Nowe informacje w sprawie szpitala

Image

Dyrekcja Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli poinformowała, że od 16 września 2020 r. zostały wznowione przyjęcia OSTRE do Oddziału Kardiologii Inwazyjnej.

Od czwartku 17 września br. wstrzymano natomiast, aż do odwołania, przyjęcia PLANOWE I OSTRE do Oddziału Chorób Wewnętrznych i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Lekarze za to z „wewnętrznego”, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzin pacjentów od 21 września będą kontaktować się telefonicznie 2 razy w tygodniu z jedną osobą upoważnioną do udzielania informacji wskazaną przez pacjenta na podany w dokumentacji numer telefonu. Lekarz prowadzący udzieli informacji o aktualnym stanie zdrowia pacjenta oraz zawsze wtedy, gdy dojdzie do nagłego pogorszenia tego stanu zdrowia.

Decyzja podyktowana jest sytuacją epidemiczną spowodowaną zagrożeniem COVID- 19.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~rst36

Do komentujących na tej stronie. Prócz wyższego wykształcenia, dobrze byłoby posiadać jakieś średnie wyobrażenie i co najmniej podstawowe wychowanie.

~Nosek

Liberte, goń po papier toaletowy i ryż bo ci wykupią smiech2

~Rst36

Od zawsze wiedziałam że dziadu jesteś księdzem! Ty to się opracujesz.........językiem

~wacek dziura

Dziś w dzienniku wschodnim czytam : u pielęgniarki z SPSK4 w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Oddział rehabilitacji, na którym pracuje na razie działa normalnie.

14 września zakażona pielęgniarka była ostatni dzień w pracy. Źle się czuła i poszła na zwolnienie lekarskie. Miała też zrobiony test na koronawirusa. W czwartek okazało się, że wynik jest pozytywny.

- Nie mamy na razie podstaw, żeby odsunąć pracowników oddziału rehabilitacji od pracy lub żeby zamknąć oddział. Na razie działa normalnie – informuje Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie i dodaje, że informacja o pozytywnym wyniku pielęgniarki pojawiła się dzisiaj po południu.

– Równolegle z działaniami sanepidu, będziemy prowadzić od jutra własne ustalenia w tej sprawie. Zobaczymy jak rozwinie się ta sytuacja. Trudno na razie powiedzieć, ile osób obejmie dochodzenie sanepidu i kto zostanie poddany badaniom – mówi Podgórska i zapewnia: - Nasze procedury związane z zabezpieczeniami czy izolacją są bardzo skuteczne. Do tej pory nie mieliśmy żadnego przypadku zakażenia pacjentów przez personel medyczny.
Można działać ? można a w stalowej?

~rst36

Oj Misio, Misio... Naprawdę uważasz, że to jakaś grupa zawodowa sama decyduje o tym, czy pracuje "normalnie", czy w inny sposób? A tak dla informacji-szkoły, przedszkola i żłobki pracują. Podobnie jak inne zakłady pracy. A Misio pracuje czy tylko ocenia innych?

~Misio

A ja prosze o wypisywanie ktore branze juz są wolne od srovida19 lub zycie ludzi pracujacych w tych branzach jest mniej cenne niz lekarzy i nauczycieli! Bo tylko te dwie grupy zawodowe maja problem.! A i jeszcze media! Policjanci, wojsko, kierowcy autobusow, tirów, pravownicy ats, hsw, alutec i wielu innych , biedronki, kaufy, lidle, tesco, osiedlowe... Wszyscy juz mają to za sobą! Badz ich zycie jest nic nie warte i nie musza byc chronieni... Haha.. A i jeszcze emeryci w kosciolach, komunikacji.. tez maja covid za sobą... lub lekcewazą.. Pozostaja te budynki szpitali i szkoł... aha... i starostwa i urzedu miasta.. Tamtez srovid szaleje!!!

~Liberte

Korona sceptyk odwiedził miasto i boom!
:-)

~Mieszkaniec

"- Nie ma się już czego bać. Latem wirusy grypy i ten koronawirus też są słabsze, dużo słabsze. "