Koronawirus na Podkarpaciu – jesienna strategia walki z epidemią

Image

Jak podkreśliła wojewoda, w związku z przygotowaniem do jesiennej fali zachorowań została opracowana strategia Ministra Zdrowia, która jest odpowiedzią na zmianę charakteru epidemii. W okresie jesienno-zimowym będziemy mieli do czynienia z wieloma czynnikami wpływającymi na stan zdrowia ludności, w tym z nałożeniem się na siebie COVID-19 i sezonowego wzrostu zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne.

Jedną ze zmian jest to, że do systemu testowania pacjentów zostaną włączeni lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. Główne cele w tym obszarze to skoncentrowanie testowania na pacjentach, którzy mają objawy oraz ochrona grup ryzyka.

Wojewoda omówiła również kwestię dotyczącą powstania trzech poziomów zabezpieczenia szpitalnego. Pierwszy obejmuje placówki będące w tzw. sieci szpitali:

– W każdym z takich szpitali istnieje obowiązek stworzenia izolatek. Są to miejsca przeznaczone dla osób podejrzanych o zainfekowanie koronawirusem. W naszym województwie takich miejsc izolacyjnych jest 160 – powiedziała wojewoda. W poziomie drugim znajdują się oddziały zakaźne i obserwacyjno-zakaźne, przygotowane na przyjęcie pacjentów z COVID-19.

– Opiekę dla osób, u których został potwierdzony koronawirus zapewniają odziały zakaźne, które w naszym województwie dają łącznie 260 miejsc. Znikają tym samych szpitale jednoimienne – podkreśliła wojewoda.

Na trzecim, najwyższym poziomie znalazły się szpitale wielospecjalistyczne. Do tych placówek będą trafiali pacjenci z rozpoznanym koronawirusem, którzy wymagają wysokospecjalistycznego leczenia. Jednak będzie można w nich udzielać świadczeń także osobom, które nie są zakażone koronawirusem. Na Podkarpaciu dodatkowych świadczeń w tym zakresie udziela Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

– Jeśli chodzi o działania prewencyjne w dalszym ciągu podstawę stanowią dystans społeczny, dezynfekcja oraz maseczki i o tym każdy z nas powinien pamiętać – dodała wojewoda Ewa Leniart.

Do tej port w województwie podkarpackim potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 2 979 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 2 332 osób wyzdrowiało.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~pijak

virus zbira smiertelne żniwa jeszcze z tydzień i wszyscu umrzemy dziennie umier nawe 12 osób w srednim wieku 70 lat tylko nie iwdomo zy ze starosci czy na choroby współistniejace czy ch.. wie na co

PlagMa

No niestety zaglada ludzkosci juz blisko.. lada dzien Ci ktorzy beda miec pozytywny test, beda szli po strzykawke usypiajaca.. na wiecznosc haha

~Romeo

Dziki kraj gdzie narciarz z ekipą zarabia na nikomu niepotrzebnych gadżetach a psychofani klaszczą

~lol

Właśnie na wp prof. Szczylik opisuje jak umierają w liczbie 2000 tygodniowo ludzie chorzy na raka w naszym durnym kraju, bo jakaś rudy milioner stwierdził ,że ważniejsi są pacjenci z kowidem, których umarło 3000 w tym 300 na samo kowid. Pytanie czy Ci ludzie kiedyś odpowiedzą za swoje czyny przeciwko Polakom?

~Oerlikon

Cały naród cierpi przez naiwniaków kupionych plusami ++++

~S243

NIE MA ŻADNEJ PANDEMI!!!! skończcie straszyć ludzi i niszczyć gospodarkę. Strategia to GACIE na ryj i kolosalne mandaty, żeby pokryć GIGANTYCZNĄ dziurę budżetową!!!

~Adam

Jaki inteligentny wirus, wie że ma atakować tych co stoją bliżej niż 1.5 metra.

~bogdan w.

plan demia 1984

~hgfdsdfgh

wyszczepia nas psychole.....