Areszt Śledczy? Co z budynkiem?

Image

Została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji technicznej dla budynku po byłym Areszcie Śledczym w Nisku.

Celem opracowania dokumentacji jest maksymalne zaadaptowanie przestrzeni piwnic, budynków przyległych oraz poddasza na potrzeby pomieszczeń administracyjno-biurowych, sali narad, biura obsługi klienta oraz pomieszczeń gospodarczych i archiwalnych Starostwa Powiatowego w Nisku.

Termin opracowania dokumentacji wyznaczono na listopad 2020 roku, a projektu budowalnego na maj 2021 roku.

- Rozpoczęty proces realizacji tej inwestycji, choć obecnie jest na etapie opracowania dokumentacji, ma ogromne znaczenie dla przyszłych działań. Podjęte początkowe decyzje finalnie przełożą się na wzmocnienie potencjału administracji samorządowej Powiatu Niżańskiego poprzez poprawę komfortu warunków pracy oraz obsługi większej ilości petentów. Dzięki temu pomieszczenia po byłym budynku Aresztu Śledczego zostaną przebudowane i dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych- mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~RNI

Pewnie Warchoł zrobi tam biuro poselskie

~Junosza

No świetny żart, coś ma być dla dobra petentów - rozrost administracji. A tak swoją drogą to przecież przez lata twierdzono, że poddasza nie da się adaptować na biura bo fundamenty są za słabe, a tu proszę - CUD. W naszym Nisku od lat prawie nic się nie zmienia poza obszarem widocznym z okien Pana burmistrza i starosty. Ziobro zabrał kilkadziesiąt miejsc pracy oraz instytucję, która wspomagała Nisko od dziesięcioleci. Ale byli tacy, którzy głosowali na Pana Marcina Warchoła z naszego Niska, bliskiego współpracownika Pana Ziobry. Co Pan warchoł zrobił dla Niska i okolicy???

~Mik

Alleluja.Czlowieku lepiej sie nie wypowiadaj na temat ten sciemy.Włacz mozgownice nim bedzie zapozno

~Pytam

Czy tam będzie siedział proboszcz z Tarnobrzega ukrywany 15 lat przez biskupów przestępca sexualny wobec dzieci?

~Adam

Alleluja. Przynajmniej będę w doborowym towarzystwie wolnych ludzi a ty będziesz siedział zestrachany przed telewizorem słuchając posłusznie poleceń. Tylko słuchaj uważnie bo niedługo będą wam kazać na czworakach chodzić..

~alleluja

Wspaniałe miejsce do izolacji oszołomów antycovidowych, jak dopadnie ich wirus.
Myślę, że Adam i PlagMa, i wielu im podobnym sobie miejsce zarezerwowali.
Pała i zimna woda zdrowia doda.

umarly

Pięknie powiedziane "wzmocnienie potencjału administracji samorządowej Powiatu Niżańskiego" czytajcie, nowe stanowiska dla urzędników do obsadzenia. Biurokracja w tym kraju rozrosła się do gigantycznego rozmiaru i końca nie wiadać...

~emeryt

nareszcie mądra decyzja,wprawdzie opózniona o 40 lat ale to już coś.przez pół wieku wizytówką miasta był kryminał,
.

~rni

Masz TOLA rację.
To tylko dodatkowe koszty.

~link01

a moze hotel dla parlamentarzystów

~jasio

Ja bym po prostu wsadził tam do paki władze niska obecne i z ostatnich 20 lat jak się zmiwsxczom i remon t niepotrzebny tak chce każdy dobry człowiek

~hipa

Z "aresztu" na Załęże jeden krok!

~tola

Jeżeli ktokolwiek mówi tu o wplywie remontowanych pomieszczeń byłego aresztu sledczego na cyt...."wzmocnienie potencjału administracji samorządowej Powiatu Niżańskiego poprzez poprawę komfortu warunków pracy oraz obsługi wiekszej ilości petentów" to trzeba go uznać za niezwykłego komika. Od kiedy to rozrost administracji - w tym przypadku samorządowej - dobrze wpływa na obywatela? Panowie starostowie, może zmienilibyście miejsca pracy na kabaret? Tam lepiej pasowałyby te teksty! ZSTANÓWCIE SIĘ NAD TYM, PROPOZYCJA DO WZIĘCIA!