Stalowa Wola solidarna z Białorusią

Image

Walczą o wolność, prawa i pokój w Ojczyźnie. Zamieszki u naszych sąsiadów, które wybuchły po wyborach prezydenckich, oglądamy głównie w telewizji. Wielu Polaków solidaryzuje się w Białorusią wiedząc co to znaczy marzyć o demokracji.

Ci, którzy popierają dążenia mieszkańców Białorusi przystępują do akcji #lightforbelarus . Na czym ona polega? Każdy kto chce wyrazić poparcie dla wolnościowych dążeń Białorusinów może wywiesić w oknie, na balkonie, w aucie białoruską flagę. Można ją kupić, wykonać samodzielnie albo podświetlić swoje okna światłami w kolorach białoruskich. Naszym sąsiadom tego zrobić nie wolno.

W barwach białoruskich co wieczór jest też Miejski Dom Kultury. Na Facebooku można też ustawić sobie specjalne nakładki na swoje zdjęcia profilowe. Światło pojawiało się przez cały weekend w różnych polskich instytucjach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Hau

Przecież to nic więcej jak wazelina co niektórych. Grzeczni harcerze zdobywają punkty w partii. Nic dla Białorusi nic dla Stalowej to nie jest

~buria

Łukaszenka nie przyjął łapówki od WHO którą chciano go zachęcić do ogłoszenia 'pandemii' i dlatego ma teraz zorganizowane protesty w kraju. Biedni Białorusini nie wiedzą co ich czeka gdy pozbędą się Łukaszenki.

~Tomahawk

To nie jest nasza sprawa, to są "żymskie" gierki o wpływy. Podli wykonują tylko ich rozkazy, a nie działają w naszym narodowym interesie. Dla homo sovieticus naturalnym środowiskiem jest życie w kołchozie i lepiej dla nas jeśli nim zarządza ziemniaczany Łukaszenka niż Putin bezpośrednio.

~Rrrr

Skoro ludzie na Białorusi chcą pozbyć się dyktatora to dlaczego inni mają im w tym nie pomagać ? Oni liczą na to że inne państwa sie w to zaangażują. Polska graniczy z Białorusią więc chyba zależy im na tym aby mieć niezależne państwo obok siebie, a nie autostradę Putina do Europy.

~z internetu

IS SZUKA PIENIĘDZY NA GWAŁT - WŁAŚNIE ZABIERA SIĘ ZA UMOWY ZLECENIE
Ministrowie z Ministerstwa Finansów, których właśnie widzisz na zdjęciu ogłosili, że żeby zdobyć pieniądze na obietnice wyborcze PiS wpadli na pomysł, że oskładkują wszystkie umowy zlecenia.
To pełne oskładkowanie chłopcy z Ministerstwa Finansów zaplanowali już od nowego roku. A w planach mają już następne opłaty, podatki i składki.
Składki od wszystkich umów zleceń oznacza, że cześć pracujących Polaków zaplaci podwójny a nawet potrójny ZUS!
Dziś składki przy takich umowach trzeba płacić przynajmniej do wysokości pensji minimalnej. Jeśli więc ktoś ma np. dwie umowy - jedną w wysokości pensji minimalnej 2600 zł brutto, a drugą na np. 3 000 zł, to płaci składki tylko od tej pierwszej. Po zmianach trzeba będzie płacić składki od każdej umowy, niezależnie od jej wysokości.
Czyli dużo pracujesz i masz trzy umowy zlecenie to zapłacisz TRZY RAZY za ZUS.
Mimo że jesteś jednym człowiekiem, to zapłacisz jakby was było trzech.
W końcu trzeba jakoś zdobyć pieniądze na 500+, na 13 i 14 emerytury i na dziesiątki obietnic wyborczych....najlepiej kosztem tych którzy dużo pracują.

~jajaJakBerety

Po strajku pracowników państwowej TV Putin przysłał Łukaszence swoich medialnych pałkarzy. A jakie jest źródło podobnych pałkarzy w "informacyjnych" programach PIS-TV Kurskiego? Nie muszą sięgać do zewnętrznej bratniej pomocy?

~Adam

Białoruś to jedyny kraj z którym nie mamy żadnych zatargów historycznych. Na Białorusi można spotkać odnowione pomniki polskich bohaterów narodowych, jest tam dużo Polaków, którzy mogą oberwać za nieodpowiedzialne zachowanie polskiego rządu. Po co nam to potrzebne.

~Kuzyr

To nasza bariera od ZSRR !

~Adam

Jak chcecie Białorusinóm zaszczepić naszą demokrację to ja współczuję Wam Białorusini. Przez 30 lat naszej demokracji rozkradziono majątek narodowy, unia która nam nie pozwala samodzielnie rządzić, Polacy dla obcych pracujæ za miskę ryżu. Tego chcecie dla Białorusi?

~Copacabana

Gdzie są.nowe miejsca pracy,gdzie Inwestorzy ?

~siwy

miasto się wyludnia. brak nowych inwestycji, młodzi uciekają, nic się nie buduje. no ale solidarność najważniejsza...

manukun

Jak na razie na forum ekonomicznym nasz prezydent chwali się swoimi "osiągnięciami" w rozwoju Stalowej Woli.

Mieszkańcy wolą jednak, żeby zaczął w końcu realizować swoje obietnice sprzed lat, szczególnie te dające perspektywy na przyszłość w Stalowej Woli: osiedla mieszkaniowe i miejsca pracy w nowych branżach

~hau

Nie bzdurami tylko PR - czyli robieniem sobie marketingu politycznego. Zaraz się okaże, że tak chcą ludzie i to jest bardzo potrzebne. A w Warszawie punkty się łapie - jak za dawnych słusznie minionych lat.

~emi

Bzdurami sie zajmuja

~Ania

Brak pracy miasto się wyludnia a tu najlepiej zajmować się sprawami nie istotnymi ale w naszym mieście jak w całej pl

~Mieszkaniec

W Stalowej Woli prezydent miasta powinien zająć się zapewnieniem nowych miejsc pracy i sprowadzeniem Inwestorów a nie tematami pobocznymi typu : stworzenie barw białoruskich w Miejskim Domu Kultury...

~buhaha

Lizusostwo do potęgi. Jak w siedzibie pewnej partii na Nowogrodzkiej karzą im nosić majtki na drugą stronę założone to dla tzw. wazeliny w Stalowej Woli część ludzi będzie je nosić jako pierwsza w Polsce na drugiej stronie. Żenujący obraz tzw. "wazeliny".

bzk

"nie wtrącajcie się w nie swoje sprawy" - klękajcie tylko przed murzynami

piket

A nie lepiej po chodniku???umiech Taki sam efekt jak te światła czyli żadne.

~to ja

Święte słowa.

~Wolność

Nie wtrącajcie się w nie swoje sprawy.