Zakończono kolejną inwestycję z Funduszu Dróg Samorządowych

Image

W Nisku odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku inwestycji pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1051R ul. Sopocka w Nisku na odcinku o dł. 873 mb oraz przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1051R ul. Sopocka w Nisku”.

Całkowita wartość zadania wyniosła 2.219.647,88 zł, z czego 1.724.136,00 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała kwota to wkład własny pochodzący ze środków Powiatu.

W ramach inwestycji wykonano między innymi nawierzchnię na długości 873 mb wraz z jej poszerzeniem, chodnik o długości 873 mb, odwodnienie, ściek przykrawężnikowy oraz przebudowano most na rzece Barcówka. Wykonawcą inwestycji była firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa.

- Jest to bardzo ważna inwestycja, jesteśmy jednym z niewielu samorządów, który otrzymał dofinansowanie na poziomie 80 procent. Zakończenie inwestycji ma znaczenie nie tylko dla mieszkańców ulicy Sopockiej, ale także dla całej społeczności Powiatu Niżańskiego. Ulica Sopocka stanowi obwodnicę w sytuacji, gdy droga krajowa jest zablokowana. Widząc ogromne natężenie ruchu w tym miejscu, mieszkańcy zabiegali między innymi o położenie chodnika i dziś jest finalizacja tego zadania. Dziękuję Wiceministrowi Infrastruktury Rafałowi Weberowi za wsparcie, aby inwestycje w Powicie Niżańskim były realizowane na jak największym poziomie dofinansowania - mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.

Pierwszy etap przebudowy drogi rozpoczął się w 2019 roku. Teraz zakończono drugi. Była to uroczysta chwila dla mieszkańców, ponieważ na realizację tej inwestycji czekali kilka lat.

- Cieszę się, że dziś widzimy tak niesamowity efekt. Myślę, że ulica Sopocka nadal będzie służyła jako mała obwodnica pierwszej części Niska. Z nowym asfaltem, z bezpiecznymi chodnikami i przejściami dla pieszych. Cieszę się, że środki, które zostały wyasygnowane przyczyniły się do niesamowitej poprawy technicznej drogi – mówił Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Radny Powiatu Niżańskiego Marian Chrapko w imieniu mieszkańców Malc wyraził wdzięczność Wiceministrowi Infrastruktury Rafałowi Weberowi i Staroście Niżańskiemu Robertowi Bednarzowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tej inwestycji.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

Ojejku, wielka łaska, dali 2mln dla powiatu. Ile zabrali w trakcie ustawowego demontażu samorządu i zmniejszaniu puli dostępnych środków?

Oczywiście wazelina partyjna już chwali wiceministra infrastruktury, który to remontu przejazdu kolejowego nie potrafi dopilnować raz, a dobrze. A remont stacji w Rozwadowie? Zapomnieli zbudować przejścia z nowych peronów na sąsiednie osiedle, ale huczne konferencje prasowe były. To samo ul. Czarnieckiego - tyle szumu przed kamerami, bo zjazd załatwili na "obwodnicę", a kilkaset metrów dalej mieszkańcy Zasania nie mogą się doprosić normalnego dojścia do przystanku autobusowego.

~takaprawda

Największy szacunek należy się PANU MINISTROWI RAFAŁOWI WEBEROWI.

~takaprawda

Największy szacunek należy się PANU MINISTROWI RAFAŁOWI WEBEROWI.

~jasio

ale je tych darmozjadof niedlugo bedom ciac w dwuszeregu