Zobacz jak postępują prace w Centrum Aktywności Seniora

Image

Podczas wyjazdowej Komisji Gospodarki Komunalnej, Geodezji, Architektury i Ochrony Środowiska radni mieli okazję zobaczyć jak postępują prace przy Centrum Aktywności Seniora.

Na początku 2021 roku planowane jest otwarcie Centrum Aktywności Seniora. CAS ma być takim ośrodkiem, który będzie skupiał całe środowisko osób starszych w jednym, dogodnym miejscu, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt ten będzie się mieścił w budynku Centrum 4, przy ul. Jana Pawła II na pierwszym piętrze. Na zdjęciach poniżej można zobaczyć jak obecnie wyglądają postępy prac.

W ramach podpisanej umowy z wykonawcą, po zakończeniu prac remontowych, mają zostać tam ustawione stałe elementy wyposażenia budynku. Chodzi tu m.in. o: wyposażenie stałe, sprzęt do kuchni itd. Urządzanie tego miejsca na tym się nie skończy, bowiem trzeba zadbać o elementy wyposażenia ruchomego. Przetarg w tym zakresie powinien być wkrótce ogłoszony. Szacuje się, że koszty z tym związane pochłoną około 300 - 400 tys. zł. Tymczasem budowa Centrum Aktywności Seniora kosztuje około 4,6 mln zł.

Przypomnijmy, że w ramach tej inwestycji seniorzy będą mieć do dyspozycji przestrzeń o powierzchni około 1000 m2. Powstanie tam wiele różnych sal m.in.: kuchenna, języków obcych, komputerowa, prac ręcznych, fitnessu, zajęć wokalnych, porad prawnych, sala widowiskowo- artystyczna. Nie zabraknie również kawiarni.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Widzę, że tu gówniarzeria przyszła by nawzajem dowartościować się jak tu pognębić dziadka, oj pajace nigdy nie dorównacie dziadkowi. Dziadko-babcia to albo obojniak, albo eunuch, ciągle głupio rżący he hee i buhahaaa ten zbierający po lasach, wie co, sam się do tego przyznał, za głupi jesteście by dorównać wiedzą dziadkowi, a o doświadczeniu to nie wspomnę, ale uczcie się, uczcie, dziadek potrzebuje na trzynastki to musicie przynajmniej ulice zamiatać by na siebie i na mnie zarobić.

~INTELIGENT

Do hohovo, nie masz pojęcia co wypociłeś ten dom seniora , seniorzy poprowadzą w czynie społecznym nie będzie tam żadnych kierowników. To jest p[okolenie co wie co popracować dla dobra innych za friko. Jedyne co musimy zrobić w mieście to wszystkie spółki miasta mogą być prowadzone przez kierowników, zlikwidować te wszystkie dyrektorskie stanowiska a zostanie kupa pieniędzy i duże oszczędności dla mieszkańców miasta. Po co np, MOSIREM ma zarządzać dyrektor jak lepiej to zrobi byle jaki kierownik. Tu miasto może znaleźć kupę oszczędności zwłaszcza teraz w dobie pandemii.

~Hohovo

No to teraz czekamy na konkursy na pracowników! Skrupulatnie sprawdzajcie zakładkę "Nabór pracowników" na stronie BIP urzędu miasta.

~Buhahaaaa

On moze pokazać jak sie onuce zaklada do walonków.

~he hee

babciu i dziadku z niego zbieracz grzybów jak z siekiery mandolina.Na prowadzenie pojazdów to samo po crosie w krzaki na chopina a na mapach znawca jak wilk na gwiazdach.Ot cały on,wulgarny i samochwalca.

~dojna zmiana+

Lepiej cmentarz nowy by pudel wybudował.Bardziej by się przydał temu towarzystwu!

~Dziadek

Do wypowied,i babci ja nym dodał aby ten jegomosc e2
.poprowadzil zajecia z geografi jak czytac mapy nie tylko z atlasow.

~Wujo

Dareczek wieczny kawalerze gdzie jestes

~Mieszkaniec

Po co te urzędasy wogole tam.chodza? Co oni się znają na budowie? Oni nie mają bladego pojęcia nawet o podstawowych pracach budowlanych.Banda darmozjadów i nic więcej.

~opus

A beda ich kurna uczyc jezdzic na rowerkach??

~babcia

A ja sadze że i dla edeesa jest tam miejsce.Prowadził by może kułko np, zbieracza grzybów, sadzenia lasu czy nawet jak prowadzić bezpiecznie samochód osobowy po 70 -tce .

~Rrrr

Nie będzie pustek. Są aktywni emeryci w tym mieście. Nie każdy starszy jest jak e2rds co przyspawany do fotela siedzi całymi dniami na forum i udaje najmądrzejszego. Ludzie mają pasje, hobby...

~sdafdas

Wiadomo kto będzie zarządzał tym miejscem? konkurs już rozegrany pewnie "swój już siedzi"

~Rap

Cóż za rozrzutność, za te pieniądze można wybudować 5 domów jednorodzinnych a tu tylko adaptacja za pomocą płyt kartonowo - gipsowych.

~Tomek

po co inwestować w starych ludzi ? tam będą pustki

~Mioki

Widziałem jak robili objazd na tych partyjnych jasełkach miejskim mksem. Ciekawe kto pokrył paliwo i koszty eksploatacji? A suweren klaszcze

~Janusz

Już niemogę się doczekać jak będę grał w szachy i brydża a babki będą wyszywać serwetki

~zauroczony

Jestem zauroczony tym miejscem , powiem więcej , że PAN PREZYDENT L.N. zadbał nawet o to aby te pomieszczenia wszystkie miały klimatyzację na okres lata. Czego nawet nie mają chorzy w szpitalu naszym tak , ze żyjemy w 22 wieku.

~~~123

i po co to nie lepiej dać na onkologie na dzieci chorych a zrobić mniejszymi kosztami lub na testy na covidt19 bo na Podkarpaciu wykonuje się najmniej -senior

~cymbał

4,6 miliona w gotowe pomieszczenie SZOK!!!!!!!!

~łoś

4,6 miliona to musi być tam winda dla seniorów i złote klamki lucek ma rozmach BRAWO