Super Seria w Sobocie koło Poznania. Podwójna wygrana Oliwii

12-13.09.2020r. to szczęśliwe dni dla Oliwii Sybickiej na turnieju 2 rangi w Centrum Tenisowym w Sobocie koło Poznania. W turnieju rywalizowało 14 zawodniczek. Oliwia(2009) rozstawiona z nr 1 w pierwszym meczu trafiła na bardzo wymagającą przeciwniczkę A. Janiszewską (2009) z KS AZS AWF Wrocław, z którą przyjaźni się od 5 lat. Oliwia zakończyła mecz zwycięstwem 6:1 3:6 10/5. W meczu półfinałowym zagrała przeciwko Z. Lesman (2009) z Pabianickiego Klubu Tenisowego i również zakończyła mecz zwycięstwem 7:6(5) 6:1. Pierwszy set był bardzo zacięty. Przeciwniczka grała bardzo regularną mocną piłką, Oliwia w pierwszym secie odgrywała podobne piłki nie wykorzystując swoich wszechstronnych umiejętności. W drugim secie zagrała swój tenis i szybko kończyła niemal każdą piłkę wygrywając 6:1. W meczu finałowym zagrała przeciwko D. Dehmel (2009) ze Szczecińskiego Centrum Tenisowego Prawobrzeże i wygrała w dwóch setach wynikiem 6:1 7:5. Oliwia zajęła I miejsce w grze singlowej.

[p]Oliwia zagrała również w grze podwójnej w parze z Nel Pietrzak (2008) z Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz. W pierwszym meczu para Sybicka/Pietrzak pokonała parę Dudek/Lesman 6:4 6:0. W meczu finałowym Sybicka/Pietrzak pokonały parę Markowska/Dehmel 6:4 6:1 zajmując I miejsce. Był to kolejny ważny turniej Oliwii kończący sezon letni zakończony dwoma zwycięstwami.

Centrum Tenisowe Sobota to największy ośrodek rekreacyjno-sportowy w Wielkopolsce z 18 kortami.

Obrazek

Turniej zorganizowany bardzo dobrze, pod okiem dyrektora turnieju p. Wojciecha Jaraczewskiego oraz sędziego naczelnego p. Pawła Bazewicza. Atmosfera wspaniała, dzieci od rana do wieczora w aktywności sportowej na kortach. Restauracja serwująca smaczne posiłki z szefem kuchni p. Zbyszkiem, miła i zawsze uśmiechnięta obsługa to wisienka na torcie tworząca całość podczas wymagającego fizycznie i psychicznie pobytu.