Inteligentne urządzenia w domu to wygoda i oszczędność czasu. Robot mopujący dostarcza dodatkowo innych korzyści. Jakich?

Image

Dlaczego warto kupić robota mopującego? Jeszcze do niedawna takie urządzenie stanowiło interesującą nowinkę technologiczną. Dzisiaj coraz więcej osób przekonuje się, że nie warto tracić czasu i energii na mycie podłóg, jeśli może nas wyręczyć w tym zadaniu robot. Takie urządzenie jest szczególnie polecane rodzinom z dziećmi i posiadaczom włochatych czworonogów. Dlaczego warto rozważyć zakup robota mopującego? Sprawdzamy.

Czym jest jest robot mopujący?

Robot mopujący to niewielkich rozmiarów urządzenie, którego zadaniem jest mycie powierzchni płaskich, w tym płytek, paneli, podłóg z naturalnego kamienia, czy też z drewna. Na rynku dostępne są modele robotów mopujących o okrągłym lub kwadratowym kształcie. Ten drugi, jak modele prezentowane na https://irobot.pl/pl/irobot?pr=braava, dzięki swojemu kształtowi jeszcze skuteczniej dociera w trudno dostępne miejsca, dokładnie myjąc podłogi we wszystkich kątach i wzdłuż krawędzi. Jeśli więc zależy nam na perfekcyjnej czystości w każdym zakamarku naszego domu, warto postawić na takie właśnie rozwiązanie.

Roboty mopujące bez problemu usuwają kurz, okruszki jedzenia, sierść zwierząt i piasek. Ważne jednak, aby urządzenie wyposażone było w wymienne nakładki, tj. do pracy na sucho, jak wcześniej wymienione zadania, oraz do pracy na mokro, czyli mopowania właśnie. Nakładki są miękkie i wyjątkowo chłonne, dlatego sprawdzają się na każdym typie podłóg i są dla nich w pełni bezpieczne. Robot zatem porusza się po naszym mieszkaniu i wyręcza nas w myciu podłóg. A my możemy przeznaczyć zaoszczędzony czas i energię na każdą inną aktywność.

Robot mopujący to nie tylko oszczędność czasu i wygoda

To także swoboda przechowywania urządzenia bowiem ma kształt i wymiary pozwalające na przechowywanie np. pod łóżkiem lub w szafie. Standardowy odkurzacz w połączeniu z tradycyjnym mopem do mycia podłóg już tak wygodny w przechowywaniu nie jest.

Najnowocześniejsze propozycje w zakresie inteligentnych urządzeń mopujących pracują bez konieczności ładowania przez 90, 180 a nawet 240 minut. Łatwo zatem dobrać rozwiązanie idealnie odpowiadające wielkości naszego domu, a tym samym wielkości powierzchni podłóg do umycia. Dodatkowo, nawet jeśli akumulator urządzenia wyczerpie się podczas pracy, robot sam dotrze do stacji ładującej i po naładowaniu akumulatora wznowi pracę. To w zasadzie rozwiązanie totalnie bezobsługowe. Nie musimy o niczym myśleć, ani niczego pilnować.

Jeśli sięgniemy po dobrej jakości robota mopującego możemy liczyć również na to, że będzie on cichy i ekonomiczny. To dobre rozwiązanie, jeśli mamy małe dzieci, które w ciągu dnia śpią i głośno pracujące urządzenie mogłoby je zbudzić.

Jak wybrać robota mopującego?

Wybór odpowiedniego robota mopującego jest kwestią indywidualną. Warto jednak zwrócić uwagę na czas pracy danego urządzenia. Jeśli dom lub mieszkanie ma duży metraż, lepszym rozwiązaniem będzie robot mopujący, który jest w stanie pracować dłużej bez konieczności ponownego ładowania akumulatora. Jeżeli dom ma kilka poziomów, koniecznie sięgnijmy po model wyposażony w czujniki, chroniące przed upadkiem, a także rozpoznające przeszkody. Dzięki temu robot skutecznie ominie np. zabawki leżące na podłodze, czy też nie będzie obijał się o ściany pomieszczeń.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.