Dworzec w Rozwadowie. Co dalej z zabytkiem?

Image

W tym roku nie ruszy jeszcze modernizacja zabytkowego dworca w Rozwadowie. Została podjęta decyzja o realizacji tego zadania w systemie „Projektuj i buduj”.

Zabytkowy obiekt, mieszczący się przy ul. Dąbrowskiego, niszczej od dawna. Został on zamknięty w 2012 roku. Obecnie jest wykorzystywany tylko w niewielkim stopniu przez służby kolejowe. Choć o modernizacji tego miejsca mówiło się dużo, to na faktyczne prace remontowe trzeba jeszcze poczekać. Choć niebawem powinien zostać ogłoszony przetarg dotyczący modernizacji zabytku, to inwestycja ma być realizowana dopiero po przygotowaniu pełnego projektu. Prace w tym zakresie mogą potrwać nawet 10 miesięcy.

- Przebudowa dworca kolejowego Stalowa Wola- Rozwadów jest ujęta w Planie Inwestycji Dworcowych na lata 2017- 2023. W związku z jego zabytkowym charakterem, wszelkie prace będą uzgadniane z konserwatorem. Dworzec po przebudowie będzie przede wszystkim służył obsłudze pasażerów. PKP S.A. planuje również wykonanie pomieszczeń przeznaczonych pod najem komercyjny- informuje Katarzyna Grzduk z Wydziału Prasowego PKP S.A.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~rozwadow1

Chodzilo mi o odmalowanie dworca ,bo znając realia zaczna oklejać sciany styropianem i wtedy koszty wzrosną.Tam nie ma instalacji CO,Sa tylko piece kaflowe.

~.....

@ rozwadow1
co do cen wynajmu masz 100% racji. Co zaś dotyczy się remontu to przesadziłeś - tylko dach i odmalować? a co z instalacjami wodnymi, elektrycznymi, C.O. ? zostawić tak jak jest? W środku też tylko odmalować? a co według Ciebie oznacza odmalowanie? Szpachelką złuszczoną farbę zeskrobać i chlapnąć farbą na wszystko?

~rozwadow1

Te komercyjne pomieszczenia na wynajem sa tylko prezes PKP chce za wynajem tak jak by to była stolica.Pamietacie jak pozamykali sklepiki przy dworcu w 1995 chyba ,bo wtedy ceny za wynajem wzrosły i wszystko zamknięto.Te pomieszczenia na wynajem to kłamstwo ,bo WC jest odremontowany przy dworcu i nikt nie chce zaplacic za wynajem.Tak samo kas biletowych nie będzie jak to wyremontują,bo nie ma kto zaplacic za wynajem.Tak serio to do remontu jest tylko dach ,a reszta budynku do odmalowania.Ale jak prezes chce robic przekrecik to i ceny remontu mogą pojsc w miliony .

e2rds

dziadek, proponujesz mnie i manukunowi badania na covid 19, a ja ci proponuję badanie mózgu czy go jeszcze masz, czy to tylko resztki rdzenia kręgowego i troszkę odruchów bezwarunkowych, wiesz co to takiego.

~King

Sukces goni sukces i to goni w takim szybkim tempie, że jest niezauważalny jak remont dworca, placu Piłsudskiego, budowę przedszkola, budowę osiedla mieszkalnego leśna itd. Tak szybko wszystko się buduje w obietnicach obietnic, że nie maja czasu taczki załadowywać. Modzi zostają? Oczywiście że zostają, tylko że w Rzeszowie, Krakowie, Warszawie, Londynie!!!

~dziadek

manekin....kto u ciebie w domu rzadzi ty czy sąsiad??? Wtedy prezydentem był Szlęzak czyli władza miasta na którego terenie jest sprzedany obiekt.Wiec nie broni mienia na swoim terytorium??? dziwne co??? Bo jego to "waliło" ot cała przyczyna.Z każdym darł koty to i każda władza go poprostu .....omijała delikatnie mówiac.
Poprostu ty...manekin i rdest na badania covid 19 w pierwszej kolejnosci bo ostatnio piszecie jakby w wysokiej gorączce...umiech)))

~E2rds

Doda...faktycznie masz jej ptasi mózdzek..umiech))) Braklo by tu miejsca gdyby tak wyliczac co za P. Lucjusza rzadow zostało zrobione.Czytaj ze zrozumieniem "blondynko" a pózniej pisz ,nie na odwrot.Miasto nasze jak 99proc. jemu podobnych traci na ludnosci od lat 90 tamtego stulecia co jest trendem w skali kraju.Mlodzi ktorzy poszli doduzych miast tam zostają to zadna nowosc.A za granice pogoniła ich bieda zalozona przez peło.Kapujesz???

~Guci

No już ci pisze znałes takie wykonawce co takii remont robi od razu ? Takze scisnij zwieracze i nie dyskutuj. Szrek z. Dareczkiem nie wybudował hehe

~doda

Do persony podpisującej się "E2rds" proszę o kilka chocby przykładów z dotychczasowych działań p. LN tzw. "swojej roboty". Co też takiego wielkiego uczynił dotychczas ten wybraniec, że hymny pochwalne trzeba na jego cześć piać? Sądzisz, że teraz nie ma szczurów w Rozwadowie? To p. LN w pierwszej kolejności zaczął odławiać skutecznie szczury, że ich teraz zdaniem twoim nie ma? Pogratulować zajęcia p. LN! Dla nas i dla miasta zrobił faktycznie najwiecej, najwięcej z dotychczasowych prezydentów zadłużył miasto, na drugie pokolenie. Miasto za jego kadencji, przy znakomitej gospodarczej prospericie stacza się w dół(ubywa mieszkańców, traci miejskie funkcje, nikt w młodych nie chce tu być, nic sie buduje, nie ma obiecanych terenów dla budownictwa indywidualnego, nie ma przedsiębiorstw IT też obiecanych itd, itd) To zdaniem twoim jest dobrą pozycją dla p.LN? Tak ma dalej postępować?

~rozwadow1

Budynek dworca wlasnosc prezesa PKP.Chcieli polowe dworca wyburzyć ,ale były protesty ,konserwator się przestraszyl i odpuscil.Kasy biletowe można otworzyć jeszcze w tym miesiącu tylko miasto musi oplacic wynajem i oplacic kasjerke..Tak samo budynek z WC wyremontowany stoi przy dworcy,,miasto oplaci wynajem i babke klozetowa i można otworzyć w tym miesiącu.PKP nigdy nie otworzy w dworcu kas biletowych nawet jak wszystko wyremontują bo od tego sa inne spolki.

~E2rds

Panie Prezydencie nie przejmowac sie debilnymi komentami tylko dalej robic swoje..Za pelo nic sie nie dalo zrobić a z Rozwadowa to .by tylko szczury zostaly .Wiele Pan zrobił dla miasta nas ludzi i jeszcze zrobi. Tak trzymać, a łopozycja ,niech sobie poskamle.

~lola

Panie prezydencie Nadbereżny, nie jest pan takim ważniakiem za jakiego się lansuje. Nie wystarczy zaprosić i nadskakiwać ważnym personom z Warszawy by pokazać swoją wielkość(to tylko miałkość oznacza!) ale ten przyklad kladzie się cieniem na pana skuteczności. Ile to razy pan zapewniał, że to już, już ... niebawem dworzec wróci do dawnej swietności a tu nic z tych rzeczy. Powinien pan pokazać władzom PKP(przecież to podlega pod Sasina!!!) jak z innego dworca PKP powstała Karczma Biesiada. Ta pani co to znowu odklada w czasie remont powinna odejść z tej firmy za brak skuteczności i opieszałość. Nauczyła się mowić okrąglakami i to ma wystarczyć? Panu to wystarcza, tym się pan zadowala?

~Budowlaniec

Lepiej dogadać się z drogowcami z Dąbrowskiego, pukną 3 razy a gruz wezmą na podbudowę. Przynajmniej komuś przyda się dworzec.

~Yeti

Ten niby remont, przedszkole, osiedle leśna, remont rynku, placu Piłsudskiego itd. jest jak Yeti wszyscy o nim mówią, a nikt go nie widział. Dowcipnisie!

Mariusz77

Ze remont będzie to dobrze . Tylko ile juz o nim się slyszy a jeszcze jak widać nie ma konkretnego planu .
Pytanie tez takie czy mafijne pkp nie zmarnuje tego . Dla nich będzie problemem otwarcie kasy biletowej i WC bo im się nigdy nic nie opłaca a gdyby ktos chcial tam otworzyc nawet marny sklepik to jak ktos juz tu napisał , podyktują taką cene za wynajem lokalu jak w w stolycy ...o dworzec dalej będzie stał pusty .
A sprawa zwiększenia częstotliwości połączeń nie od wladz miasta zależy ( moze i lepjej )

~z internetu

Adwokat Sławomira Nowaka :
- Mec. Antoni Kania-Sieniawski - adwokat Sławomira Nowaka
"To okropna, brutalna manipulacja. Została zorganizowana, by przykryć decyzję sądu, który orzekł, że premier Morawiecki rażąco naruszył prawo. Nie spotkałem się z takim przypadkiem w ciągu mojej 20-letniej kariery .
CBA robiło przeszukania, ale na pewno nie u mojego klienta.
U niego w domu nie było żadnych służb. Sławomir Nowak nie ma też żadnych mieszkań, o których wspomina CBA. Nie mam pojęcia, do kogo należą.
Przeszukanie w domu Sławomira Nowaka odbyło się wyłącznie w momencie jego zatrzymania. – Znaleziono wówczas 8 tys. euro oraz 40 tys. zł. Te pieniądze należały do żony mojego klienta i pochodziły ze sprzedaży samochodu"

manukun

@dziadek
Ujadania na Szlęzaka ciąg dalszy, a dworzec sprzedał starosta

Podziękowania dla władz miasta, że od 2015 nie potrafili wyrobić się ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, żeby prywatny inwestor mógł zbudować centrum handlowe.

~pijak

cyganu kupia za cięzko zapracowana gotówke i pałacyk zrobia dla siebie i szczęsliwej gromadki dzieci. Pozdrawiam skarbowke i życze wytrwałości w sciganiu polskich idiotów prcujcych uczciwie. cygny nic nie robia i mesiami jezdza

~jan

.... rewitalizacja Rynku jeszcze nie, rewitalizacja dworca też jeszcze nie .... ale można postawić dwa bilboardy, pierwszy TU ZA TRZY LATA BĘDZIE NOWY RYNEK, i drugi TU ZA PIĘĆ LAT BĘDZIE ODNOWIONY DWORZEC, można w oba też wkomponować uśmiechniętego od ucha do ucha pana Nadbereżnego, pan Weber przygotuje sztalugi i zaprezentuje wizualizacje i słupki z milionami .... no i ogłosić SUKCES, sukces ze będzie kiedyś zrobione, pewnie ZROBIONE w ramach PLANU DUDY .....

~DOJNA ZMIANA

Jaki remont przecież wirus wszystko blokuje obecnej władzy.

~pikurs

Do mieszkaniec -trafnie to napisales.A tak wogole to ludzie chcieli prowadzic w dworcu swoje biznesy ale prezes PKP takie ceny za wynajem powiedział jak na CENTRALNYM w Warszawie. Wiec wszyscy zrezygnowali .Wszystko wo wina kilku urzednikow w Warszafce bo nie chcą oddac dworca pod wynajem .To oni zamknęli kasy biletowe za Tuska.Moze ktoś wie dlaczego odremontowane WC przy dworcu w Rozwadowie w 1999 roku do tej pory sa zamknięte ?

~siwy

nie lepiej to sprzedać. za 10 lat nie ruszy remont. zakladam się o wyplate

~mieszkaniec

najprosciej wyciac wszystkie drzewa, wyburzyc ruiny niech nie bedzie niczego a emerytow wymordowac pod przykrywka wirusa.

~dziadek

Powinien być juz dawno dworzec kolejowy i pks razem przy centrum w Stalowej Woli. A nie shrek sprzedał go (pks) obcym ludziom którzy nic nie robia od czasu jego zakupu.I nie zanosi sie że beda coś robić.....stracony czas i paskudny widok upadajacego dworca pks.

~rozwadow1

Lobuzy wyrwali stare zabytkowe drzewo przy dworcu co roslo przed wojna i zadnej wiadomości nic.Kto to wycial.Tyle lat stało i nikomu nie przeszkadzalo az jakiś lobuz dorwal się do władzy i mu przeszkadzalo.Nawet pnia kilkumetrowego nie zostawili bo drewno trafilo na tartak.

manukun

Za remont dworca się biorą, a zapomnieli zrobić dojścia do nowych peronów. Może warto najpierw dokończyć stację i uzupełnić sieć połączeń, żeby remont budynku miał sens

~Jan

Dworzec tak samo wyremontują jak wybudowali prom w stoczni Szczecin. Jest w planie i tylko o tym gadają ( nie mylić z mówieniem) Jakby budowanie czegokolwiek szło im jak rozdawanie stanowisk w spółkach skarbu państwa i fundacjach to bylibyśmy promową potęgą morską z największą flotą.

~www

Terefere: Tylko do których? Do tych co z remontem Rozwadowskiego rynku, czy sprowadzaniem nowoczenych inwestorów?

~Terefere

Zaraz manukun będzie szczekał że do wyborów czekają.