaa, jak, buhahaaa, stwierdzą, że z kretynem nie można rozmawiać bo tylko rży. Pozdrawiam i życzę owocnego zbierania po lasach zgodnie z deklaracją.

e2rds

lesiok, widzisz jakiś ty sedes, każdy pusty dzban można napełnić czymś wartościowym, bo do tego służy dzban, no sedes wiesz czym się napełnia, nawet jak wodą go spłukać to nadal jest tylko sedesem, nim coś napiszesz to myśl, by na podstawie twojego głupiego wpisu nikt bardziej wrednie ci nie odpowiedział i byś to ty na durnia nie wyszedł.

~lesiok

bardziej pustego dzbana nie spotkałem,szkoda sie rozpisywać nad takim miernotą jakim jesteś .

e2rds

jakiś tam , nijaki, ty to możesz, głupiego byle czym można obrazić, nawet tym czego nie rozumie.

~jakiś tam

przestań sie kompromitować.Rzucasz obelgami na prawo i lewo i komu ci tylko pasuje.To już nudne przedstawienie jednego i to marnego aktora.Obraziłeś nawet cała nacje ludzi (Lasowiaków). Tego ci nie darują zarozumialcu.

e2rds

lasowiak, ty tumanie, ja pytałem kogo innego o ostatnie dwa lata, ale ty tumanie odsyłasz mnie do Wikipedii, sam odpis i wylicz, a nie odsyłaj, byłeś przynajmniej głąbie na bodaj jednej imprezie, to napisz i komu głąbie ubliżam, chyba, że znajdzie się taki tuman podobny do Solejuka z Rancza z wysokim ego, który im głupszy tym łatwiej go obrazić.

~lasowiak

jak umiesz to kliknij sobie w googlach -Lasawiacy w wikipedii.
poczytaj sobie głąbiu kapusciany, ubliżanie to jedna z oznak słabości i zubożenia intelektualnego.

e2rds

Pszysowiok, cwioku , ty możesz mnie ......

e2rds

Miejscowy, walnij sobie piwko może we łbie ci coś rozjaśni, tylko później nie drzyj mordy pod blokiem. Nie ma nic gorszego od takiego chlejącego, sikającego, drącego mordę bardzo kulturalnego ścierwa stalowowolskiego przez całą noc, dopiero rano idącego spać. Może ty do nich należysz kulturalny inaczej.

~Pszysowiok

Wynocha z naszej krainy pomiocie jeden.Tys nie nasz wypad.

~Miejscowy

Ty scierwo jedna.gorszy od pandemii.czy nawet plagi wesz czy karaluchow.

e2rds

Tych cwaniaków i mądryjołów od kultury Lasowiackiej proszę o wymienienie impres rozsławiających kulturę Lasowiacką na terenie Stalowej Woli w czasie ostatnich dwóch lat.

e2rds

Głupi jesteście i nic więcej, wy macie pojęcie o kulturze, tej z ławeczki pod blokiem, stadionowej i darcie mordy na mieście, to wasza kultura. Popatrzcie na inne miasta jak krzewią regionalną kulturę tępaki. To miasto umiera, bloki tracą gwarancję, wielka płyta była przewidziana na 50 lat, osiedle przy Żwirki to już 55 lat, Siedlanowskiego to 47 lat, pozostałe to 40 do 50 lat, nowego niewiele się buduje, brak huty i miasto razem z kultura się kończy, kultura tu nie ma żadnego wsparcia, o czym piszecie tępaki przywołując kulturę Lasowiacką, czy wiecie co to jest kultura.

~E2rwpg

Banderowska szuja i nic wiecej...
Szkoda na takiego nawet gumki od majtek...karaluchy zrobia porzadek.

~E2rds

Wstyd mi za ciebie.
Jestes po prostu - durniem.
Nie znasz tej lokalnej kultury..obraziłes tych prostych ale zacnych ludzi,gardze toba tepaku.

e2rds

dziadek vel babcia, ty jesteś normalny, jaka kultura lasowiacka w Stalowej Woli, to na błoniach, biegi uliczne, występ przebierańców, ty to nazywasz kulturą, co to ma wspólnego z Lasowiakami z tych okolic, nie bądź śmieszny, nie widzisz, że to miasto umiera. Jeszcze parę lat temu były imprezy które można nazwać krzewieniem kultury lasowiackiej, ale nie teraz.

~dziadek

no prosze pokazał swoją prawdziwą twarz ten e2.. Ma mieszkańców Stalówki i okolicznych wiosek za...... brak mi słow aby tego tępaka opisywać.Kto to jest????Może mi ktoś podpowiedziec ??? Co o nim sądzicie???

e2rds

buhahaaa, już pisałem, zajmij się zbieraniem, o jakiej kulturze lasowiackiej mówisz w Stalowej Woli, o takich jak ty jesteś, śmiechu warte, nic więcej. Kultura w Stalowej Woli to skończyła się razem z hutą.

~buhahaaa

"24 Września 2020 14:10:14
e2rds
plawiak, przygadywał kocioł garnkowi, czego ty się mogłeś więcej w Pławie nauczyć i nie pisz o kulturze lasowiackiej bo w Stalowej taka nie istnieje."

Przypomne ci że Stalowa to mieszkańcy okolicznych miejscowosci w wiekszości .I oni nie wstydzą sie że są Lasowiakami .

~buhahaaa

i ty tam trafisz....nikt od tego nie ucieknie nie skryje sie pod nikiem. A że gnidą jesteś lokalną to ci napisał dziś pławiak...lubisz komuś naubliżać to cie bawi ale pomalutku za rok lub może i szybciej i ty możesz byś zasrańcem i prosic o zmiane pampersa.Nie szanujesz lokalnej kultury lasowiackiej a to ona tu jest tam gdzie zbierasz grzyby.Ubliżyłeś całej grupie lokalnej mieszkającej tu na tych teranach czyli Lasowiaków, stwierdziłeś ze to żadna kultura.Ty zarozumialcu, kim ty jestes za kogo sie masz????A możliwe że ty podrzutek z ....drugiego krańca kraju czy cccp skierowany do pracy.Tfe , obciach o tobie pisać mi, brak słów.

e2rds

grzybiorz, jeszcze jedno, gigantem od zbierania to przecież ty jesteś, kto zbiera po pełnym bagażniku.

e2rds

grzybiorz, powiedz to tym zasrańcom E2rwpg, Dziadko-Babci, He hee, ja z liskami dobrze żyję i nie podjadam im takich kęsków, a ty nawet tego nie dotykaj i nie filozofuj, bo dużo takich filozofów to jest na Ofiar Katynia.

~grzybiorz

oby tylko naszemu gigantowi w zbieraniu grzybów(e2r.) nie padło do głowy aby to brał za aromat do zalewy grzybowej.

~okrop

Akwen wodny? Tóż to związek frazeologiczny bardzo modny!

~Bzyk

"akwen wodny". Litości...

~Angelika s

Reporter powinien jeszcze zrobić artykuł o szczepieniach ,ale dla dzieci , bo coraz mniej pruchlakow jest szczepionych w stalowej woli .

~Kot

Dzieci nie lisy, szczepiić nie muszę

~Jurek

A zrzuciliście w "stolycy" ? Tam grasuje wyjątkowo wściekły Lis...