Na Podkarpaciu najmniej testów?

Image

Mówi się, że wyeliminować epidemię można dzięki wychwyceniu osób zakażonych, które często nieświadomie roznoszą wirusa. Tymczasem zmieniły się sposoby walki z pandemią. W naszym regionie wciąż robi się mniej testów niż w innych częściach Polski.

Ministerstwo Zdrowia opublikowała cotygodniowy raport, w którym podało, że na Podkarpaciu przebadano do tej pory 58 486 próbek, co stawia nasze województwo na końcu listy. Najwięcej testów wykrywających zakażenie koronawirusem wykonano w województwie mazowieckim - 675 236, śląskim - 349 628 i w Wielkopolsce- 282 308. Podkarpacie przy tych statystykach wygląda blado.

Według raportu resortu zdrowia z dnia 14 września, jeszcze mniej badań wykonano jedynie w województwach: opolskim - 30 087 i lubuskim - 36 899.

Ostatnio liczba zakażeń, jeśli chodzi o raporty, mocno spadła. Przypominamy, że Ministerstwo Zdrowia zwolniło z obowiązku testowania osoby kończące kwarantannę i izolację. Trwająca 10 dni kwarantanna jest wystarczająca, by człowiek, który nie ma żadnych objawów, mógł wrócić do społeczeństwa bez sprawdzania testami czy na pewno jest zdrowy.

Obecnie na testy skierować nas może nasz lekarz rodzinny już na etapie teleporady. Jeśli objawy zakażenia się utrzymują, pacjent ma zlecana drugą teleporadę po 3-5 dniach od tej pierwszej. Testy wykonuje się u osób objawowych, a nie jak było wcześniej bezobjawowców.

W Polsce ma być zwiększana liczba punktów drive-thru, bo to właśnie do nich mają trafiać na badania Polacy kierowali od lekarzy pierwszego kontaktu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~anty

Bo podkarpacie najbrdziej zacofane wyznawcy pisu i ksiedza...

~*****_***

***-arów podkarpackich nie ma potrzeby testować. Takiego ścierwa żaden wirus się nie chwyta.

~węgierka

Czyli na naszym Podkarpaciu nie jest tak źle, mądrzy ludzie tu mieszkają. Wiadomo, że testy nie są przeznaczone do wykrywania tego wirusa i wynik dodatni nie świadczy o żadnym covidzie. Brawo dla lekarzy, że nie kierują ludzi na testy.

~Mio

Pandemii nie ma, bo jak buraka jednego z drugim osobiście choroba nie dotknie to pisze bzdety o wierze. A wystarczy się uczyć i mieć wiedzę, a nie wiarę wmawianą przez nieuków polityków czy innych szamanów. Po co chodzicie do lekarzy, zadzwońcie do swojego szamana polityka i niech was uzdrowi lub uleczy swą wiarą.

~sawer

Jakby im jeszcze telewizory pozabierał toby się w mig plandemia skończyła

~MAJKA

Nie ma testow bo to polska b tak było i będzie zawsze mieli nas w d.....

~Gigi

I bardzo dobrze. Im mniej testów tym mniej zdrowych ludzi w kwarantannie.

~~~123

ciemnogrodzki Podkarpacia wszystko kupi tylko głosować na pis minister zdrowia zawierzy MATCE BOŻEJ nie będą wykonywać testów i sami wyzdrowieją i nie będą chorować

~Adam

Ci co w to wierzą to są jeszcze covidianie czy już covidioci?

~Fala

Spokój covidianie smiech2 wam to można wszystko wmówić

~Hallo

Nie ma testów to i statystyka zakażeń mniejsza. Można na ten przykład nie testować i ogłosić, że pandemii nie ma. Ot taki nowym sposób walkę z chorobami. Nie badać to i chorób nie będzie.

~Hallo

Nie ma testów to i statystyka zakażeń mniejsza. Można na ten przykład nie testować i ogłosić, że pandemii nie ma. Ot taki nowym sposób walkę z chorobami. Nie badać to i chorób nie będzie.

silwer

Na Podkarpaciu od kilku tygodni jest najgorzej. W ostatnim tygodniu 7-14 września co siódmy test u Nas jest poztyywny (14,94% pozytywnych ), przy średniej w kraju 2,66%. Na dodatek w naszym województwie robi się najmniej testów - 27,5 testu na tysiąc mieszkańców,, przy średniej w kraju 78,1 testów na 1000 mieszkańców. Kiedy się nasze władzę obudzą, czy to może jest robione z premedytacją?