Ostatnie szlify w budynku Sokoła. Jak zmienił się ten zabytek?

Image

To długo wyczekiwana przez mieszkańców Rozwadowa inwestycja. Budynek Sokoła odzyskał swój dawny blask. Efekty wielomiesięcznych prac zauważalne są już z daleka…

Umowa w sprawie rozbudowy i modernizacji historycznego budynku Sokoła została podpisana w listopadzie 2018 roku. Zakres prac dotyczący tego zadania był ogromny. Roboty były wykonywane w taki sposób, aby odtworzyć estetykę budynku, który powstał w 1906 roku. Układ funkcjonalny tego obiektu nie zmienił się. W środku znajdziemy m.in. salę widowiskową z antresolą, sale muzyczne, magazyn i salę pamięci.

- W tej chwili wykonawca porządkuje plac i robi jeszcze drobne elementy. Trwają odbiory końcowe. Mamy wykonane całkowicie wnętrze tego obiektu. Dobudowano nowe skrzydło, w którym będzie mieścił się salonik razem z elementem kuchennym, z kolei na piętrze będzie salka razem z gabinetem. Mamy mały teren, taki jak nam działka pozwoliła, jeśli chodzi o miejsca parkingowe. Ściana, która sąsiaduje w granicy działki została w uzgodnieniu z właścicielem odmalowana i otynkowana. Cały obiekt wraz z wyposażeniem jest zrobiony pod klucz- mówi wiceprezydent Renata Knap.

Za funkcjonowanie tego obiektu będzie odpowiadał Miejski Dom Kultury, dla którego będzie on stanowił kolejną siedzibę. Po aneksach wartość tej inwestycji wyniosła 2,73 mln zł. Koszty kwalifikowalne stanowią 75% i wynoszą 1,86 mln zł.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zygmunt

Tyle kasy idzie na ten Rozwadów , że szok !

~szit4

Tragedia tyle milionow a orginaly drzwi gdzies wyrzucili .Teraz sa plastikowe drzwi i okna ,czyli nie zabytek .

~Jacek

Rewelacja, nie miałem pojecia o skali. Szacunek, super.

~hebobs

A ta skrzynka zolta na gaz tez istniała w 1906 roku ?Bo to zabytek i budynek wygląda tak jak z 1906 roku.Dziwne ze wtedy te skrzynki były takie same jak teraz.Chociaz widziałem tez te skrzynki w kolorze brązowym.Moze ktoś podpowie czy te skrzynki zawsze były w tym kolorze?

~Babcia

Greg oni widza to co chca widzieć....trafua och zecos sie dzieje...a kiedys na nic nie było...tylko do ich kieszeni

~komes63

Niedługo przyjedzie Moshe z Israela i powie : To moje ...

~bulson

O wartość tej inwestycji wyniosła 2,73 mln zł a okna i drzwi plastikowe .Co tam robi zolta plastikowa skrzynka na gaz?Nie można było zamowic drewnianych okien ,drzwi jak tyle milionow poszlo na to?Rece opadają.A te slupki w srodku sa orginalne czy tez zaufana firma radnego zrobila po taniości?Nie podoba mi się to.

~3mlm!!!

Trzy miliony wydano na taki malutki budyneczek? Ile to będzie wydatków w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy?

~WHO

idealne miejsce na siedzibę partii której nazwy nie należy wypowiadać głośno ciiii.....

~WHO

patrząc na ten obiekt wieczorem pierwsza myśl jest taka, że to dom pracownika elektrowni [prąd za darmo to tyle światełek]
teraz trzeba tam posadowić "lojalnych" żeby coś się zadziało umiech

~greg

do projektant . gdzie ty tam widzisz plastikowe drzwi i okna .??? przejedz się zobacz na "żywo' a nie pier....lisz głupoty byle coś napisać ,

~tola

Rzeczywiście pięknie to wyglada i chyba nawet lepiej jak w dawnej świetności. Mnie ciekawi odpowiedź pana konserwatora zabytków czy to jest prawdą, że w zabytku wstawione są okna z... plastiku? Nie ulega wątpliwości żadnej, że sam budynek i jego utrzymanie to wydatki bieżące budżetu miasta. O przychodach finansowych nie ma co nawet marzyć! Aktualnie zbiegają się bardzo niebezpieczne czynniki mogące zachwiać budżetem miasta, a to zbyt duże zadłużenie + kryzys gospodarczy ktory do nas dotrze. Symptomy już widać po wpływach podatków z PiT i CIT w br. Możemy nie udźwignąć kosztów utrzymania tylu obiektów. Czas pokaże czy nie przeszarżował nasz gospodarz!

manukun

No to jak szczytny cel, to po co jęczeć, że brakło na sokoła

~Babcia

Manekin...tak oddala bo to tez szczytny cel..
komuchu jeden..

manukun

Ciekawe, jak długo będziemy czekać na korzyści z remontu budynku. Znając ekipę Nadbereżnego, będzie to kolejny wrzód na utrzymaniu miasta. Przecież robota ma się robić, a nie mieć sens i dawać mieszkańcom wymierne korzyści.

Wyremontowane, ale pomysłu na wypełnienie go ludźmi brak. W zamian usłyszymy okrąglaki o jakiś bliżej nieznanych stowarzyszeniach czy klubach pospiesznie powołanych właśnie celem generowania ruchu.

Ile będzie kosztować utrzymanie, tego się nie dowiemy. Mamy płacić i cicho siedzieć, a nie zadawać niewygodnych pytań

manukun

@babcia
Tak Walczyła, że oddala kasę przeznaczoną na remont Sokoła na nowy dach dla proboszcza

~haha23

Z zabytku to tam jest ta figurka i rzezba na gorze,reszta to szit.Tyle kasy wyrzucone w bloto.A gdzie sa orginalne drzwi czy jakies meble?

~Rap

Będzie stał zamknięty na głucho,chyba ze zrobią jakieś biura dla jakichś urzędników.
Wrócimy do sprawy za parę miesięcy.

~ziuta

mię najbardziej podoba się ta zabytkowa skrzynka gazowa....

~buhahaaa

jasio....w kieszeniach u ciebie widze tylko ...dziure i smród od gaci..wiec strata u cie niewielka .Za to porzytek z tej inwestycji zaprocentuje....prostaczku w inny sposób niżli twój czerep może przerobic.

~Stalowy

Czyli kolejny kredyt i kolejna inwestycja która nie będzie przynosić zysku,obym się mylił

~jasio

no i ile to mnie bedzie kosztowac

~jasio

ludzie gniezdzom sie gorzej jak futerkowe w klitkach a ta wirtualna kurtula ma tyle pomieszczen ze wszyscy bezdomni by siem zmiescili

~XXX

no w końcu jest odnowiony ten budynek jak ta lala: i nie straszy tym bagnem za byłych panów,którzy przejeżdżali i nic nie widzieli .Brawo P.Prezydencie.

~Marek

Wszyscy nam zazdroszczą TAKIEGO PREZYDENTA !

~Teresa

Pamiętam dyskoteki w Ronicie

~projektant

Pytanie podstawowe ile jest tam procent zabytku w zabytku?Widac plastikowe drzwi i okna wiec to nie zabytek .Tak samo zzewnatrz budynek oklejony styropianem i zamalowany.Na starych zdjęciach były cegly czerwone wiec znowu wpadka przy odnawianu.Teraz ten budynek wygląda jak nowa .willa stomatologa w w starszym stylu .

~Szasza

Kasy tam trochę utopione. I co tam będzie ? Kolejne miejsca dla urzędników ?

~Gumka

Szreku jest zakochany w chińskim modelu gospodarki, wirusie, misce ryziu i aneksji Hong Kongu.

~Babcia

A shrek chciał ten budynek wyburzyć, ani zlotowki nie mial na usilne prozby P. Re...wskiej ktora to walczyla o Rozwadow.