15-latek potrącił oplem swojego rówieśnika

Image

Wyjaśniane są okoliczności wypadku, do jakiego doszło w Jeżowem. 15- latek kierujący oplem, potrącił swojego rówieśnika jadącego rowerem. Zatrzymał się na chwilę, po czym odjechał do domu. Od nastolatka pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Do wypadku doszło w sobotę o godz. 18.30, na drodze gminnej, w miejscowości Jeżowe Grądy. Jak wstępnie ustalono, 15-latek jechał rowerem poboczem drogi z trójką swoich kolegów. Opel jadący za rowerzystami, podczas manewru wyprzedzania potrącił jednego z nich. Kierujący autem zatrzymał się i spytał, czy nic mu się nie stało. Kiedy rowerzysta potwierdził, że wszystko jest w porządku, kierujący zabrał uszkodzone lusterko i odjechał. Krótko po zdarzeniu rowerzysta źle się poczuł i na miejsce wezwana została karetka i policja.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia ustalono, że za kierownicą opla siedział znany rowerzyście nastolatek. Policjanci pojechali do jego domu, gdzie na posesji zauważyli uszkodzonego opla. 15-latek był w domu sam. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Skontaktowali się z rodzicami nastolatka, którzy byli poza domem. Okazało się, że wziął on samochód bez ich wiedzy.

Policjanci pobrali od młodego kierowcy krew do badań, co pozwoli określić, czy nastolatek w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Allo

No to rodzice odpowiadaja

~opo

Bardzo dobrze, dzieciom trzeba na wszystko pozwalać, młodzież ma teraz prawa a obowiązki dorośli, więc ktoś się nie wywiązał z obowiązku? Wiem, to chyba jednak wina szkoły.

Mariusz77

Wieś się bawi....a potem biadolenie nad grobem typu " dobry chłopak był i mało pił "

~Lucek

Małolat bez prawka pijany, co te wiśniaki wyprawiaja?

~lola

Chyba to jest przykład bezstresowego chowania, 15 lat + alkohol, + samochód rodziców, - uprawnień do kierowania.